LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Gravitace je sviňa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
27.Suchan 10532
28.Lebloch 10528
29.Adamovska 10390
Bouldry:
27.Ďurech 9759
28.Obal 9703
29.Horáček 9700
Hory:
31.Kulajta 2304
32.Rojko 2298
33.Nehasil 2188

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5845 lezců
1196621 cest
Nové přelezy:
Boys 8a
Signor Rat 7c
Pink Power 8+/9-
Enoteca Ra 7b
Turkish Ai 10-
Ikarus 10-
Sheep In S 9+
Hariquita 8b
Despacitto 7b+
Cold Turke 7c

Stěny
Újezd nad Lesy, Praha 9, Základní škola Masarykova - Praha 9, Újezd nad Lesy
Extrém Plus - Praha 5 u Plzeňské - Praha 5
Umělá lezecká stěna - II.ZŠ - Moravská Třebová

Prodejny
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Super bouldering v Ležkách

Prima sobotní trip

Prima zážitky z boulderingu v Ležkách - pověst nelžou je tu krásně a je tu co lézt.

V sobotu 30.3.2002 jsem pod dojmem dobrých referencí na tomto webu navštívil Ležky, jsouce přesvědčen že zde najdu to pravé místo pro zapáleného bouldristu. Nemýlil jsem se,  byl to můj první kontakt se žulou. Ačkoliv jsem zabloudil do Kapucínských skal a ne na Mlýnský vrch , který je pro osamělého boulderingového maniaka  asi vhodnější, přesto jsem nelitoval. Objevil jsme krásné technické i silové bouldery, traverzy a skvěle jsme si zatrénoval. Nejsilnější sval zde je jednoznačně mozek,  ale i silné prsty a tělo uvyklé na gymnastické prvky není na zahození. Při procházce skálami jsme objevil poměrně velké možnosti pro nové směry, stačí jen mít chuť, natrénováno a ocelový kartáč a je tu nádherná aréna pro vyznavače lezení sklaních prdů v příjemném prostředí. Já vyznavač pískovcových skla a odchovanec adršpašského boulderingu si dovolím říci, že tato oblast směle může konkurovat tak krásným místům jako je boulder aréna na Ostaši nebo v Ádru , ačkoliv písek je písek. Proto makejte, trénujte a hledejte nový problémy ať si mám v čem lámat prsty a ničit svý tělo při mých dalších návštěvách .

Lezení zdar a bouderingu zvlášť !

Cába         

Cába   [úpravy] 16:54 02.04.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 nove?
Dival jsi se i do pruvodce? Mam strach, ze vsechny ciste linie, kvyky nejruznejsich hodnot i mechove stenky prelezy maji. Kdyz nahlidnes do pruvodce, nebo mne se to tak zda, na kazdej sutr vede nekolik cest i po metru od sebe. Ale jinak s tebou souhlasim, take na Kapucinky rad jezdim. Proste pohoda na jiznim svahu a zula!!!
Zapsal: Maty, 12:58:04 03.04.2002
 XFPefPGVA
Dobrfd den,důležitfdmi předpoklady jsou dobrfd zdravotned stav, scnhpoost uplavat 400 metrů za 8 minut a potopit se do 4 metrů. Souče1sted kurzu je pedsemnfd test a prakticke1 zkouška z vodned ze1chrany. Přihle1sit se můžete pomoced našich stre1nek či emailu.
Zapsal: YhpAxeRuAHlGwbF, 11:24:59 27.01.2013
 hQjSBCdmZzdnKRweE
c6eDoV I think this is a real great post. Really Great.
Zapsal: ewHiJliJhilj, 03:33:27 20.12.2013
 LqGXEn4bV
Ahoj Marek,Pise dalsi blazon do leiznea! Mi sme tak odvsadial :) ale pracujeme v Bratislave.Chystame sa do Vizovic na MactersFoRock a velmi Ta chcem poprosit ci by si nebol taky dobry mi napisat kde su tam nejake tie bouldriky ci lano. Na internete som nasla len sprievodcu pre certovy skaly u Lidecka. Tieto krasne previsy ako vidim sa mi hnet potia dlane :) Dakuejme vopred za odpoved krasne leto plen leiznea Ti prajem :)Mirka
Zapsal: HBOKfIrNsHnh, 05:48:00 02.02.2014


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Metallica, 9+/10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (189138)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pink Power 8+/9- Geyikbayiri
Bhai Po 8B+ Siurana
Bhai Jhi 8B Siurana
Diedro 7C+ Siurana
Bhai Cacata 8B+/8C Siurana
Nově komentované:
Palba Z Kanonu 7B Labské Údolí - Pravý Břeh
Hluboko Nad Větví 7- Županovice
Rychlokurz Vyšívání 7 Županovice
Bezejmenná 3 Županovice
Truth Hurts 10- Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | Re: Šárka - nové bouldery | Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery |

 Nové komentáře:
Re: Somrák | Re: Nákoleník | Re: respekt | Re: respekt | Re: Nákoleník | Re: Nákoleník | Re: Somrák | Re: Somrák | Re: Somrák | jo |

 Kde to vře:
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (5)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (4)

 Nově v inzerci:
Salewa Crow | Salewa Crow | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2450 
 Někdy ano 
 2767 
 Ne nepoužívám 
 2594 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.