LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Poslední slova před smrtí: Cvaknu si tu erárku...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
23.Svoboda 10674
24.Jungling 10616
25.Melen 10601
Bouldry:
23.Chejn 9950
24.Břicháček 9903
25.Šlapák 9900
Hory:
24.Verner 3138
25.Louda 3082
26.Slavíček 3060

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5793 lezců
1179662 cest
Nové přelezy:
Mouchy Sně 7C
Osama Du S 9/9+
Allez Jump 7c+
Elle Reste 7c
Stroposkop 7C
Oblina Ve 10-
Oblina Ve 10-
Bagr 8A/8A+
Dolce Vita 7C+
The Face 7C+

Stěny
Hotel Impuls - Havířov
Adrenaline Pit - Praha 1 – Nové město
Bouldrovka Praha - Lužiny - Praha 5 - Lužiny

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
HUDYsport - Praha 9
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Horolezec spadl z ledopádu v Jizerkách, zachraňoval vrtulník

+ video

Čtyřicetiletý horolezec se v sobotu 10.2. odpoledne zřítil při výstupu po ledopádu ze 4 metrů bez jištění v údolí nad Velkým Štolpichem v Jizerských horách. Zlomil si nohu a Horská služba musela povolat vrtulník.

Výzva přišla na dispečink Horské služby ve tři čtvrti na tři s tím, že muž spadl na skalnatý povrch pod ledopádem. „Ihned jsme vyrazili na sněžném skútru, ale poslední úsek na severní část pohoří jsme museli absolvovat s veškerým vybavením pěšky,“ popsal výjezd Zdeněk Müller, zasahující člen Horské služby Jizerské hory. Spolu s horskými záchranáři také vyrazil k nehodě vrtulník Letecké záchranné služby z Liberce.

záchrana Horskou službou


Horolezec bez jakéhokoliv jištění spadl z výšky asi čtyř metrů, ale i tak si přivodil vážné zranění. „Podle všeho utrpěl komplikovanou zlomeninu nohy. My jsme jej ošetřili, nasadili mu vakuovou dlahu a připravili na transport vrtulníkem. Ten ale u nás nemohl přistát,“ uvedl Zdeněk Müller s tím, že členové HS zraněného naložili do spuštěného podvěsového zařízení a posádka pak muže vytáhla. Po krátkém letu vrtulník na vhodném místě přistál, záchranáři LZS horolezce naložili a transportovali k dalšímu ošetření do nemocnice.

záchrana Horskou službou


„U horolezců jsou lezecké terény na severních svazích našeho pohoří velice oblíbené a v zimě je přitahují i ledopády v některých lokalitách. Všichni ale musí za všech okolností dbát na to, aby lezli řádně jištěni a nepouštěli se do terénů, na které nestačí,“ důrazně varoval René Mašín, náčelník Horské služby Jizerské hory v tiskové zprávě k události. Dodal, že zejména ledové stěny lezce přitahují, ale k jejich zvládnutí nestačí pouhé základy lezení po skalách.



Zdroj: tisková zpráva Horské služby

sth   [úpravy] 10:14 12.02.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Zkušenost20:17:22 12.02.2018
Tam už jsem taky zhučel, naštěstí bylo hodně sněhu a měl jsem dole zavrtanej šroub, kterej mě podržel a nesletěl jsem tím svahem do lesa. Tak ať to srůstá a hore zdar!
Jirkaodpovědět 

 Au.23:21:21 13.02.2018
Tak hlavně ať to dobře sroste a není to nic vážného. Tady jsem nikdá nelezl a se slzou v oku vzpomínám na solo výpravy za Krkonošským ledem.

A jen na okraj, když už ekšperti varují před solem, nezodpovědností,  ....... nevíte někdo, jaký nový typ slaňovacího bazmeku má ten horeslužebník? Já nevím, taky to používám ale přece jen, led, sníh, mokré rukavice  .....
ABLodpovědět 

 Foto dne:

Pumplori, 11
 Databáze cest:
Všechny cesty (186635)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sentinel 4+ Porúbka
Zauberriss V Wildalpen Klettergarten Obrd
Koryťácká 7-/7 Rohanovský Vrch
Dýmka Míru 7- Rohanovský Vrch
Válečná Sekera 7- Rohanovský Vrch
Nově komentované:
Údolní Spára VIIb Tisá - Hřebenové Věže
Kurdistán IXc Tisá - Modřín
Mucho Trabajo No Dinero 7 Josefovské Údolí
Štěrbův Kout 6+ Josefovské Údolí
Posedlost IXc Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Zpětná vazba | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zpětná vazba | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor |

 Nové komentáře:
Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (124)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (16)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (8)
Lenka Poláčková: jako první Slovenka vylezla na K2 (7)
Průvodce Elbtal 1 a 2 (7)

 Nově v inzerci:
Bydlení 3+kk Praha 6 (Divoká Šárka)u | Lana zdarma | LS Cobry 37 málo lezené | Ferraty, stěna | Naviják na Telco | spolulezec na písek či okolí Prahy | Ztráta průvodce | Nákoleník | Nabízím odkoupení noclehu v tatrách | Hledám lezkyni |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 217 
 50 dní v divočině 
 149 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 174 
 Andrea 
 161 
 Ashima 
 126 
 Barkley Marathon 
 175 
 B.I.G. - světové prvenství 
 153 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 138 
 Gálfy - Horský život 
 130 
 Jak se staví ledovec 
 117 
 JAMES - Století nad oblaky 
 176 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 152 
 Lezci z Manína 
 155 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 153 
 Operace Nos 
 137 
 Plamen nikdy nezhasne 
 129 
 Pohlednice z konce světa 
 148 
 Pomíjivost ledu 
 138 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 146 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 140 
 Rhapsodia Corcontica 
 127 
 Sama 
 143 
 Šampioni zlatého údolí 
 143 
 S lyžemi v oblacích 
 165 
 Tenaya Traverse Challange 
 139 
 Tenkrát na východě 
 146 
 Velká alpská silnice - 73 
 139 
 Za oponou velehor 
 194 
 Zápasník Dee Dee 
 145 
 Životní výprava 
 132 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.