LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
29.Pelíšek 10391
30.Novotná 10306
31.Lank 10290
Bouldry:
29.Obal 9500
30.Chytil 9453
31.Svoboda 9406
Hory:
21.Hess 3293
22.Chomová 3276
23.Verner 3138

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5711 lezců
1143534 cest
Nové přelezy:
St Savvas 7b+
Ohne Namen 7C
Dr. Roboti 8A
Rekonstruk 9+
Chief Chec 9
Hobit 7c
Euro 2000 7B+
Ozembuch 10-/10
A-steroid 7C
Shoulder P 8A

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Devítiletý Honza Štípek 2. na Rock Junior v Arcu

Druhé místo vybojoval devítiletý Honza Štípek z Ústí nad Labem na mezinárodních lezeckých závodech dětí Rock Junior, které se konaly minulý týden během Rock Master festivalu v Arcu. Honza nám poslal na Lezce ze závodů reportáž.

"22.8 2017 jsem jel na závody do Itálie. Byl jsem tam s kamarádkami Natálkou z Nového města nad Metují a Anetkou z Děčína a Natálka mi nakreslila českou vlajku na tvář.

Ve čtvrek  byl boulder. Bylo jich pět a byly docela těžký.  První boulder  byl po strukturách a byl silovej, druhý boulder  začínal strukturou a potom se muselo skočit do spoďáku a potom  skok do topky a byl dynamickej. Třetí boulder byl po strukturách a na těch strukturách byl bočák a spodák a potom  se skočilo do struktury a potom dynamickej krok do boule a potom do topky. Čtvrtý boulder byl po boulích a po strukturách a potom dynamickej krok do topu a pátý boulder byl, že se muselo  rozeběhnout po struktuře, chytit  chyt, vyskočit do chytu a topka. 

V sobotu jsem byl na závodech a chodil jsem s tričkem a nechal jsem si tam podepsat nejlepší lezce: Seana Kocsiho, Toma Radlera, Adama Ondru, Jakoba Schuberta, Jain Kima, Alex  Puccio, Ashimu Shiraishi a se třema mám fotku!!                 

A v neděli byla rychlost a obtížnost a na obtížnost byla jedna cesta. Tu jsem skončil chyt pod topem. Rychlost jsem měl 10 sekund a 41 vteřin a vyhrál jsem. Na obtížnosti jsem byl 3. a na bouldru jsem byl 3. Celkově jsem byl 2. a bylo to super!!!!!                                                       

Honzik"

Rock Junior Honza Štípek


Rock Junior


Rock Junior Honza Štípek


Rock Junior Honza Štípek


A zpráva od tatínka:
"Dne 24.8 2017 a 27.8 2017 se ústecký rodák Jan Štípek (2008) člen Rock Empire teamu zúčastnil jediného mezinárodního závodu kategorie U10, pořádaného Mezinárodní federací sportovního lezení (IFSC)  již 17. ročníku Rock Master festivalu, který se uskutečnil v Itálii ve městě Arco a skončil na parádním 2.místě. Závodů se zúčastnilo 242 závodníků z celé Evropy. A ne jen z Evropy, dokonce přijela  výprava z Číny, Argentiny, Chile a USA. Z České republiky v kategorii C (U10) kluci byl Jan Štípek, C (U10) jedna dívka, B (U12) dvě dívky a A (U14) tři dívky.

Závodilo se v rychlosti, obtížnosti a v boulderingu. Ve čtvrtek 24.8. 2017 byla registrace a závod v boulderingu. V pátek a sobotu závodili dospělí a v neděli zase děti na obtížnost a rychlost. V boulderingu se lezlo pět cest. Honzík je dal na šest pokusů. Na jednom boulderu mu bohužel uklouzla noha a díky tomu skončil na děleném třetím místě. V neděli se jako první lezla obtížnost. Bohužel organizátoři změnili harmonogram a místo dvou cest se lezla pouze jedna. Honzík vylezl až k topovému chytu, ale ten bohužel neudržel a spadnul. A zase skončil na děleném třetím místě. Hned po obtížnosti následovala rychlost. Ta Honzíkovi sedla parádně a skončil na prvním místě. Po sečtení všech tří závodů skončil Honzík na 2. místě.

Letos se Honzíkovi daří výborně, zatím získal mistra republiky v obtížnosti, neoficiálního mistra Evropy, vyhrál pohár v boulderingu a teď 2. místo na Rock Master festivalu v Arco.

Výsledky:  http://www.rockmasterfestival.com/2017/wp-content/uploads/2015/01/RJoverall-CM.pdf
Rudolf Štípek"

Rock Junior Honza a Rudolf Štípkovi

 

Honzik, sth   [úpravy] 22:08 30.08.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Gratulace08:19:02 31.08.2017
Srdecne gratuluji k super vykonum!
 ONodpovědět 

 Šikovnej09:12:58 31.08.2017
Hezký jen tak dál mladej.
Steveodpovědět 

 gratulace10:42:21 31.08.2017
Super, moc gratuluju. Popis závodu ještě dětskýma očima je sympatický :)
stepanodpovědět 

 Foto dne:

Aladağlar
 Databáze cest:
Všechny cesty (182368)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
St Savvas 7b+ Kalymnos
Pegasus 7a Kalymnos
Tickle Pickle 7A+ Foxtown Boulders
Judge Doom 7A+ Foxtown Boulders
Normální Cesta I Věžák
Nově komentované:
Sklepem Na Půdu 7B Na Hřebenech
Kolmá Spára VIIb Jetřichovice
Weight Watcher 7a Peilstein
Nostalgie 7A Fontainebleau
Lege Artis 9 Sloup

 Nově v diskusi:
Re: Osvetimanky ztracený sedak | Osvetimanky ztracený sedak | Bouldermatka Bor | Re: Rabotou FFA 9b+ | Re: Rabotou FFA 9b+ | Konečně! | Rabotou FFA 9b+ | Re: Je Nago Otevrene | Re: Großglockner | Re: Je Nago Otevrene |

 Nové komentáře:
Re: Sterilita trati | ? | buližník | Re: Závoďáci v Krasu | Sterilita trati | Závoďáci v Krasu | Re: :-) | Re: :-) | Re: :-) | Re: :-) |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Zákaz lezení na Kozlovi (50)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (29)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (22)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (21)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (19)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Brno bude hostit Mistrovství světa ve sportovním lezení 2027 (7)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (6)

 Nově v inzerci:
Prsní úvazek Ocún Variant | Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 | GPSmap 66st | Inreach mini 2 | Balkna A | Statická a dynamická lana | LaSportiva Cobra 40,5 | Scarpa Maestrale RS 3.0 | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Petzl Sirocco |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1626 
 Ne 
 1561 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.