LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8101
3.Groš 7768

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5845 lezců
1196678 cest
Nové přelezy:
Fata Morga 8a
Patata Neg 8a
Watermark 8b
Senzación 7b+
Dale Duro 7b
Agua Por F 7c
Los Francé 7b+
Boys 8a
Signor Rat 7c
Pink Power 8+/9-

Stěny
AK T.J. Sokol Mšeno - Mšeno u Mělníka
Umělá horolezecká stěna ZŠ Dr. Horáka - Prostějov
Sportcentrum Forea - Lanškroun

Prodejny
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
HORALSPORT - KLADNO
HUDYsport - Havířov

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Kuba Konečný: Sanskij Par 8c+

Jakub Konečný si před týdnem připsal přelez cesty Sanjski Par za 8c+ v Ospu ve Slovinsku, což je jeho nejtěžší cesta a vůbec nejtěžší výstup v žebříčku na Lezci minimálně za poslední rok, kromě výkonů Adama Ondry. Zeptal jsem Kuby, jaké to bylo?

"Tuhle linku už jsem měl v oku hrozně dlouho, už před dvouma rokama jsem do ní nalezl poprvé, a věděl jsem, že to musím vylézt. Je to vlastně 15-20 kroků v úplným stropě, kde je nejdůležitější udržet nohy a cvakat presky. Přelez se nakonec konal za dohledu Tadeje, což bylo velice motivační:)," odepsal Kuba.

"Další den, k mému překvapení a bohužel nezkrokování spoďákového prodloužení, jsem vypadl už v dobrých chytech nahoře, což bylo hodně devastující:D každopádně výjezd to byl super! A za dva týdny snad znova," dodal k následnému pokusu v prodloužení cesty, která je na Lezci zapsána jako Sanjski Par 2 za 9a.

K aktuální obtížnosti Kuba vysvětlil, že "se před pár lety totiž urval krápník a místo zprava se bouldr leze zleva, takže první délce spíše sedí to plusko a extension je 9a".

Jakub Konečný Sanjski Par 8c+, foto Gianni Pecchiar

Jakub Konečný leze Sanjski Par, autorem fotky je Gianni Pecchiar


Deníček - Konečný Jakub

Sanjski Par

Sanjski Par 2

sth   [úpravy] 10:55 24.11.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 gratulace12:18:49 24.11.2017
Paráda Kubo.
odpovědět 

 Stropní masakr13:00:59 24.11.2017
Dobrá cesta stropem, gratulace.
Steveodpovědět 

 django17:37:53 24.11.2017
HOVADO!! dávals ještě pokusy v tu neděli?
odpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189153)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Quarra 4+ Arico Arriba
Roxtore 6a+ Tamadaya
Prejuicios 5 Tamadaya
Donneiz Mois La Persoise 5+ Tamadaya
La Del Viruje 6a Tamadaya
Nově komentované:
Fata Morgana 8a Leonidio
Hariquita 8b Siurana
Hariquita 8b Siurana
Palba Z Kanonu 7B Labské Údolí - Pravý Břeh
Hluboko Nad Větví 7- Županovice

 Nově v diskusi:
Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: Šárka - nové bouldery | Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery |

 Nové komentáře:
bludy nevymlouvat, ale... | Ťéša | Ťéša | Re: dobra omacka | Re: Somrák | Re: Nákoleník | Re: dobra omacka | Re: Somrák | Re: Somrák | Re: Nákoleník |

 Kde to vře:
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (7)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (2)

 Nově v inzerci:
Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2530 
 Někdy ano 
 2850 
 Ne nepoužívám 
 2677 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.