LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nejrychlejší výměna informací je rána pěstí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy USA (20.02)
Melloblocco 2026 (06.05)
SP paralezení Salt Lake City (15.05)

Žebříček
Cesty:
32.Janošová 10352
33.Lachman 10260
34.Čech 10256
Bouldry:
32.Oliva 9409
33. 9406
34.Stadtherrová 9400
Hory:
13.Abt 4512
14.Hess 4058
15.Sukačová 3810

Výsledky
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Deníčky
5850 lezců
1198259 cest
Nové přelezy:
Velký Grc 7C+
Kosmodrom 8A
Aix, Zwei, 7B+
Mariquita 7b+
Farao Přím Xb
Super Cant 8a
Pim Pam Po 7c/7c+
Cap I Cua 7c
Aix, Zwei, 7B+
El Trampol 7c

Stěny
SQUASHPARK Cibulka - Praha 5
Gejzír - Karlovy Vary
LSJ - Javorník

Prodejny
HUDYsport - Olomouc
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point Liberec - Liberec 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP v lezení Bali, Idonésie

naši končí v semifinále

Všichni tři naši, kteří postoupili v pátek z kvalifikace druhého letošního závodu Světového poháru v lezení na obtížnost na indonéském Bali do semifinále, v něm dnes ráno skončili. Tereza Širůčková na 16. místě, Michaela Smetanová na 18. a Martin Stráník na 22.

Výsledky jsou zde:

ifsc.results.info

Finále, už bez české účasti, bude dnes večer.




Podle ČHS je účast našich závodníků je na závodech V Asii důležitá nejen pro ně samotné, aby získali cenné zkušenosti, ale také pro celý český tým.

"Účast na mezinárodních závodech je podmíněna vybojováním národních kvót.
Každá země má automaticky přidělenou kvótu dvou sportovců na pohlaví a disciplínu, další místa si však musí vybojovat na základě výkonnosti svých sportovců v předchozím roce. Počet dodatečných kvót závisí na počtu sportovců dané země, kteří se umístili v top 40 průběžného světového žebříčku. Za každého sportovce v top 40 získává země jednu dodatečnou kvótu. 👍
Už nyní mají závody vliv také na potenciální boj o olympijská místa – Aby měli naši závodnici možnost probojovat se do Olympijské kvalifikační série v roce 2027, musí dobře zabojovat na mezinárodních závodech v roce 2026. A aby mohli startovat na závodech v roce 2026, musí v letošním roce vybojovat dostatečný počet kvót,"
napsali k závodům na Facebooku ČHS.

Viz:




Standa Holec   [úpravy] 08:57 04.05.2025Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Amalfi
Te La Do Non Me La Piglio, 6b
 Databáze cest:
Všechny cesty (189269)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mariquita Si, Pero No Con Cual 7b+ San Marcos
Faceing The Effondrement 6c Leonidio
Ozzy Osbourn 7a Leonidio
La Proa 7B+ La Riba
Núria 7A+ La Riba
Nově komentované:
Velký Grc 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Schnittstelle 7B+ Chironico
Muai Thai 6b+ Tonsai
Hanina 7+ Mengusovská Dolina
Hubbleův Teleskop VIIb Ostaš

 Nově v diskusi:
Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | ledy v Tatrách | Re: Najdi deset rozdílů | Re: Najdi deset rozdílů | Najdi deset rozdílů | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT | Re: Jak začít s VHT |

 Nové komentáře:
Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | nuda až k smíchu | Skialpinismus | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim | Re: hloupost | Re: Tak nevim | Re: Tak nevim |

 Kde to vře:
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (13)
Nová pravidla na Everest: Nejprve vylézt sedmitisícovku v Nepálu (13)
Dnes začíná na zimní olympiádě skialpinismus (8)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (1)
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (1)

 Nově v inzerci:
bunda Tilak Stinger Gore-Tex vel. L | Mačky Petzl Lynx | Spacák Nanok | Hilleberg Jannu | Čelovka Fenix | Běžky Atomic skate 192 nové | Dětský uvazek | Pik Pobědy | Průvodce Tour of Mont Blanc | Seznámení |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1213 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1323 
 Ne, uniklo mi to. 
 1134 
 Sleduji jen Adama. 
 1177 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.