LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5850 lezců
1198156 cest
Nové přelezy:
La Bandida 8a
El Trampol 7c
Kosmodrom 8A
Holocausto 8a
Obsesion P 8b+
El Represe 8b
Los Animác 7b
G.R.I.E.M. 8a
Patata Neg 8a
Super Zeb 7c

Stěny
HOKOK Sport Kladno - Kladno
Squash Arena Liberec - Liberec
Lezecká aréna - Jablonec nad Nisou

Prodejny
HUDYsport - Praha 9
Dap Sport - Hradec Králové
HUDYsport - Mladá Boleslav

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mezinárodní festival outdoorových filmů (MFOF)

Zbývá 14 dní do uzávěrky filmových přihlášek do XVI. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů skupiny ČEZ 2018 a my opět hlásíme rekordní počet filmů! Loni jsme evidovali 207 filmových přihlášek. Letos nám doposud přišlo neuvěřitelných 967 filmových přihlášek!

S tím souvisí i skokový nárůst počtu zemí, ze kterých snímky přicházejí. Filmové přihlášky jsme obdrželi celkem z 93 zemí čtyř kontinentů světa! Obdrželi jsme i přihlášky z velmi exotických zemí jako například Mozambik, Kamerun, Ghana, Sýrie, nebo Bahamy.

Diváci se mohou těšit na velké množství úžasných outdoorových filmů z řady exotických míst světa! Velké zastoupení má současný francouzský outdoorový film. Letošní festival nabídne největší podíl zahraničních snímků ve své historii! Potěšíme zejména příznivce horského a horolezeckého filmu (jedna ze soutěžních kategorii MFOF). To ale neznamená, že si na své nepřijdou příznivci vodních sportovních filmů, expedičních snímků nebo tradičních cestopisů. Nabídneme i snímky s přesahem do jiných filmových žánrů.

MFOF pokračuje v tradici jednoho z největších soutěžních outdoorových filmových turné na světě. Většinu putovních snímků mohou diváci v České Republice a na Slovensku vidět pouze na tomto festivalu! Festival má rostoucí tendenci, v roce 2018 navštíví již více než 60 festivalových míst.

ZÁKLADNÍ INFORMACE PŘEHLEDNĚ


Termín: 5. 10. - 7. 12. 2018

Počet festivalových měst a míst: více než 60 míst v ČR a SR.

Počet přihlášených filmů: 968 (14 dní před uzávěrkou). Rekordní číslo v rámci všech ročníků MFOF!

Počet přihlášených zemí: 93 (14 dní před uzávěrkou) ze čtyř kontinentů světa. Z exotických zemí zmiňme: Mozambik, Kamerun, Ghana, Sýrie nebo Bahamy.

Soutěžní kategorie:

A. dobrodružný a extrémní sportovní film

B. horolezecký a horský film

C. dobrodružný vodní sportovní film

D. cestopisný film

N. nesoutěžní film

Slavnostní zahájení: 5. 10. 2018 Dům kultury města Ostravy

Slavnostní zakončení festivalu: 7.12. 2018 Lucerna Praha

Čestný host festivalu Ing. Jiří Soukup (91 let, FOTO: Vojtěch Hurych):

Čestný host festivalu Ing. Jiří Soukup


- Nejstarší český maratonec všech dob
- Ikona českého vytrvalostního sportu
- Mistr Evropy v atletice veteránů
- Český rekordman ve skoku vysokém (flopem)
- Rekordman Běchovic - nejstarší běžec v cíli 90 let!
- Celkem naběhal přes 58 000 Km!
- a mnoho dalších úspěchů

Hlavní host festivalu Anna Hanuš Kuchařová:

Anna o sobě: “Můj první pád na highline někde v 10 metrech výšky byl v létě 2010. Předcházel mu první krok, který jako jiskra zažehnul uvnitř mě vášeň pro chůzi ve výškách. Od té doby chodím furt, vše ostatní jsem omezila. Nechápu, že v té rostoucí vášni jsem dokázala vystudovat architekturu a 4 roky částečně pracovat pro studio Space8. V letech 2012 a 2014 jsem na chvíli držela Evropský ženský rekord na highline. 2016 jsem založila Slackline Academy, kde naučíme chodit úplně každého. K tomu vystupuji na highline a sem tam i něco rýsuji. A ve volných chvílích mě najdete v nebesích nad voňavými lesy nebo větrnými pouštěmi. Tam nahoře překračuji hranice vnitřní i vnější. A co se tam naučím si v sobě nesu dolů na zem.”

Anna Kuchařová


FOTO archiv Anna Kuchařová

FESTIVALOVÁ POROTA:

António Pedro Nobre (PRT): předseda festivalové poroty, cestovatel, spisovatel, dokumentarista a režisér.

Martin Novosad: dramaturg v České televizi Ostrava.

František Mach: kameraman a režisér, Magistr umění v oboru kamery.

Emanuele Ruggiero (ITA): režisér a hlavní kameraman.

Ludvík Klega: režisér, producent a majitel firmy Studio ForTel.

Seznam všech partnerů, finančních podpor a záštit podporujících letošní 16. ročník MFOF uvádíme na www.outdoorfilms.cz. Děkujeme! Festival významně podporuje skupina ČEZ, T-Mobile, Severočeské doly a. s.

MFOF


Marek Pilný   [úpravy] 06:32 18.05.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Alkazar pravá část
(Kolty) Proklatě Nízko, 7-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189267)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Núria 7A+ La Riba
El Balcó 6B La Riba
El Balconet 6A La Riba
Baila El Chikilicuatre 7b+ Bellús
Obsesion Por La Extencion 8b+ Chulilla
Nově komentované:
Hanina 7+ Mengusovská Dolina
Hubbleův Teleskop VIIb Ostaš
El Trapiecista 7a+ Bellus
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach
Festivalová Nakládačka XIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: Najdi deset rozdílů | Najdi deset rozdílů | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | žltý skafander | Re: Jak začít s VHT | Nejjednodušší | Re: Jak začít s VHT |

 Nové komentáře:
Re: Ale jo ... | Re: Sedm vs osm | Re: uf! | Re: uf! | Re: uf! | Re: uf! | uf! | Re: Sedm vs osm | Ale jo ... | Re: Sedm vs osm |

 Kde to vře:
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (13)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)

 Nově v inzerci:
Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Čelovka Fenix | Běžky Atomic skate 192 nové | karabiny - expresky - sroub do ledu | Dětský uvazek | Pik Pobědy | Průvodce Tour of Mont Blanc | Seznámení | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1054 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1192 
 Ne, uniklo mi to. 
 1021 
 Sleduji jen Adama. 
 1032 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.