LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
MČR v ledezení na rychlost (13.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)

Žebříček
Cesty:
34.Jungling 10300
35.Duchoň 10281
36.Fajkoš 10273
Bouldry:
34.Stadtherrová 9400
35.Svoboda 9378
36. 9356
Hory:
19.Najman 3723
20.Tomasu 3348
21.Magič 3304

Výsledky
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)

Deníčky
5845 lezců
1196911 cest
Nové přelezy:
Black And 7C+
Premiére 7c+
Kopa Kaban 7c
Deliveras 7c+
Koubouras 7b+
Vipére 7b
Nasenbär 9
Richtfest 9+/10-
Pipeline 7b+
The Wish 7c

Stěny
Sportovní Cetrum Palmovka - Praha 8
Cakle - Ústí nad Orlicí
SOU technického - Frýdek-Místek

Prodejny
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
HUDYsport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mára Holeček a Radek Groh z Baruntse:

zatím nejtěžší den lezení a jsme 50 m pod vrcholovým hřebenem

Mára Holeček s Radkem Grohem vylezli včera při pokusu o prvovýstup západní stěnou Baruntse (7162 m) dalších cca 150 metrů náročným terénem - těžké sněhové varhany, strmé ledy a skalní prahy - a místo pro další bivak našli asi 50 metrů pod vrcholovým hřebenem. Byl to "zatím pro nás nejhorší den", píše Mára na Facebooku.

Viz:

"Zpráva ze satelitního telefonu z 24.5.2021
Grandhotel Pupp
Dnes byl zatím pro nás nejhorší den. Těžké sněhové varhany, strmé ledy a skalní prahy. Prostě kombinace toho nejhoršího. I tak jsme kousíček od vrcholového hřebene. Je na dosah ruky nějakých 50 metrů. Přesto dolézt tam bylo už nad naše síly, jelikož z nebe začalo hustě sněžit a stékaly shora po skále sněhové řeky. Naštěstí místo pro bivak bylo po ruce. Takový vybíhající ostroh, který má z každé strany kilometrovou díru, ale zároveň uprostřed malou plošinku na náš stan. Z žádné strany ani centimetr navíc. Lavinky nás obtékají, ale v dané chvíli je to hotel Pupp. Jsme utahaní jak koťata, promrzlí, hladoví a žízniví. Bůh nám pomáhej zítra to doklepat nahoru a též i při sestupu.
Maara"




Expedici s cílem vylézt novou cestou západní stěnou na Baruntse v regionu Khumbu v severovýchodním Nepálu, zahájili před dvěma týdny.

Psali jsme zde:

Mára Holeček a Radek Groh zahájili expedici na Baruntse (7162m)

a pak tady:

Mára Holeček hlásí: vyrazíme z BC do Z stěny Baruntse

a tady:

Mára Holeček a Radek Groh z Baruntse: jsme pod stěnou a po bivaku do ní nastupujeme

a včera zde:
Mára Holeček a Radek Groh z Baruntse: po 2 dnech lezení jsme 200 m od vrcholového hřebenu

Standa Holec   [úpravy] 05:49 25.05.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 palce20:32:31 25.05.2021
Tak doufám, že jim to klapne všechno dobře.
P.
 Re: palce20:59:54 25.05.2021
taky držíme palce ! :-) hlavně v pořádku dolů ať dojdou
Matěj

 Foto dne:

Svatošky
 Databáze cest:
Všechny cesty (189172)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
El Seňor De La Broca 6a+ Oropesa
Reina Rubia 6a Oropesa
Pandora 6a Oropesa
Nepěkná 4 Vernířovice
Údolní 5 Vernířovice
Nově komentované:
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana
La Forqueta Del Diablo O Romoc 8a+ Sella

 Nově v diskusi:
Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: BBC vs MejCup | Re: Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:
Vadné kruhy v Sasku | Re: 67 | Re: Odpočívej v pokoji | Re: cash or card ? | Re: cash or card ? | Re: cash or card ? | Re: cash or card ? | cash or card ? | Re: 67 | Re: 67 |

 Kde to vře:
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (9)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | sněžnice TSL 302 freeze | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2800 
 Někdy ano 
 3182 
 Ne nepoužívám 
 2970 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.