LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
32.Kohout 10290
33.Reich 10254
34.Ondra 10253
Bouldry:
32.Ďurech 9106
33.Kožich 9100
34.Oliva 9003
Hory:
4.Sejbal 6951
5.Y 6736
6.Švihálek 6070

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5698 lezců
1157056 cest
Nové přelezy:
Esence Bou 7C
Návrat Čoc 8B
Kolenoskop 7c
Küllü In 9-
Gizmo 9
Buscando A 8a
Wolkom 7C
Ztopořená 9/9+
Black Box 8B
Urgent 7c+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nové vydání průvodce na Schrammsteiny a Schmilku

Sasko

smallAsi už jste to někteří zaznamenali, ale někdo třeba ne, a mohlo by ho to zajímat.
Po deseti letech vyšlo letos nové, aktualizované a doplněné vydání průvodce na saské Schrammsteiny a Schmilku.

Jde o jeden ze šesti dílů základní („oficiální“) řady průvodců na Saské Švýcarsko připravované v redakčním týmu pod vedením Dietmara Heinickeho.


průvodce na Sasko
Foto Houmy, archiv lezec.cz


Je to díl „žlutý“. Nové vydání se na první pohled od toho předchozího prakticky neliší – obálka má stejně žlutou barvu, s černo-červeným potiskem, snad jenom nakladatel (stejný) tentokrát není vpředu a na hřbetě červeně, ale černě. A teda ISBN vzadu je jiné, ale to asi většina z nás nesleduje.
Průvodce je zhruba o 30 stran tlustší (nové vydání má 416 stran) a kromě více než 650 nových cest obsahuje i nezanedbatelné množství nových pohledových fotografických schémat stěn, která jsou hodně užitečná. Zvlášť třeba pohledová schémata západní stěny Müllersteinu, jižní stěny Fluchtwandu či jižního Wenzelwandu – tedy pozor, podle nového vydání Wentzelwandu! (celý název Neue Wentzelwand, podle prvovýstupce Heinricha Wentzela, který byl před 10 lety ještě Wenzelem, a „Neue“ kvůli odlišení od stejnojmenné stěny v Hřensku) – jsou hodně užitečná, protože ve změti neustále přibývajících cest a variant už se bez nich v těchhle stěnách téměř nedá orientovat. Ale jsou tu i příjemná schémata západní stěny Meurerturmu, JV stěny Ostervorturmu, SV Dreifingerturmu, jižního Schwarzes Hornu, SZ stěny Schwagera, SV a V stěny Falkensteinu, J stěny Rauschensteinu, západní stěny Lolaturmu a J stěny skupiny Lolaturm-Lehnwand-Lehnkuppel-Lehnriff. (Naopak chybí těch několik lezeckých fotografií, které byly v minulém vydání.)
Cena je 23.90 Euro. K dostání je určitě v lezeckých obchodech v Drážďanech, Bad Schandau, v Hohnsteinu a jinde. Taky v kiosku ve Schmilce, pokud tam není zrovna vyprodaný, jakože bezprostředně po vydání tam tahle situace nastávala.




Berg- & Naturverlag Rölke


Kletterführer Sächsische Schweiz


Band Schrammsteine, Schmilkaer Gebiet

Autoři: Joachim Friedrich, Christian Glaser, Dietmar Heinicke, Falk Heinicke, Michael Scharnweber, Frank Seifert
Vydavatelství: Berg- & Naturverlag Rölke, Dresden
Rok vydání: 2012, 3. upravené vydání (1999, 2002)
Formát: 160x115, pogumované desky, 416 stran, němčina
ISBN: 978-3-934514-31-7

Pozn.: v roce 2010 vyšel dotisk pro Bielatal (modrý), aktuálně nejsou k dostání oba červené díly.

Zdroje:
Např. bergverlag-roelke.de nebo další stránky

Piškot   [úpravy] 21:21 03.06.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Podařené dílko22:49:16 03.06.2012
...jenom mi chybí šemátko Bussardwandu.
Syselodpovědět 
 Re: Podařené dílko23:17:00 03.06.2012
To jo. Když jsou tam tak jasný stěny jako Meurerturm, Bussardwand by tam být teda mohl. Asi počítaj s tím, že to už dávno každej zná zpaměti, tak se zorientuje.
 P.odpovědět 
  Re: Podařené dílko08:10:12 04.06.2012
Paráda, díky za info Piškote.
 martanodpovědět 
   Re: Podařené dílko11:50:13 04.06.2012
Ještě zmíním jednu změnu oproti starému průvodci a to uvádění RP obtížnosti v arabských číslicích u některých těžších cest.
shamaodpovědět 

 Foto dne:
Anatolia
Seek and destroy, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (181544)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Bez Fakáče Na Pankáče Long 8A Panteon
Piggy 7A Panteon
Bez Fakáče Na Pankáče 7B Panteon
Zoubková Víla 7A Tisá - Modřín
Esence Boulderingu 7C Tisá - Modřín
Nově komentované:
Semiramis 7B+ Pod Hradem
Bílý Tesák 4+ Jablonné Nad Orlicí
Koronavirus 6B Panský Les
Karanténa 5C Panský Les
Marinované žebro 7A Panský Les

 Nově v diskusi:
Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: Nejlepší lezec historie. |

 Nové komentáře:
Re: Bloudek chce zase přidat | Yeaaaah | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | To muselo dát práce a přitom taková blbost | nejrychlejší přelez 9A ? | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (10)

 Nově v inzerci:
Mačky BD | Msr vařič | Msr vařič | Scarpa Furia Air | šáhlo | Letní spacák Trimm | Set karabin a expresek | Kletterführer Elbsandsteingebirge Ostteil | Kletterführer Elbsandsteingebirge Südteil | EVEREST |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 455 
 Ne 
 391 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.