LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Středně velkou lavinu odpružíš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
37.Hebelka 10132
38.Fajkoš 10131
39.Kubíček 10131
Bouldry:
37.Jeliga 9203
38.Kožich 9200
39.Bulička 9150
Hory:
24.Petr 3083
25.Štalmach 2894
26. 2726

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5731 lezců
1154170 cest
Nové přelezy:
Sloní Pilí 9
A.D.I.O.Z. 9
Jumper 10/10+
No Name 10-
Přepište D 7C
Forgotten 9-
Tumor 8+
Thunderbir 10-/10
Bergtatt 9+/10-
Postranní XIb

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jorge Díaz-Rullo: nová cesta v Margalef za 9b+

Španěl Jorge Díaz-Rullo oznámil přelez svého projektu v Margalef, kterému navrhl obtížnost 9b+. Cestu pojmenoval Mejorando la Samfaina a pokud se klasa potvrdí, byl by 8., kdo tento stupeň dal, jak upozornil horolezecký magazín Gripped.

Posledním kdo, se připojil ke klubu 9b+, byl Sean Bailey se svým opakováním Bibliographie v září 2021.

Gripped vyjmenovává elitní skupinu lezců, kteří vylezli 9b+: Adam Ondra, Stefano Ghisolfi, Seb Bouin, Alex Megos, Chris Sharma, Jakob Shubert a Sean Bailey.

A cesta Mejorando la Samfaina se připojuje k seznamu 9béplusek po celém světě, včetně nové cesty Excalibur od Stefana Ghisolfiho z minulého týdne:

Change (FA: Adam Ondra), La Dura Dura (FA: Adam Ondra), Vasil Vasil (FA: Adam Ondra) , Perfecto Mundo (FA: Alex Megos), Bibliographie (FA: Alex Megos), Suprême Jumbo Love (FA: Seb Bouin), Zvěřinec (FA: Adam Ondra), Excalibur (FA: Stefano Ghisolfi), Mejorando la Samfaina (FA: Díaz-Rullo).
Nejtěžší cesty na světě jsou pak za 9c: Silence Adam Ondry a DNA Seba Bouina, jak shrnuje Gripped.

Viz:

gripped.com: Another Climber Joins the 5.15c Club

A zde jsou příspěvky, které dal k přelezu Jorge Díaz-Rullo na Instagram:





Standa Holec   [úpravy] 03:13 12.02.2023Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 krutý10:33:03 13.02.2023
Pěkná linka vizuelně to vypadá tak na 8c. Třeba se do toho brzy Megos podívá a dá echo
Bernýodpovědět 
 Re: krutý12:41:10 13.02.2023
Chlapik pise, preco tomu navrhol 9b+:

'I still don't have much of a reference at this level so I have decided to ask several climbers who have tried or done these routes for their opinions. They suggested 9b+. I'm personally sure it's my most difficult route that I have ever done and it's definitely harder than all the 9b's that I did before.'

mozno by to chcelo si aj precitat 2 vety predtym nez zacnes vypisovat picoviny na zaklade tvojich dojmov z jedneho obrazku
odpovědět 
  Re: krutý08:09:27 14.02.2023
Za mě jasné 8b+...fotky nelžou...
Ležákodpovědět 
   Re: krutý09:02:23 14.02.2023
a ty si co? mistr sveta v odezirani obtiznosti? beztak si jen nejaky machyrek s jednou rukou pokerovanou a druhou s lahvacem a na skaly kouka na jutub.
ktzodpovědět 
    Re: krutý19:31:17 14.02.2023
Nekrmte troly :D
odpovědět 
    Re: krutý22:24:29 14.02.2023
Dobře jsi me odhadl!!! Taky to umíš! Tak nakonec 8b! Ta mono dírka je jisto v kolmem! Můžem spolu někdy zajít na hokej a pivo do hospody! Bude prdel! :D :D
Ležákodpovědět 
 Re: krutý18:09:50 15.02.2023
tak podla 8a.nu typek vyliezol 9x9b... minimalne ma kvalifikaciu :)
misoodpovědět 

 Foto dne:
Otec
Písečná Bouře, IXa
 Databáze cest:
Všechny cesty (183769)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Spokój Wodza 7A Szczytna
Cuk 6A Kozí Kameny
Hup 6A Kozí Kameny
Jack 3 Kozí Kameny
Osvícení 5B Kozí Kameny
Nově komentované:
Musashi 7C Szcytna
Postranní Úmysl XIb Teplické Skály
Cuk 6A Kozí Kameny
Hup 6A Kozí Kameny
Le Vice Dans La Vallée 7a+ Kronthal

 Nově v diskusi:
Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Supermini rychle dotazník pro lezce | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Dušičková spára |

 Nové komentáře:
Re: | Nová cesta | Když marketingový guru neví co, | Re: v kontextu silniční dopravy | Re: Mágo | Re: to už je fakt na vyhazov | Re: jako ty slavný a starý kapely | v kontextu silniční dopravy | Tokerud | jako ty slavný a starý kapely |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (27)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (22)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (2)
Jana Švecová dala boulder Mild Abuse of Terminology 8B+ (1)
Video: Adam Ondra leze prvopřelez cesty za 9a+ ve Slovinsku (1)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)
Petrohradské Padání 2025 (1)
Radek Votoček si zapsal třetí 9a: Intermezzo XY Gelöst, Rakousko (1)

 Nově v inzerci:
Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 | Férové a transparentní | Statická a dynamická lana | La Sportiva Ultra Raptor II | La sportiva | Cikánka | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 350-480 Kč/hod 64 000 až 80 000/M | Bouldermatka ocún moonwalk | Detske lezecky Evolv Venga 32 | Lano!!! |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 108 
 Ne 
 95 
 Nevím 
 42 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.