LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
MČR v ledezení na rychlost (13.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)

Žebříček
Cesty:
35.Duchoň 10281
36.Fajkoš 10273
37.Lachman 10260
Bouldry:
35.Svoboda 9378
36. 9356
37.Kollár 9350
Hory:
27.Bernard 2632
28.Opice 2510
29. 2404

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5846 lezců
1197089 cest
Nové přelezy:
Revuelta E 7b+
Spanish Pi 7c
Los Malaco 7b+
Bagnoles S 8a+
Maeva 8b
Raki Horro 7b
Les Frouze 7c
Busca Show 8b
Sucuk Powe 7c/7c+
Black Hole 7c+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Video: Začínáme na písku: 2. díl

Zde je 2. díl pětidílného seriálu Začínáme na písku, jehož cílem je poskytnout především začínajícím lezcům a lezkyním stručný teoretický a metodický rámec k tomu, jak bezpečně, odpovědně a šetrně k přírodě začít s tradičním lezením na pískovcových skalách.

V tomto díle budete seznámeni s prvními kroky na písku.

Ty velmi úzce souvisí s tím nejdůležitějším: šetrným přístupem k pískovcovým věžím. Tedy nezbytný teoretický základ ještě před tím, než nazujeme lezečky a navážeme se na lano.

Pořadem provází lezkyně Lucie "Líza" Rust a horský vůdce UIAGM Radek "Zoban" Lienerth. Točilo se koncem léta 2020 ve Skaláku.



Borek   [úpravy] 08:50 23.04.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Za mne...11:12:03 23.04.2021
...pěkný.
 Martaas.odpovědět 

 Za mě20:56:56 23.04.2021
...taková "blbost".
Martinodpovědět 
 Re: Za mě21:48:29 23.04.2021
Super
Rodpovědět 

 Závažná otázka19:34:48 26.04.2021
Myslíte si, že na tu vež nakonec vylezou?
 Pavlikodpovědět 
 Re: Závažná otázka20:07:18 26.04.2021
Dobrá otázka! Já bych se skoro vsadil, že to bude tak asi 16 dílů a skončí to neúspěchem. Ale o fous. To teď frčí, viz Perfecto mundo.
Ale dozvíme se přitom hodně z metodiky a taky ze života hlavních postav, jejich realizačního týmu a tak. Postavěj si spárovej trenažer, zajedou navštívit pár kámošů v okolí...
Tak si to teda představuju :)
P.odpovědět 
  Re: Závažná otázka10:59:10 28.04.2021
Viděl bych to na díly - Návštěva místní hospody, Kocovina, Hledání cesty, Ztráta morálu, Návštěva hospody 2, Kocovina 2, Nákup v sekáči, Návštěva hospody 3, Kocovina 3, Cesta domů
odpovědět 
   Re: Závažná otázka11:31:14 28.04.2021
To by bylo docela realistický. Jenže to by obávám se musel točit někdo jinej, s někým jiným v hlavních rolích :)
P.odpovědět 
    Re: Závažná otázka17:29:09 28.04.2021
to je doba, to je doba než začnou šukat.
odpovědět 
     Re: Závažná otázka07:50:56 29.04.2021
Jj na závěr by jí měl na věži pořádně naložit.písex volové
Buboodpovědět 

 ponožka14:41:20 28.04.2021
Proč má ten borec na palici fusekli? Nějaká nová móda?
odpovědět 

 ponožka14:41:34 28.04.2021
Proč má ten borec na palici fusekli? Nějaká nová móda?
odpovědět 

 Foto dne:

Espolón del rampa
 Databáze cest:
Všechny cesty (189196)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Podadera 7a+ Pinares De San Antón
Překvapivá 4 Vernířovice
Käfersteig 6+ Steinwald
Krnovská 5 Vernířovice
Vernířovická Paráda 5 Vernířovice
Nově komentované:
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca
Busca Show 8b Datca
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana

 Nově v diskusi:
Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | čím starší, tím větší sleva na chatě |

 Nové komentáře:
Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Spřavce | Re: Trestní odpovědnost | Re: Spřavce | Re: Trestní odpovědnost | Re: Spřavce | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (62)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
koupim mačky | prodám péřovou pánskou bundu Sir Joseph | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | sněžnice TSL 302 freeze | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | Boty La Sportiva |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2923 
 Někdy ano 
 3314 
 Ne nepoužívám 
 3093 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.