LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Achtung seil!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
9.Stráník 11502
10.Širůčková 11456
11.H2 11216
Bouldry:
9.Kopecký 10550
10.Danda 10506
11.Novák 10475
Hory:
5.Rojko 7592
6.Černý 6626
7.Šuraba 6607

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5794 lezců
1180051 cest
Nové přelezy:
Headcrash 11-
Kompromis 9
Papi In Fo 9-
Hořký Měsí 9+
Hořký Měsí 9+
Glücksfabr 9
Fear Facto 9
Mouchy Sně 7C
Osama Du S 9/9+
Allez Jump 7c+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Pád kamení na Rovišti

Už delší dobu se nám stýská po lezení na skalách, letošní tuhá zima nás zatím držela na překližce a tak jsme při víkendovém oteplení neváhali a hned v sobotu odpoledne vyrazili na průzkum na Roviště se podívat, jestli by se dalo něco vylézt.

Vzali jsme to zprava přes Hafty, lehčí cesty byly ale mokré, tak jsme pokračovali dál až na El Krakonoš kde jsme vylezli Malý dny a pak Českou, kterou jsme ukončili v koutu, který už protejkal.
V neděli jsme původně jet nechtěli, ale slunečné počasí nás nakonec zase nalákalo, tak jsme ještě zavolali kamarádům, kteří tam už byli od rána. Ti nám potvrdili, že skála je suchá a že máme přijet. Tak jsme uháněli zase na El Krakonoš. My jsme tam dorazili kolem druhé, naši kamarádi lezli vedle na Hřbitovní stěně a kolem třetí už toho měli dost, na chvíli se zastavili u nás a jeli domů. Když odešli tak jsem nastoupil do Palmovky, byl jsem zrovna u prvního jištění když jsem uslyšel, že padá kamení, bylo to právě vedle na Hřbitovní stěně a nebylo to nic hrozného - pár kamenů, chvíli bylo ticho, potom jsem ale uslyšel mnohem větší rachot a když jsem se otočil, tak jsem viděl obrovské bloky jak se valí směrem k Vltavě, to nás celkem vyděsilo, dolezli jsme cestu a šli jsme se tam optarně podívat. Vysypala se část nestabilního koutu vpravo od Démona, kameny letěly přímo přes polici, na které stojí jistič když se leze Démon a varianty Harmonie - kamarádi měli opravdu kliku, že už byli pryč ... Takže si na Rovišti (i jinde) teď po zimě dávejte pozor, teď to vypadlo úplně bez varování a jenom náhodou tam nikdo nebyl, zároveň i chyty, které loni držely už letos držet nemusí ... Zima byla letos obzvlášť tuhá a tající sníh ve spojení s nočními mrazy se na pevnosti skály jistě podepíše!

ondras   [úpravy] 01:16 24.02.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Pád kamení na Rovišti14:33:48 24.02.2010
Na Rovišti celkem běžná věc po zimě.Taky se občas utrhne chyt přes který se lezlo celá léta.Jo žula nevaruje tak bacha na to.
Bahnoodpovědět 
 Re: Pád kamení na Rovišti20:34:35 24.02.2010
na hřbitovní jsem lezla v srpnu nějakou pětku, a kfyž jsem byla u slaňáku tak mi pár šutru zůstalo v ruce a něco se mi podařilo shodit dolu.takže si myslim že to tam neni moc bezpečný ani douhou dobu po zimě
Míšaodpovědět 
  Re: Pád kamení na Rovišti16:49:47 26.02.2010
to čumim, nakonec budem na rovišti radši lézt v helmách... :(
odpovědět 
   Re: Pád kamení na Rovišti22:08:29 26.02.2010
A nezapomeň si k ní vzít i kajak a veslo.Nebo hůlky a cepíny,vždyť Roviště jsou vlastně hory.To si vážně myslíš že po zásahu půltunovým blokem je k něčemu helma? Odpovím ti. Je! K hovnu.
odpovědět 
    Re: Pád kamení na Rovišti03:11:24 28.02.2010
k hovnu je tvuj příspěvek, nepochopil si tu nadsázku...
odpovědět 
     Re: Pád kamení na Rovišti10:33:32 28.02.2010
Ne,k hovnu jsi ty se svými nadsázkami. :)
odpovědět 
      Re: Pád kamení na Rovišti18:55:20 27.04.2010
No helma ti určitě k něčemu je. V případě pádu, tedy nějaké fatální chyby, která se ale stává každou chvíli, ochrání tvou hlavu. A to může znamenat, obvzlášť při dostupnosti Roviště, rozdíl mezi životem a smrtí. Za všechy možnosti např. pás s lanem za patou, obrácení vzhůru nohama a rána zátylkem o stěnu. Viděno právě na Rovišti - lezec i jistič velmi zkušení, jen to prostě nevyšlo... naštěstí to dopadlo dobře, tentokrát...
Gejzaodpovědět 
    Re: Pád kamení na Rovišti12:48:45 01.03.2010
Když dostaneš dlažební kostkou do palice,tak tam zůstaneš ležet stejně jako bys dostal telefoní budkou. Já ale v tom prvnim případě uvidim hvězdičky jak na vlajce EU a řeknu si "uhuh to byla ale řacha". To je ten rozdíl.
Z.
Zdeněkodpovědět 
     Re: Pád kamení na Rovišti12:50:21 01.03.2010
Navíc: těch tetef.budek tam proletí tak 1-2 denně, ale dlažeb.kostek bude asi víc,co?
Zdeněkodpovědět 
      Re: Pád kamení na Rovišti15:46:46 01.03.2010
Jasně, máš pravdu Zdeňku. Ten člověk nahoře má asi tunelový vidění (Roviště nejsou hory-helma sem nepatří, stejně tě šutr zabije apod.) navíc nadává a to je ještě horší...
odpovědět 
    Re: Pád kamení na Rovišti19:54:37 27.04.2010
Jestli chce nebo nechce někdo nosit helmnu je jeho věc.
Pokud spadne několik tun, je to jedno. Ty ale nepadají tak často jako malé šutry. Navíc, jak už bylo řečeno, padají lidé a často se bouchnou do hlavy.
Pokud si muslíte, že takový pád se týká jen začátečníků. http://w ww.hory info.cz/view.php?cislocl anku=20081100 19&nazevclank u=nehoda-na-blo ßstocku Václav opravdu, ale opravdu není nezušený začátečník.
Ale jak říkám, pokud jste zkušenější, chytřejší... lidí je dost.
Dagodpovědět 
     Re: Pád kamení na Rovišti22:18:39 27.04.2010
no, já helmu nosim, páč mám co chránit. už jsem pár rozšvihanejch kebulí viděl (nejen na skalách/horách, a nic moc.
Lukas B.odpovědět 
      Re: Pád kamení na Rovišti08:33:46 28.04.2010
Jsem na tom stejně. Pohled na šedou kůru mozkovou znám a je navábný.
Dagodpovědět 
  Re: Pád kamení na Rovišti16:00:30 01.03.2010
Chlapci neberte ty koťátka z umělky ven! Svět je nebezpečnej a ještě by zjistili, že Milka není fialová.
odpovědět 
   Re: Pád kamení na Rovišti18:06:31 01.03.2010
Ty jsi tak moudrý Zdeňku.Za tu hromadu let ,co na Roviště jezdím (a nejen já sám), jsem tam padat telefoní budku ani dlažební kostku neviděl.Ale spousty dementů ,zběsile rvoucí za cokoliv,co bylo ve stěně,a hazejíce to dolu,to zase jo. A většina z nich byla vyzbrojena helmou,vklíněncema ,expreskama že by jim i ve Špáňu tak 5 zbylo a smyček na sobě jak na písku.To je pak k nadávání nedaleko.Jo a nevím jestli jsem koťátko z umělky,ale občas si venku postesknu,že je potřeba tam trochu potrénovat.Člověk za tu sezónu slábne a slábne.Ty jsi ale horský vlk a metodik,kterému určitě kamarádi přezdívají Pit nebo Schubert,tak to ti musím věřit,že helma mi mezi pakama spasí.
odpovědět 
    Re: Pád kamení na Rovišti14:27:07 02.03.2010
Motáš to všechno dohromady ne? Já si také myslím, že pád kamení na skalách je normální. Co se ale týče odhazování volného kamení, tak cítím rozdíl mezi tím, za co se dá držet, když víš jak na to a tím co nevědomě či vědomě a zbytečně odhazují někteří pokak.... Pokud na skále leží kamínek tak ho tam nechám, pokud je někde zaklíněný volný kámen, nebudu ho zbytečně páčit ven ze skály. Pokud nechtěně drbnu do něčeho skutečně jalového o co bych se mohl pak ještě opřít nechtěně nohou tak to po oznámění pošlu dolů, pokud pod tím nemám lano. Článek i některé komenty na mě působí dojmem: Probůh ono se to vysypalo! Jenže skály prostě zvětrávají a tak to je.
O objektivním horolezeckém umu a nezávisle na něm ani o obtížnosti přelezených cest jedinců to není. Nehraje v tom roli ani jestli má někdo nebo nemá přilbu, také jí nosím podle nálady, frajeři jí většinou nemají, ten kdo zažil úraz tak ano. Nosit přilbu je správné, zejména na Rovišti, kde k tomu poukazuje výška skal a počet lezců.
úplně jinýodpovědět 

 poradna davka kameni08:49:44 01.03.2010
Pred tydnem jsme na Hrbitovni lezli a vcera jsme se tam byli podivat a dost nas prekvapilo kolik toho kameni se vysypalo. Odhadem tak tuna az dve tuny toho bude.
Zda se, ze vsechny kombinace Démona (vsechny ty harmonie) ted budou nepatrne tezsi, protoze nebude mozny pred nastupem do tezsich kroku sklepat odslapem na blok. Rozhodne bych nikomu jeste par mesicu nedoporucoval do zadne z cest napravo nalezat.
 Mihalodpovědět 
 Re: poradna davka kameni12:55:59 27.04.2010
Ještě k článku: Franta Algena Mezera se tam byl poté mrknout a žádné závažné změny ohledně jištění či skály neshledal. Tím nechci říct, že není třeba opatrnosti. I já děkuji za informaci a i správce na to reagoval obhlídkou. Prý "kdyby se ten kout ještě trošku dočistil...linie"...uvidíme;)
 martanodpovědět 
  Re: poradna davka kameni20:32:53 03.06.2011
Teda tenhle prispevek pusobi trochu usmevne. Algenu osobne neznam, ale rika se, ze pomerne hodne pije. Jestli opravdu na skale nepozoroval zavazne zmeny, tak to asi nebude jen plana pomluva (ne, tohle je prilis vazne tema aby si z toho clovek delal srandu)
Tu haldu sesypanych bloku mame na fotkach, zajemcum muzu poslat do mejlu.
Mihalodpovědět 

 Foto dne:
Alkazar
Černobylská, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (186670)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Verpánek VIIa Příhrazy
Žluta Hrana 6- Tre Cime Di Lavaredo
Piknik U Cesty VIIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Dřevní Romantický Masakr VIIIa Labské Údolí - Pravý Břeh
Open Your Mind VIIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Nově komentované:
Dlážděná Pláž VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Schody Do Nebe Zprava 8- Josefovské Údolí
Unsere Freiheit VIIIc Bielatal
Pedrův Smrk 10- Josefovské Údolí
Jeskynní 6+ Josefovské Údolí

 Nově v diskusi:
Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zpětná vazba | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 |

 Nové komentáře:
Re: Android testovani | Re: Impozantní sbírka | Android testovani | Re: Diky | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: Diky | Re: Znouzectnost | talent | Re: Znouzectnost | Diky |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (141)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (16)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (11)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (8)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
Průvodce Elbtal 1 a 2 (7)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Husky Flame | Bydlení 3+kk Praha 6 (Divoká Šárka)u | Lana zdarma | LS Cobry 37 málo lezené | Ferraty, stěna | Naviják na Telco | spolulezec na písek či okolí Prahy | Ztráta průvodce | Nákoleník |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 244 
 50 dní v divočině 
 173 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 206 
 Andrea 
 194 
 Ashima 
 146 
 Barkley Marathon 
 206 
 B.I.G. - světové prvenství 
 178 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 163 
 Gálfy - Horský život 
 156 
 Jak se staví ledovec 
 149 
 JAMES - Století nad oblaky 
 201 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 174 
 Lezci z Manína 
 179 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 182 
 Operace Nos 
 165 
 Plamen nikdy nezhasne 
 147 
 Pohlednice z konce světa 
 175 
 Pomíjivost ledu 
 172 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 175 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 156 
 Rhapsodia Corcontica 
 154 
 Sama 
 171 
 Šampioni zlatého údolí 
 174 
 S lyžemi v oblacích 
 196 
 Tenaya Traverse Challange 
 167 
 Tenkrát na východě 
 178 
 Velká alpská silnice - 73 
 164 
 Za oponou velehor 
 221 
 Zápasník Dee Dee 
 179 
 Životní výprava 
 156 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.