Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
SP Praha (04.06)
2. liga Pardubice (13.06)
SP rychlost Zakopane (POL) (14.06)

Žebříček
Cesty:
47.??? 10066
48.Winter 10054
49.S 10050
Bouldry:
47.Ježek 9200
48.Chovanová 9153
49.Ondra 9134
Hory:
6.Hlahulek 6350
7.Švihálek 6192
8.Černý 5220

Výsledky
SP Madrid (28.05)
SP Bern (22.05)
EP boulder Liptovský Mikuláš (SVK) (16.05)

Deníčky
5938 lezců
1226951 cest
Nové přelezy:
Ludva 9+/10-
Protéza 7b
Luhr på tu 7c+
Tvrdá Změk 7C
Krkavčí Ma 9+/10-
Power of n 8C
Skleroza 7b+
Victoria 10-
Mnich 9-
Vyschlý Po 7C

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Junioři v roce 2002

Věci okolo juniorských závodů a reprezentace obzvláště jsou vzůru nohama již delší dobu. Liborův článek jen tento problém dostal mezi lidi, kteří s tímto problémem nemají relativně nic společného.


Na posledním pohárovém závodě Petr Solanský odstoupil ze své funkce předsedy komise mládeže. Na jeho místo jsem byl zvolen já. Podotýkám, že né jednohlasně, ale většinou ano. Nejpodstatnější však je, že mě musí schválit ještě Výkonný výbor ČHS.

Otázka je, jestli se něco změní? Moje preference jsou takové:
-Nemám vlastní děti, které bych upřednostňoval před jinými
-Jako junior jsem závodil snad na všech českých juniorských pohárových závodech; dovolím si tvrdit, že jsem jeden z mála, který má nejdéle něco společného s těmito závody   
-Dále jako junior jsem s reprezentací jezdil po EP, ME, MS, kde jsem měl, alespoň pro mě, nezanedbatelné výsledky
-Díky tomu, je moje jméno v zahraničí docela známé
-Většina rodičů a trenérů moje názory a vávrhy respektuje
-Podobně je to i mezi dětma(juniorama) 
-Stavěl jsem podstatnou většinu juniorských pohárových závodů a vím co tito junioři dokážou vylézt a tuto obtížnost jsem schopen vylézt
-Pomáhal jsem vytvářet juniorská závodní pravidla
-Mám zájem tuto nevděčnou a snadno napadnutelnou funkci vykonávat

Největší problém samozřejmě tvoří dělení peněz. V prvé řadě musíme nějaké peníze od ČHS  dostat, což není nic jednoduchého. Poté můžem přmýšlet o jejich rozdělení, předem se však zavazuji, že udělám vše pro maximální zprůhlednění toku těchto peněz. Od toho se pak budou odvýjet dotace na závody a reprezentaci. V případě, že budou dostatečně oceněny letošní výsledky, chceme záčít podporovat i regionální závody. 

Někdo mi řekl:"Máš perfektní začátek, proto tu něco udělat, výborné výsledky závodníků a velkou podporu rodičů a trenérů. A ted máš dvě možnosti. Udělat něco co tu ještě nebylo a všichni tě budou opěvovat nebo všechno zničit a už se raději více neukazovat."
Doufám, že to bude ta první varianta.

Dan Kadlec

Dan Kadlec   [úpravy] 14:41 10.11.2001Tisk 


Související články:
Zobrazit další (106)

Komentáře

Nový komentář 

 Drzim ti palce
Dane, taky nemam deti (aspom myslim...) a s mladezi jsem delal hodne, ale ne na zavodni urovni a pod svazem. Drzim ti palce a preju ti aby te to nesemlelo.
Verim ze mas spoustu zkusenosti se zavodama, takze prijed na BOULDER KOLOTOC 2002, budem nove delat i juniory...

P.S. Hope, kdy uz se vytasis s pozvankou co jsem ti poslal, aby lidi vedeli?
Zapsal: koura, 11:09:56 12.11.2001
 Lezec.cz drzi palce tez
Za Lezce.cz ti Dane take preju, aby te to bavilo a to ostatni prijde samo.
Doufam, ze prohloubime take informacni kanal mezi Lezcem a tebou a mladi zavodnici si budou moci precist aktualni informace o deni v jejich soutezich. Vazim si, ze jsi techto nekolik odstavcu poslal vsem lezcum prave pres lezce.cz.
Zdar a silu
Zapsal: JirkaS, 17:10:33 12.11.2001
 drPgYsHb
bHt8Px I really liked your article post.Really thank you! Fantastic.
Zapsal: IuIlgIWmZSgpEJlmOC, 06:44:50 20.12.2013
 IaSaVRBYaFbr
iT2kre Thanks for sharing, this is a fantastic article post.Much thanks again. Cool.
Zapsal: PGwMqcZmYobWxncoq, 06:58:37 20.12.2013
 XvEBF4Cj
voi geil amoi echt.. wenn zeit we4re, bzw ich noch mehr wie 8! tage urlaub he4tte (von 10) als zedilviiner hat man(n)s nicht leicht we4r ich voi noch ffcr so a fette Tour! aber ja, mit der neuen Maschine ne4chstes Jahr dann vl e Sardinien, bin schon motiffcnft!
Zapsal: 3zIPBX7UBz, 15:36:51 01.02.2014


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
kvalifikace
SP 2026 lezení na obtížnost Praha
 Databáze cest:
Všechny cesty (191936)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Šlapačky V Adršpach
Normální cesta II Adršpach
Normální cesta II Adršpach
Ředěná vodou V Adršpach
Druhý komín III Křížový Vrch
Nově komentované:
Čerte Vstávej 5B Čertovy Nohavice
Prstový šlem 7B+ Tisá - Modřín
Beer catcher Xb Bezděčín
Beer catcher Xb Bezděčín
Clash of the Titans 9b Nassereith

 Nově v diskusi:
Re: Gesto | Re: Mobilní web?! | Re: Pád na Prachově | Pád na Prachově | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Isfc | Re: Gesto | Re: Gesto |

 Nové komentáře:
Re: Peace | Re: Peace | Re: Peace | Re: Peace | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: PALEC HORE! | Megaaaaaa | Re: Peace | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: neřešte kraviny - nejsme politici |

 Kde to vře:
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (72)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (49)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (39)
Čech František D'Agostino, Yosemity: 3 těžké bigwally za 2 týdny (22)
Video:Will Bosi a Jana Švecová v top boulder projektu ve Skotsku (17)
Plánovaný přesun na nový server: v pondělí 18. 5. 2026 (13)
V Adršpachu se vážně zranil lezec po pádu z 15 metrů (13)
Kalymnos rebolting report (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (11)
Polák Bartosz Kacper Ziemski sjel na lyžích z Lhotse (8516 m) (8)

 Nově v inzerci:
Lezecké kalhoty OCUN Honk Pants Blue Opal, L | Titanové závětří Vesuv pro Evernew 0,9 l | Labak | úterý 9.6. lezení na písku | Ztratil jsem expesky | Do skal ve dvou | Karabiny | Lano | Dětský sedák | Singing Rock RAMA |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1076 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1161 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1378 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1350 
 Neřeším to – lezu vše 
 1038 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi