LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS nebo smrt!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
47.S 10003
48.Čáň 9954
49.Novotná 9927
Bouldry:
47.Zítková 9103
48.Chovanová 9100
49.Šlapák 9056
Hory:
9.Černý 5220
10.Hlahulek 5111
11.Nešťák 5095

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5863 lezců
1203450 cest
Nové přelezy:
Mate Mania 8a
Silly Game 8a
Ouranos L1 8b
Ouranos 7c+
Strašák 9+/10-
Sparťan 7C
Možnost Vo 9+
Provokace 10-
Creme Brul 7C
Flor Is La 7C

Stěny
HARLEM - Ústí nad Labem
Horolezecká stěna SOŠ, Šumperk, Zemědělská 3 - Šumperk
HO Jeseník - Jeseník

Prodejny
HUDYsport - Praha 2
Dap Sport - Hradec Králové
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra o "nešťastném" výletu do Španělska

Adam Ondra si zapsal několik dalších přelezů z výletu do Španělska, včetně cesty Fabelita 9a, tak jsme ho poprosili o pár řádek pro Lezce: "No byl to trochu nešťastný výlet. Tréninková příprava šla snad možná až nadmíru dobře a možná jsem to i přehnal.

Každopádně cestou do Španělska jsem se stavil v Andonnu v Itálií na cestu Lapsus 9b od Stefana Ghisolfiho. Sice forma dobrá, ale série chyb a náhod s počasím nakonec způsobila, že jsem to těsně za dva dny nevylezl. I když jsem byl schopen třikrát za den dolézt do posledního kroku.
Potom přejezd do Španělska, kde nás "uvítalo" dost brutální teplo. A navíc jsem se nějak necítil dobře. Chtěl jsem potrápit Neandertálce 9b, ale v tom teple a vlhku to prostě nešlo. Navíc jsem ještě nevěděl, že na mě něco leze. To se plně projevilo až za dva dny. Pár dní v posteli a nemohoucnosti, potom jsem rozlézal jen velmi pomalu.
Poslední dny tripu zamýšlený útok na "cenu útěchy" Neandertálce, ale ani to nevyšlo, v tom teple na to prostě nebylo. Fabelita 9a na třetí pokus trochu spravila náladu.
Cestou zpět domů jsme se stavili v Sadernes u Girony. Spíše lokální oblast, ale aspoň je to ve stínu. Tam se už cítím konečně jako lezec, po dvou 8c onsight si říkám, že by mohlo padnout i to třetí, ale to už se nekoná.
Poslední den a třetí lezecký se stavujeme v Ležéru, kde je konečně trochu podmínka a fouká Mistrál. Pár cestiče jako třeba Le Concept 8c+ retroonsight potěší a jedeme domů."


Adamův nejnovější obrázek na Instagramu ze Siurany:



Adamův Deníček:
Deníček - Ondra Adam (dipsy)

Adam Ondra, sth   [úpravy] 10:55 21.03.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 chápu správně že...11:12:00 21.03.2017
...retroonsight = RP na první pokus něčeho co člověk lezl před lety a už z toho netuší ani ň ?

Btw: takhle "špatnou" formu bych taky bral :-)
T.odpovědět 
 Re: chápu správně že...12:06:57 21.03.2017
presne, aspon jednou za zivot bych chtel takovou "cenu utechy" :). Njn, Adam je z jine dimenze, ale moc mu to preju.
odpovědět 
  Re: chápu správně že...12:52:40 21.03.2017
jakože fakt s**t tenhle výkon, se divim, že se odváží to sem vůbec psát a navíc si to ještě zapisovat do deníčku. :-)
odpovědět 
   Re: chápu správně že...17:28:14 21.03.2017
Presne, jenom dve 8c OS, bejt nachcipanej nevomlouva.. Takhle vymeknout, tak radsi zalezu a povesim karieru nahrebik nez se dal ztrapnovat :D

Nekdo tam nahore - zapnete tomu klukovi gravitaci, mate to rozbity, nebo nam uleti

odpovědět 
 Re: chápu správně že...22:21:46 21.03.2017
fajn, a ten retroonsight tedy je...? :-)
T.odpovědět 
  Re: chápu správně že...03:33:53 22.03.2017
To vypada, jakoze si narokujes odpoved od ostatnich.. Proc si to nezjistis sam?
odpovědět 
   Re: chápu správně že...10:39:15 22.03.2017
jestli si takhle běžně vykládáš i jiný normálně míněný dotazy, musíš to mít v životě docela zajímavý :-)
T.odpovědět 
    Re: chápu správně že...13:42:55 22.03.2017
jo chapes to dobre, staci?
odpovědět 
     Re: chápu správně že...14:23:46 22.03.2017
dík
T.odpovědět 
    Re: chápu správně že...14:54:57 22.03.2017
A proc si to teda nezjistis sam? :-)
odpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189800)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dále Od Hradu Dále 4+ Bečovský Ostroh
Na Parkán 4 Bečovský Ostroh
Vrásky Hradní Krásky 5 Bečovský Ostroh
Boulder Varianta 6+ Bečovský Ostroh
Willy Fog 6A Bystřička
Nově komentované:
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik
Helicopter 6C Maltatal
Surrounded By Bullshit 6b Maltatal
Šmoulí 6C Hostivařská Skalka
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | panťák - pád | Re: Oeav.cz |

 Nové komentáře:
Re: Borec nakonec | Dobře | Hlavně to zdraví | Inu | Re: Ultra lezci | Re: Ultra lezci | Re: jakou to má jednotku? | Re: Nedodelana prace | Re: jakou to má jednotku? | Re: jakou to má jednotku? |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (25)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (9)
Fotografie do profilu deníčku (7)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (3)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (2)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina | Skialp lyze | Saltic Eliot |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2339 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2551 
 Ne, uniklo mi to. 
 2257 
 Sleduji jen Adama. 
 2358 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.