LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12775
2.Votoček 12650
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
1.Sejbal 8485
2.Groš 7968
3.Y 7876

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5753 lezců
1166454 cest
Nové přelezy:
Funk Beyon 10-
Capitaine 7b+
Nouvelle D 7c
Homo Ca Pi 7c+
Šakal 9-
Čierna Ovc 9/9+
4 Nity 10
Tyrannosau 8a
Ptérodacty 7c
Šamanodrom 9+/10-

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Dobrodruzi z Vermontu

Video

Zajímavé video o dělání dobrodružných cest.

Celý příběh je o skaĺách, na které asi sotva kdy někdo zavítá. Zobrazuje však v celé nahotě tu posedlost to iracionální snažení o vytváření lezeckých cest.



foto by © Produkoval Outdoor Gear Exchange a Gearx.com.


Když slyšíte Vermont, tak se vám to asi nespojí s žádnou lezeckou destinací. Kdo dobře zná horopis Ameriky, spíše se mu vybaví, že nějaké skály lze najít v okolních státech New Hampshire a New York. Ale asi žádná hitparáda.

Vermont je stát na severovýchodě USA. Hraničí s kanadskou provincií Quebec a se státy Massachusetts, New Hampshire a New York. Patří mezi malé státy a má asi 600 000 obyvatel. Název Vermont pochází z franc. Zelená hora (Mont - Vert).

Tento Green Mountain stát však má své skvosty, pokud víte, kde hledat.

Zde je příběh dvou průzkumníků, kteří posunují vertikální hranice tohoto "zeleného"státu.





Pro ty, kteří video neshlédli jen dokresluji, že se jedná o skály a že je to celkem šrot. Oblast popisuje průvodce nazvaný Tough schist. (drsná břidlice)

Zajímavá ve videu je hlavně 6 minuta, kde se borec zavrtává a pak si z posledních sil odsedne do vrtáku vrtačky, pak se tam trochu vrtí a vrtačka i s ním pak upadne.



foto by © Produkoval Outdoor Gear Exchange a Gearx.com.



Tough schist - průvodce (drsná břidlice)








JirkaS   [úpravy] 11:38 31.12.2015Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 hm13:31:47 31.12.2015
hm
odpovědět 

 Poděkování editorovi09:43:52 01.01.2016
Děkuju za popis k videu, nebýt jej, tak jsem si borce, co se vrtí a pak sletí i s vrtačkou ani nevšiml. Přijde mi to, že jste si spletli datum, 1.dubna je ještě daleko...
marťasodpovědět 
 Re: Poděkování editorovi09:55:02 01.01.2016
Dík za slova uznání. Pod mými články je to zřídka kdy, proto potěší dvojnásob.
 jirkasodpovědět 
  Re: Poděkování editorovi18:06:26 01.01.2016
Coooze? Mam pocit, ze zrovna Tve clanky jsou prijimany uplne nejlepe. A po pravu.
odpovědět 

 odsed16:28:28 01.01.2016
Šutr vydržel....prdnul vrták. Se nedivím....karáble do vrtáku není úplně citlivá
Tomášodpovědět 
 Re: odsed16:57:35 01.01.2016
No tak zrovna v tomto případě bude dost záviset na tom, jak tam tu karabinu dáš, zda výsledkem bude namáhání na střih nebo na ohyb. Pokud bys cvakl karabinu na vrták a zabránil jejímu posunu od skály, vydrželo by to opravdu hodně... :-)
odpovědět 
 Vrtáci21:49:21 01.01.2016
Ještě edit k mému předcházejícímu komentáři - pokud jsem se díval dobře, tak ten vrták se nezlomil, ale ta preska stáhla vrtačku z vrtáku. Je to vidět celkem dobře, vrták tam i po pádu vrtačky zůstává stále trčet.
odpovědět 

 Foto dne:

Unylá, 7A
 Databáze cest:
Všechny cesty (184985)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sportfreunde 6b Pitztal
Helden 6b Pitztal
Stabwedel 6a Pitztal
Supertarzan 6+ Buda
Tyrannosaurus Rex 8a Oréac
Nově komentované:
Tyrannosaurus Rex 8a Oréac
Ptérodactyle 7c Oréac
Výletník Maxík 7B Bechyně
Di Bolina 6c+ Valle Sciusa - Val Ponci
Nostraladamus 7b Villanueva De Valdegovia

 Nově v diskusi:
Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Dobrá sekačka | Re: Není dobré přehlížet | Re: Není dobré přehlížet | Re: Sebevědomí vs. nejistí diktátoři | Re: Není dobré přehlížet | Re: Není dobré přehlížet | Re: Sebevědomí vs. nejistí diktátoři | Re: Není dobré přehlížet | Re: Není dobré přehlížet |

 Nové komentáře:
??? | Kuba na Hrad | návrat | "Pane... | Re: otvoreni pri isteni | Re: otvoreni pri isteni | osma | Re: otvoreni pri isteni | Re: otvoreni pri isteni | Re: Rekord |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
SP v boulderingu Praha 2025 (47)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (10)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Pinch od Edelridu (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Prodám dětský univerzální velitelovy úvazek | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Brzda EDELRID OHM II | Gemma | dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1643 
 Ne 
 1894 
 Nevím 
 1163 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.