LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   V pohodě, když jde skočit na věž, skočíme to i zpátky. Potom dáme další pivka!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5793 lezců
1179705 cest
Nové přelezy:
Glücksfabr 9
Fear Facto 9
Mouchy Sně 7C
Osama Du S 9/9+
Allez Jump 7c+
Elle Reste 7c
Stroposkop 7C
Oblina Ve 10-
Oblina Ve 10-
Bagr 8A/8A+

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Kralický sněžník

taková malá proházka

Jako každoročně i tuto zimu jsme se vydali na Kralický sněžník, trošku zase přivyknout zimě, trošku se projít a odpočinout od města.

Tento rok se nás sešlo sedm, vyjeli jsme v pátek odpoledne z Prahy směr Červený potok. Po asi třech !!! hodinách nás autobusák vysadil na křižovatce u kostelíka a my se vydali směr kraličák. Před prvním bivakem jsme se ještě stavili v hospůdce po cestě, kde jsme se do syta najedli a napili :)

Z hospůdky se nám nechtělo, ale věděli jsme že musíme jetě něco ujít a že už je pozdě, vyrazili jsme až jsme došli na turistické rozcestí kde byl krásný plácek na spaní. Schodili jsme batohy, nafoukli karimaty a řekli si že v rámci treningu a gore-texovejch spacáků budeme spát bez žďáráků jen tak pod širákem. Až na to, že sněžilo a neustále nám to padalo do obličeje tou malinkou dírkou, co už utáhnout nešla, to byla pohoda.

Ráno raníčko jsme vstali, uvařili čajíky, najedli se a vyrazili. Ne po turistické cestě, ale podle gps na státní hranici a po ní, po hřebínku, na vrchol. Počasí se neustále honilo, chviličku foukal vítr, chviličku sněžilo, uplně nejmenší chviličku svítilo slunce a tak pořád dokola. Ale bylo parádně na zimní procházku, sníh z předchozích období tepla byl zmrzlý a krásně se po něm chodilo. Nový, zmrzlý sníh nebyl mokrý takže se dalo i vcelku nalehko jít.

Odpoledne, kolem 16h jsem se konečně dostali na vrchol, kde fučelo jako blázen a vše bylo krásně od sněhu.


Rozcestí na vrcholu Kralického sněžníku



Společné foto u vrcholové desky


Pofotili jsme se a hurá dolů, ke slonovi do přístřešku.


Soška slůněte kousek pod vrcholem


Druhý den ráno nás vzbudilo jasné nebe, sluníčko a dokonalý výhled na jeseníky a okolí.


Ranní překvapení jasného rána




Slůně a jeseníky v pozadí



Skupinka u slůněte



Vrchol Kralického sněžníku


Takové počasí na kraličáku za několik let nepamatuji. Neustále jsem běhali ven fotit, po zabalení všech věcí jsme se ještě jednou vydali na vrchol, aby jsem se pokochali výhledem.


Zasněžené stromky



Zasněžené stromky


Nakonec nám nezbývalo nic jiného než se vydat dolů, směr Staré město, odkuď nám jel vlak do Prahy. Byl to krásný výlet, počasí nám vyšlo tak jak mělo, v sobotu sněžění vítr a mlha .. prostě horské počasí a v neděli jasno krásně a slunce jako odměna za vydaný výkon :-)
Už se těšíme na další akci, naštěstí hned další víkend jedeme na Sněžku, tak to bude snad obdobně super.

Honza Handrejch   [úpravy] 14:54 17.01.2005Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Dobrý...13:27:17 18.01.2005
Super fotky!!! Text je 4x kratší jak můj a tak se to bude možná líbit i Papoušovi. Co :o)?
Hermiodpovědět 
 Re: Dobrý...13:44:25 18.01.2005
Nevím, jak Papoušovi, ale já takovou "proházku" obdivuju. Proházet se (lopatou?) z Prahy až na Snežník, kde jsem fotili...??
Úžasné!
Kde končí krása a začíná stokrát omletý kýč?
Petr Jandíkodpovědět 

 Návnada.15:34:44 18.01.2005
Moc pěkný, přesně tohle plánuju na pololetky, tak dík za nakopnutí.
tulakodpovědět 

 Foto dne:

Pumplori, 11
 Databáze cest:
Všechny cesty (186638)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Scaliamocil 6b Ceraino Canyon
Scoregge Vestile 6c Ceraino Canyon
Esal - Azione 6a Ceraino Canyon
Sentinel 4+ Porúbka
Zauberriss V Wildalpen Klettergarten Obrd
Nově komentované:
Poslušný Turista 7+ Porúbka
Údolní Spára VIIb Tisá - Hřebenové Věže
Kurdistán IXc Tisá - Modřín
Mucho Trabajo No Dinero 7 Josefovské Údolí
Štěrbův Kout 6+ Josefovské Údolí

 Nově v diskusi:
Re: Zpětná vazba | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zpětná vazba | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor |

 Nové komentáře:
Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | pravú alebo ľavú topánku ? | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (135)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (16)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
Průvodce Elbtal 1 a 2 (7)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
Bydlení 3+kk Praha 6 (Divoká Šárka)u | Lana zdarma | LS Cobry 37 málo lezené | Ferraty, stěna | Naviják na Telco | spolulezec na písek či okolí Prahy | Ztráta průvodce | Nákoleník | Nabízím odkoupení noclehu v tatrách | Hledám lezkyni |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 221 
 50 dní v divočině 
 151 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 178 
 Andrea 
 164 
 Ashima 
 127 
 Barkley Marathon 
 180 
 B.I.G. - světové prvenství 
 155 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 139 
 Gálfy - Horský život 
 132 
 Jak se staví ledovec 
 119 
 JAMES - Století nad oblaky 
 181 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 155 
 Lezci z Manína 
 162 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 155 
 Operace Nos 
 140 
 Plamen nikdy nezhasne 
 131 
 Pohlednice z konce světa 
 151 
 Pomíjivost ledu 
 144 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 148 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 140 
 Rhapsodia Corcontica 
 127 
 Sama 
 145 
 Šampioni zlatého údolí 
 146 
 S lyžemi v oblacích 
 168 
 Tenaya Traverse Challange 
 145 
 Tenkrát na východě 
 148 
 Velká alpská silnice - 73 
 144 
 Za oponou velehor 
 197 
 Zápasník Dee Dee 
 147 
 Životní výprava 
 135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.