LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 6983

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5862 lezců
1203233 cest
Nové přelezy:
Creme Brul 7C
Flor Is La 7C
Špičkový V 8A
Fakerník 9+/10-
Vaya Valla 7c
Ars Amandi 8a
Sparťan 7C
Vymetání P 8A
Hejter 8A
Wýplesk 7C+

Stěny
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Marek Holeček a Tomáš Petreček na Nanga Parbat: vrchol nebude

už jsou dole v BC

Marek Holeček a Tomáš Petreček pokus o prvovýstup Rupálskou stěnou na Nanga Parbat (8126 m) cca 300 metrů pod vrcholem kvůli silnému větru otočili a po dalších dvou bivacích sestoupili zdárně do základního tábora. Letos už vrchol nebude.

Jsme z dlouhého putování zpátky "doma" v BC! 🏕️
Vrchol🏔️ nevyšel, třeba někdy příště...
napsal Tomáš na Facebooku. Viz:



Mára popisuje dobrodružství v článku na Lidovkách:


Zpráva z 3.9.2018:

Marek Holeček a Tomáš Petreček na Nanga Parbat: vrchol nebude


Marek Holeček a Tomáš Petreček pokus o prvovýstup Rupálskou stěnou na Nanga Parbat (8126 m) cca 300 metrů pod vrcholem kvůli silnému větru otočili a nyní sestupují. Letos už vrchol nebude.

Tomáš Petreček na Facebooku napsal: "VRCHOL DOBYT NEBUDE...tedy pro letošní rok!
Obrovský vítr nám znepříjemňoval výstup Rupalskou stěnou Nanga Parbat 🗻už poslední dva dny. Proto jsme už včera museli sestoupit o pár set metrů níže. Ani dnes se to nezlepšilo a dorazila předpověď, že to nebude jinak ani další čtyři dny... Ani jsme neměli prostor pro rozhodování, tohle byla jasná zpráva o tom, že si vítr nechá horu pro sebe. ⏬⏬⏬Nás čeká sestup dolů další dva-tři dny."

Viz:



Mára Holeček doplnil k situaci pro Lidovky: Teď začíná boj o záchranu holých kejháků. Znamená to slézt čtyři tisíce metrů pozpátku převážně sedmdesátistupňovým svahem, kde se dá jen minimálně slanit a jistit. Žádný z desetitisíců kroků nesmí být chybný.



Sestupovali dnes do noci sněhem v ohrožení lavin trhlin a kamení, než zabivakovali:




Zpráva z 2.9.2018:

Marek Holeček a Tomáš Petreček na Nanga Parbat bojují s větrem


Marek Holeček a Tomáš Petreček, kteří jsou na expedici pokoušející se o prvovýstup Rupálskou stěnou na Nanga Parbat (8126 m), dnes nemohli pokračovat k vrcholu kvůli silnému větru, a museli se ze 7800 m vrátit o 400 metrů níž na předchozí bivak.

Napsal to Tomáš na svém Facebooku:



Podle dnešní Márovy zprávy pro Lidovky.cz v pátek po velkých útrapách dolezli do headwallu. Těžkým lezením ve skále a ledu a našli novou linii, která snad bude průchozí.
Bivakovali v 7800 metrech na drobounkém ušlapaném ostrohu vybíhajícím od stěny nad údolí. V noci při vichru začal stan sjíždět k jedné straně, ale byli v sedácích přivázáni ke skále. Na místě foukal vítr rychlostí až 100 kilometrů za hodinu.

Viz Márova reportáž na Lidovkách:



Zpráva z 1.9.2018:

Marek Holeček a Tomáš Petreček na Nanga Parbat ve výšce 7800 m - zítra možná pokus o vrchol


Marek Holeček a Tomáš Petreček, kteří jsou na expedici pokoušející se o prvovýstup Rupálskou stěnou na Nanga Parbat, bivakují dnes ve výšce 7800 m. "Dnes nekonečné lezení po skále a sněhu... Zítra možná boj o vrchol, kdo ví ...!" píše Tomáš.

Mára situaci popisuje: "Dneska jsme lezli celý den v hodně obtížném terénu. Máme bivak v 7800 m. Spaní tady nebude žádná sláva. Stan máme na malé sněhové plošině. Pro jistotu budeme celou noc cvaklý v sedákách, kdyby se plošina rozhodla odporoučet do údolí.

Informovali o tom na sociálních sítích:






Zpráva z 31.8.2018:

Marek Holeček a Tomáš Petreček na Nanga Parbat ve výšce 7400 m


Marek Holeček a Tomáš Petreček, kteří jsou na expedici pokoušející se o prvovýstup Rupálskou stěnou na Nanga Parbat, jsou ve výšce nad 7000 metrů a po náročném lezení postavili dnes stan v 7400 m. Po krátkém odpočinku chtějí pokračovat k vrcholu.

Informovali o tom na sociálních sítích:






Zpráva z 28.9.2018:

Marek Holeček a Tomáš Petreček na Nanga Parbat opět ve stěně



Marek Holeček a Tomáš Petreček, kteří jsou na expedici pokoušející se o prvovýstup Rupálskou stěnou na Nanga Parbat, jsou po dnech čekání na počasí opět ve stěně. Jak dnes informovali, mají "za sebou 10 hodin poctivého lezení po sněhu a skalách".

A čeká je 2. noc v mikro stanu v 6000 m.

Museli kvůli nebezpečí padajících lavin a séraků změnit původní plán lézt novou linií mezi americkou a polskou cestu, a místo toho zkouší ve stěně směr od americké cesty nalevo, uvedl v článku na lidovky.cz Mára.

Viz:









sth   [úpravy] 23:58 04.09.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Pěkně hoši, hrabejte!!14:18:46 02.09.2018
Pěkně hoši, hrabejte!! Držím palce!!
Ztkoodpovědět 

 super!20:50:51 02.09.2018
super! držíme palce!
smoloodpovědět 

 Bouráci09:28:52 03.09.2018
Je to mazec, ale kdo jinej by to měl probojovat???
Smekám...
Bosákodpovědět 

 rupal08:53:52 05.09.2018
neskutečně odvážný pokus
kahánekodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189781)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Oringowana Czwórka 4+ Rzedkowice
Lagodny Wasyl 4 Rzedkowice
Ende Gut, Alles Gut 6b+ Jerzu
Západní Pilíř III Prachov
Zachodni Komin 5 Jura Polska
Nově komentované:
Šmoulí 6C Hostivařská Skalka
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik
Fakerník 9+/10- Súľov
Lachtanold 6B Bystřička
Důchodci Polovic .... 4 Mařenka

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | panťák - pád | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Oeav.cz | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Ultra lezci | Re: Nedodelana prace | Re: zavadejici titulek | nepochopena prac | Re: Anketa | Rakvic | Nedodelana prace | Re: Anketa | Re: To je jen tresnicka | Anketa |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (24)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (16)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (9)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)
Fotografie do profilu deníčku (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina | Skialp lyze | Saltic Eliot | Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli | batoh Osprey |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2193 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2392 
 Ne, uniklo mi to. 
 2087 
 Sleduji jen Adama. 
 2163 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.