LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kudy mám lézt?? Nahoru!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
8.Mokroluský 11596
9.Širůčková 11456
10.Stráník 11455
Bouldry:
8.Jungling 10628
9.Kopecký 10550
10.Danda 10506
Hory:
31.Málek 2682
32.Chomová 2670
33.Halašta 2660

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5795 lezců
1180209 cest
Nové přelezy:
Chop Suey 7C
Incubator 8B
Zwerg Bums 8B
Schimpanse 8A+
Schimpanse 8A+
Beta Centa 9+
Beta Centa 9+
Headcrash 11-
Kompromis 9
Papi In Fo 9-

Stěny
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná
ZŠ Choceň - Choceň
Rožnov pod Radhoštěm - Rožnov pod Radhoštěm

Prodejny
HUDYsport - Frýdek - Místek
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
HUDYsport - Strakonice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Rabenstein 28.-29.1.2012

Icefight 2012

smallUž tradičně se v tomto termínu konal známý a velice kvalitní závod v italském Rabensteinu. Závod kvalitní nejen po stránce organizační, ale i účastí špičkových lezců. V podstatě se peloton závodníků SP přesunul ze Saas Féé na tento závod. Ze světové špičky nikdo nechyběl a tak se bylo na co koukat.

Organizátoři usilují o to, aby byl tento závod příští rok zařazen do série světového poháru. A tak nechyběl ani doprovodný program ve formě parašutistické šou.

Na závod jsme odjeli ve složení Míra Matějec, Petr Adámek, Lucka Hrozová a já Libor Rebel Hroza. Škoda jen, že se od nás už nikdo jiný nezúčastnil. Tento závod není tak daleko, nejsou potřeba zaplatit drahé licence jako na SP. Leze se i disciplína na rychlost. Je to přímo ideální závod na nabírání zkušeností. Leze v něm světová špička, ale je otevřen každému.

Jako už tradičně s klukama spíme v autě a Lucku posíláme do penzionu.

Ráno jsme na závodišti mezi prvními. Kluci Míra s Petrem se přihlásili na obtížnost i rychlost. Lucka obtížnost, a já jsem se z hecu přihlásil na rychlost. Proč ne. Kolmá ledová věž 25m vysoká přímo lákala k vylezení.

Kvalifikační cesta žen nepatřila k nejdelším, ale o to víc byla techničtější. Což bylo například osudné pro korejskou reprezentantku, která do finále nepostoupila. Lucka byla v kvalifikaci třetí za domácí Angelikou Reiner a ruskou Marií Tolokoninou.

Kvalifikace chlapů vedla v první půli jen v ledu, paragánovalo se v ledových blocích, které byly i celkem daleko od sebe. První šel Petr Adámek . Petr se zlepšuje každým dnem. Velice jistě přešel první ledovou pasáž a v zavěšených ledových blocích se pohyboval velice jistě. Bohužel zavěsil cepín do jedné z předvrtaných ledových děr a cepín mu nešel vyndat. Pokoušel se o všemožné fígle a v momentu, kdy už cepín povolil mu vypadnul z ruky. Se zašprajcovanýma cepínama v ledových děrách bojovali i mnohem špičkovější lezci, ale někdy se to tak už stane.

Míra Matějec úplně s klidem v tváři přelézal ledovou pasáž, navíc v čase, který byl shodný s nejlepšími účastníky. Dokonce před závěrečným převisem mohl trošku sklepat. Už jsem ho viděl v semifinále.
Převislá deska začínala bočákem a následovali dlouhé a technické tahy. Míra šel úplně vyrovnaně. Bylo potřeba i dynamických nátahů. A právě v takovém dynamu, zavadil o hranu stěny a rozhodčí jej posoudili jako technický incident.  Opět 19 místo jako na svěťáku v Saas. Škoda měl určitě na víc.

Rychlost v Rabensteinu byla jednoznačně ruskou záležitostí, ostatně jako vždy. Míra tuším skončil na 19 místě  Petr o něco hůř a já jsem byl jednoznačně poslední. Je tady fakt, že jsem jako jediný lezl s klasickými zbraněmi a botami o dvě čísla většími, ale i kdybych měl všechno super lepší bych nebyl. Ale dát 25m kolmého ledu okolo minuty třiceti mě potěšilo.


Petr v kvalifikaci


Míra v kvalifikaci


Lucka v kvalifikaci


Míra v kvalifikaci


Lucka ve finále


Lucka ve finále

Druhý den Míra s Petrem lezou přírodní ledy nedaleko závodiště. A tím stráví skoro celý den.

Lucka jde do finálové cesty jako třetí od konce. Ženy mají finálovou cestu téměř v totožném profilu jako muži kvalifikaci. Nejprve spoustu ledu a ledových bloků a na závěr převis s dlouhými  a technickými nátahy. Na rozdíl od jiných závodů, kde  Lucka vsází víc na jistotu a leze tím pádem pomaleji. Tady vyráží jako rychlík. Jeden paragán střídá druhý a v těžké převislé desce je bezkonkurenčně nejrychleji. Do teď se jediné Anně Gajlamové podařilo přelézt díky své délce velice dlouhý nátah.  Lucka stejným stylem jako Anna nemá šanci. Je potřeba udělat dynamický skok z paragánu, ve kterém visí na spoďák za cepín. Je to hra o milimetry. Skok! A bohužel. Spoďák jí vyklouznul a tím končí. V podstatě ve stejném místě končí i Angelika, která skočila tečla chyt a spadla. Tolokonina také musela skočit a měla trošku víc štěstí a chyt se jí podařil přidržet. Lucka končí na pátém místě.

Kluci se vracejí z ledopádů, ještě cesta domů a už se těšíme na další závody. Tentokrát na SP ve Francii.

Výsledky viz nedělní článek na Lezci




Libor Hroza   [úpravy] 13:00 01.02.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Alkazar
Černobylská, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (186674)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Domdre 7a+ La Trincee
Spigolo Soulibrante 6c+ La Trincee
Náhorní Hrana I Labské Údolí - Levý Břeh
Primátorská VIIb Příhrazy
Verpánek VIIa Příhrazy
Nově komentované:
Schody Soft 8- Josefovské Údolí
Schody Soft 8- Josefovské Údolí
Schody Soft 8- Josefovské Údolí
Air - Tec VIIIa Labské Údolí - Pravý Břeh
Schody Soft 8- Josefovské Údolí

 Nově v diskusi:
Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zpětná vazba | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 |

 Nové komentáře:
Další tipy | Další tipy | Další tipy | Další tipy | Re: Android testovani | Re: Impozantní sbírka | Android testovani | Re: Diky | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: Diky |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (141)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (15)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (8)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (8)
Průvodce Elbtal 1 a 2 (7)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
skialp set ZAG U BAC 102 | Na hory, po horách | Lezečky | Statická a dynamická lana | Husky Flame | Bydlení 3+kk Praha 6 (Divoká Šárka)u | Lana zdarma | LS Cobry 37 málo lezené | Ferraty, stěna | Naviják na Telco |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 245 
 50 dní v divočině 
 176 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 207 
 Andrea 
 197 
 Ashima 
 147 
 Barkley Marathon 
 207 
 B.I.G. - světové prvenství 
 180 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 165 
 Gálfy - Horský život 
 161 
 Jak se staví ledovec 
 150 
 JAMES - Století nad oblaky 
 202 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 177 
 Lezci z Manína 
 181 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 183 
 Operace Nos 
 167 
 Plamen nikdy nezhasne 
 147 
 Pohlednice z konce světa 
 177 
 Pomíjivost ledu 
 172 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 179 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 161 
 Rhapsodia Corcontica 
 155 
 Sama 
 173 
 Šampioni zlatého údolí 
 178 
 S lyžemi v oblacích 
 199 
 Tenaya Traverse Challange 
 169 
 Tenkrát na východě 
 181 
 Velká alpská silnice - 73 
 167 
 Za oponou velehor 
 221 
 Zápasník Dee Dee 
 180 
 Životní výprava 
 157 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.