LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   V pohodě, když jde skočit na věž, skočíme to i zpátky. Potom dáme další pivka!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
1.H2 11016
2.Kalvas 10678
3.Vlk 10512
Bouldry:
1.Šípek 9950
2.Jurečka 9450
3.Bejdáková 7875
Hory:

Výsledky
SP ledy Kanada (26.02)
SP ledy USA (20.02)
Zimní olympiáda (06.02)

Deníčky
5855 lezců
1114219 cest
Nové přelezy:
Le Sacre D 7C
Stargate 7c
Skenderbeu 8a
Postë E Ze 7b+
Mazzacano 7b
Oblión 8A
Kap Horn 9-/9
Fakerník 9+/10-
Drsnobál 9+/10-
Hrana 1624 9

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vychází lidé&HORY 5/2011 – s tématem „Nepálský Himálaj“

Jak už je tradicí – páté číslo lidé&HORY je „festivalovým speciálem“, v němž se čtenářům představují hlavní hvězdy Smíchovského festivalu alpinismu (www.festivalalpinismu.cz).

Téma čísla přiblíží přírodní krásy a trekové i horolezecké možnosti v NEPÁLSKÉM HIMÁLAJI. Inspiraci a zajímavé počtení slibují také další články (expedice na sedmitisícový Spantik, lezení na Cimon della Pala, návštěva u R. Messnera a řada dalších...)



TÉMA ČÍSLA – NEPÁLSKÝ HIMÁLAJ:

Nejvyšší stěny na světě, vysoko položená horská sedla, řada dobře přístupných vyhlídkových vrcholů, ale i horské vesničky s tisíci let starou kulturou ve své nezměněné podobě a vstřícnými obyvateli - to je jen několik málo pádných důvodů k návštěvě Nepálu. Tato země horám zaslíbená je bezednou studnicí nezapomenutelných treků a výstupů. Několik z nich vám podrobně představí šestnáctistránkové téma.5. 




OSOBNOST ČÍSLA – ALBERT LEICHTFRIED:
Poté, co skončil se závodním lezením, začal objevovat extrémní mixové terény a ty nejtěžší ledopády na světě. Velkým dobrodružstvím jsou už samotné cesty za divokou krajinou, v níž své prvovýstupy uskutečňuje. Rozhovor s předním světovým „ledoborcem“ čtěte na stranách 18-20.

DÁLE V ČÍSLE 5/2011:

VYSOKOHORSKÁ TURISTIKA: Wild Spitze, Rottenmannské Taury, Glacier-, Ortler-, Glockner Camp
LEZENÍ: Cimone della Pala, bouldering – Loučovice, Rocky Camp – Dachstein 2011









HISTORIE: Akademický klub alpinistů
REPORTÁŽE Z EXPEDIC: Spantik
TREKING: Aljaška – Brooks Range, Totes Gebirge
ROZHOVORY: Albert Leichtfried, Helmut Linzbichler
METODIKA: Bezpečnost na feratách III, Plánování túr s dětmi
OSOBNOSTI: R. Messner, G. Kaltenbrunnerová, osobnosti Smíchovského festivalu alpinismu
TEST: Funkční triko Jitex Comfort




ELEKTRONICKÁ VERZE ČASOPISU:

Časopis lidé&HORY vychází od čísla 3/2011 (včetně) i v elektronické verzi, která je o 22 Kč levnější než verze tištěná, neobsahuje však rozkládací panorama, kartičky s túrami a soutěžní kartičku. Na stránkách www.lideahory.cz již začínáme naplňovat archiv se staršími digitalizovanými čísly, která si můžete zakoupit i přes SMS za 20 Kč. Unikátní vlastností archivu je fulltextové vyhledávání v jednotlivých vydáních lidé&HORY. Po zadání výrazu se vám zobrazí všechna čísla, v nichž se daný výraz vyskytuje. Elektronické verze jednotlivých čísel najdete na dvou virtuálních vydavatelstvích: www.floowie.comwww.publero.com.

ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA ALPINISMU:

Nejaktuálnější zpravodajství ze světa alpinismu najdete na webu www.lideahory.cz.

(Článek vyšel 28.10.2011)

Dan Polman   [úpravy] 17:14 03.11.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Tereza Sukačová, finále MČR 2026
MČR v ledolezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (189639)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Le Sacre Du Printemps 7C Fontainebleau
Ikigai 6A+ Hlavatice
Chicken Head 7a Siracusa
Mikrotest 9- Kršlenica
Semaforo Rotto 6b Biddiriscottai
Nově komentované:
Gaston 5 El Chorro
Dračí Krev 10- Holštejn
Playboy 10 Nečín
Pavoučí Hrana IXc Křížový Vrch
Playboy 10 Nečín

 Nově v diskusi:
Lezecky Černá skála u Řevnic | Nalezeno dětské lezečky v Tisé | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Pozor na Radyni | Pozor na Radyni | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: Boulder | Re: Boulder | Re: Ledolezení? | Re: Ledolezení? | Re: Lama | Lama | Re: Boulder | Re: Boulder | Ledolezení? | fockin legend |

 Kde to vře:
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (2)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (1)

 Nově v inzerci:
So 14.3. Praha | Nové lezečky La Sportiva Genius | Sir Joseph Looping 900 | Ocún Top Mat | Boudermatka | Kolín KH | Goretexová bunda | Prodám Lezečky dámské | Dámské sandaly Keen | Nesmeky Camp Ice Master |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1999 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2183 
 Ne, uniklo mi to. 
 1904 
 Sleduji jen Adama. 
 1962 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.