LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
28.Pelíšek 10491
29.Chejn 10418
30.Kolomazník 10382
Bouldry:
28.Majdloch 9750
29.Šťastný 9675
30.Horáček 9675
Hory:
10.Procházková 6036
11.Švihálek 5970
12.Abt 5262

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5793 lezců
1179665 cest
Nové přelezy:
Mouchy Sně 7C
Osama Du S 9/9+
Allez Jump 7c+
Elle Reste 7c
Stroposkop 7C
Oblina Ve 10-
Oblina Ve 10-
Bagr 8A/8A+
Dolce Vita 7C+
The Face 7C+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Evropský pohár v bouldru v Praze - semifinále a finále

živě

Adam Ondra vyhrál dnes večer závod Evropského poháru v boulderu v Praze. Eliška Adamovská skončila ve finále na 6. místě.

V ženách zvítězila Rakušanka Eva Maria Hammelmüller.
Druzí byli Lotyš Edvards Gruzitis a Sabina van Essen z Nizozemska, třetí její krajan Tim Reuser a Slovinka Lana Skusek.

Adam Ondra dolezl na čtyřech finálových bouldrech pro tři topy a jednu zónu (výsledek 3t4z 5 5), Eliška Adamovská získala ve finále jeden top, který dala jako jediná závodnice (výsledek 1t2z 3 4). Dle pořadatelů přišlo na finále do Letňan na 1500 diváků.

Adam Ondra poskytl po závodě novinářům audio komentář, který si můžete poslechnout zde:

Adam Ondra - ohlas vítězství EP v boulderingu

Výsledky viz:

ženy

muži

Záznamy viz níže.


Adam Ondra finále (autor: Petr Chodura, ČHS)



Eliška Adamovská finále (autor: Petr Chodura, ČHS)



Stage a diváci (autor: Petr Chodura, ČHS)



Adam Ondra na stupních vítězů (autor: Petr Chodura, ČHS)






Zpráva ze semifinále:

Adam Ondra a Eliška Adamovská postoupili dnes ze semifinále závodu Evropského poháru v boulderu v Praze do odpoledního a večerního finále. Adam ze sdíleného prvního místa s Francouzem Mickaelem Mawemem, Eliška ze sdíleného 8. místa.

Roman Kučera skončil v semifinále 13., Martin Stráník 16.

Jak komentoval na Facebooku ČHS, "ani jeden ze závodníku nezvládl topovat všechny bouldery, ale zároveň žádný z boulderů nezůstal bez topu, což vypovídá o skvělé práci stavěčů! Adam se prošel prvními dvěma bouldery, které označil spíše za konzervativní a také silovkou ve třetím boulderu. Naopak čtvrtý boulder, který byl oříškem pro většinu závodníků nedokázal ani Adam ani Mickael rozlousknout.
Skvěle zalez také Roman s Martinem a ačkoliv ani jeden z nich do finále nepostupuje, se svým výkonem mohou být spokojeni!"


Před tím Eliška dle komentáře ČHS na Facebooku předvedla parádní výkon a ačkoliv získala "jen" dva topy a dvě zóny, zhodnotila všechny jako lezitelné. "Ze svého výkonu tak byla lehce zklamaná, o to víc, když jí jediný promarněný pokus na boulderu číslo 1, kde byla rozhodčím zastavena z důvodu špatného startu, oddělil od účasti ve finále a odsunul na 9., tedy první nepostupovou příčku. Na základě podaného protestu českým týmem však byla uznána chyba rozhodčích, kteří ji, dle pravidel, zastavili ještě před dotekem prvního chytu, tedy nelegitimně. Eliška se tak posunula na sdílené 8. místo spolu s Nizozemkou Sabinou Van Essen a v 17:30 se na ní můžeme těšit ve finále žen!"

Výsledky viz:

ženy

muži

...



Zpráva z rána:

Závod Evropského poháru v boulderu v Praze pokračuje dnes za účasti čtyř našich - Adama Ondry, Elišky Adamovské, Martina Stráníka a Romana Kučery - semifinálovými a finálovými koly, které lze sledovat na místě v areálu letňanského Jungle Sport Park nebo na Youtube.

Do semifinálových kol postoupilo 20 mužů a 20 žen. Čekají je opět čtyři bouldery s časovou dotací čtyři minuty na boulder. Osm nejlepších z každé kategorie postoupí do finále.

PROGRAM

8:30 - 11:00 Semifinále žen
11:15 - 12:15 Kvalifikace trickline
12:30 - 15:00 Semifinále mužů
15:30 - 16:30 Přednáška Marek Holeček
17:30 - 18:30 Finále žen
19:00 - 20:00 Finále trickline
20:30 - 21:30 Finále mužů
22:00 Slavnostní vyhlášení vítězů

Průběžné výsledky je možné sledovat zde:

ženy

muži

Zde lze sledovat přenosy na Youtube:

Semifinále:

ženy



muži



Finále:

ženy



muži



Předchozí zpráva z kvalifikace:

Evropský pohár v bouldru v Praze začal dnes ráno kvalifikací


Standa Holec   [úpravy] 22:00 01.05.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Velký zážitek22:00:53 01.05.2022
Tak to byla velká paráda. Gratulace a poděkování Adamovi za silný zážitek.
 jirkas

 Foto dne:

Pumplori, 11
 Databáze cest:
Všechny cesty (186635)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sentinel 4+ Porúbka
Zauberriss V Wildalpen Klettergarten Obrd
Koryťácká 7-/7 Rohanovský Vrch
Dýmka Míru 7- Rohanovský Vrch
Válečná Sekera 7- Rohanovský Vrch
Nově komentované:
Údolní Spára VIIb Tisá - Hřebenové Věže
Kurdistán IXc Tisá - Modřín
Mucho Trabajo No Dinero 7 Josefovské Údolí
Štěrbův Kout 6+ Josefovské Údolí
Posedlost IXc Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Zpětná vazba | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zpětná vazba | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor |

 Nové komentáře:
Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (129)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (16)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
Průvodce Elbtal 1 a 2 (7)
Lenka Poláčková: jako první Slovenka vylezla na K2 (7)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (6)

 Nově v inzerci:
Bydlení 3+kk Praha 6 (Divoká Šárka)u | Lana zdarma | LS Cobry 37 málo lezené | Ferraty, stěna | Naviják na Telco | spolulezec na písek či okolí Prahy | Ztráta průvodce | Nákoleník | Nabízím odkoupení noclehu v tatrách | Hledám lezkyni |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 217 
 50 dní v divočině 
 149 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 174 
 Andrea 
 161 
 Ashima 
 126 
 Barkley Marathon 
 175 
 B.I.G. - světové prvenství 
 153 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 138 
 Gálfy - Horský život 
 130 
 Jak se staví ledovec 
 117 
 JAMES - Století nad oblaky 
 177 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 152 
 Lezci z Manína 
 155 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 153 
 Operace Nos 
 137 
 Plamen nikdy nezhasne 
 130 
 Pohlednice z konce světa 
 148 
 Pomíjivost ledu 
 139 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 146 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 140 
 Rhapsodia Corcontica 
 127 
 Sama 
 143 
 Šampioni zlatého údolí 
 143 
 S lyžemi v oblacích 
 165 
 Tenaya Traverse Challange 
 139 
 Tenkrát na východě 
 146 
 Velká alpská silnice - 73 
 139 
 Za oponou velehor 
 194 
 Zápasník Dee Dee 
 145 
 Životní výprava 
 132 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.