LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se držíš, nemůžeš spadnout!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
36.Chejn 10208
37.Šenkýř 10197
38.Winter 10179
Bouldry:
36.H2 9309
37.Jeliga 9203
38.Zímová 9203
Hory:
8.Zvonková 5717
9.Hlahulek 5111
10.Nešťák 5095

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5850 lezců
1198275 cest
Nové přelezy:
Sin Conser 7c+
Follaje Ca 7a+
The Rabbit 8A
Velký Grc 7C+
Kosmodrom 8A
Aix, Zwei, 7B+
Mariquita 7b+
Farao Přím Xb
Super Cant 8a
Pim Pam Po 7c/7c+

Stěny
Lezecké centrum Mammut - Praha 7 - Holešovice
SQUASHPARK Cibulka - Praha 5
ZŠ Jihlava - Jihlava

Prodejny
HUDYsport - Jihlava
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jihočeský komín K1

crazy akce

Vždycky jsem miloval ten pocit po dosažení vrcholu, takové to uvolnění ve vás, ať už jsem byl na vrcholu skalní věže, kopce, hory, nebo i třeba rozhledny. V okolí mého bydliště jsem už na většině těchto míst byl, ale jeden mi stále scházel komín K1. Komín se vypíná za městem přibližně do 65 metrové výšky. Po dlouhém plánování s Pítrsem se 5.9.2003 ve 23.00 hodin pouštíme do akce na náš první (tak trochu) industrial climbing. Před plotem u komínu vyplašení před chycením policií či z velké pokuty naposledy kontrolujeme na blízké cestě jestli někdo nejde. Vzduch byl čistej a tak jsme se odvážili v bleskové rychlosti přelézt plot a běžíme pod komín. Žebřík začíná až zhruba v 5 metrech, takže začátek lezeme po hromosvodu vedoucí podél žebříku. Po žebříku lezeme vcelku svižně nahoru. Konečně jsme se za chvilku dostali po tom vynasnaženém úsilí na vrchol. Nahoře nás komín odměnil nádherným, nezapomenutelným výhledem na město v noci. Z baťohů si vybalujeme foťáky a lano na super dlouhé slaňení. Všechno se to tu snažíme vyfotit. Ještě nahoře volám mobilem Psychu, že se povedlo. Psycho s Dannym se na nás chtěli podívat, dokonce je ze shora vidíme jak vybíhají z hospůdky z oslavy narozenin. Máváme jim zeleným světlem z displeje mobila. Po dvou hodinách na komínu slaňujeme dolů. Už jsme byli pouhých 10 metrů nad zemí a najednou vidím Psycha a Danka jak utíkají pryč. Nechápal jsem to. Najednou uslyším povědomý hlas mé mamky: „Ty magore jeden,myslíš si že si na skále “ V té chvíli jsem opravdu dostal strach, nebál jsem se ani tak mamky, ale spíš  z toho hluku přichycením policií.  Tyhle bláznivý adrenalinový akce prostě miluju.

PS.:fotky z digitálu a místo úmyslně nezveřejňuju

Miki

Miki   [úpravy] 20:20 05.01.2004Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 dosažení vrcholu08:09:16 06.01.2004
Taky mám rád ten pocit po dosažení vrcholu...
karelsvodpovědět 
 Re: dosažení vrcholu09:24:00 06.01.2004
:o) to asi kazdej
steepodpovědět 

 vrchol.. :)21:21:21 06.01.2004
.. a obvykle pak rychle usnu, takze na kominu mi to prijde trochu nebezpecne :)
Snaperodpovědět 

 Foto dne:
Amalfi
Te La Do Non Me La Piglio, 6b
 Databáze cest:
Všechny cesty (189273)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Rozmarné Léto VIIIa Frýdštejn
Plotna 3 4 Smolné Pece
Plotna 2 5A Smolné Pece
Plotna 1 4 Smolné Pece
Obchvat 6C+ Smolné Pece
Nově komentované:
Sin Conservantes Ni Colorantes 7c+ Cuenca
Follaje Campestre 7a+ Chulilla
Velký Grc 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schnittstelle 7B+ Chironico
Muai Thai 6b+ Tonsai

 Nově v diskusi:
Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | ledy v Tatrách | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Najdi deset rozdílů | Re: Jak začít s VHT |

 Nové komentáře:
Re: Za své činy jsme zodpovědní | Re: nuda až k smíchu | Re: Za své činy jsme zodpovědní | Re: Za své činy jsme zodpovědní | Za své činy jsme zodpovědní | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | nuda až k smíchu | Skialpinismus |

 Kde to vře:
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (17)
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (13)
Dnes začíná na zimní olympiádě skialpinismus (9)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)

 Nově v inzerci:
bunda Tilak Stinger Gore-Tex vel. L | Mačky Petzl Lynx | Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Běžky Atomic skate 192 nové | Dětský uvazek | Pik Pobědy | Průvodce Tour of Mont Blanc | Seznámení | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1225 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1334 
 Ne, uniklo mi to. 
 1146 
 Sleduji jen Adama. 
 1184 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.