LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Náčelník má vždycky pravdu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5793 lezců
1179668 cest
Nové přelezy:
Mouchy Sně 7C
Osama Du S 9/9+
Allez Jump 7c+
Elle Reste 7c
Stroposkop 7C
Oblina Ve 10-
Oblina Ve 10-
Bagr 8A/8A+
Dolce Vita 7C+
The Face 7C+

Stěny
Lezecké centrum Ruzyně - Praha 6
Lezecká stěna - Tábor
Lezecké centrum Vertikon - Zlín

Prodejny
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
HUDYsport - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

To se samozřejmě určitě nestalo

Teď jsem si vzpomněl. To jsme před rokem s Honzou vlastně poprvé pořádně lozili, protože ten výlet na Bořeň se s předchozími Černolicemi či Prokopákem nedal srovnat. V sobotu jsme dali nějaký čtyřky (naše tehdejší maximum) a večer jsme zašli na pivko do chaty pod Bořní. Zatímco já se věnoval spíše řádnému vyplňování pivního dotazníku (taky jsem ho měl na závěr začárkovanej líp než Honza), Honza se uspokojoval vyprávěním historek, jak je kde zaslechl, takový tý horolezecký latiny, čili těch příběhů, který se samozřejmě určitě nestaly, bo to jsou totální hovadiny, ale ňáký legendy musí mít i lození, to je jasný. "A to si představ, Tomáši, že mi jeden kluk vyprávěl, že jednou šel s nějakým zelenáčem do skal a vylezli spolu na nějakou špici a ten zkušenej řiká tomu zelenáči: Hoď dolu lano! A on ho fakt hodil dolu!" No ale to je teda fakt dobrá historka, dostatečně jsme se řezali a myslím že když jsme již značně vysmátý klopýtali nocí ke stanu, tak jsme ještě párkrát na sebe vykřikli: "Hoď dolu lano!" No ale bylo jitro, den druhý. Ten den mám zapsanej pěkně za ušima, protože jsem vysmah svoji první pětku. Čima to byla, úžasná to bořeňská cesta, fakt poprávu označená v průvodci kytičkou. Co na tom, že poslední dvě jištění mi vypadla, takže případný pád by byl možná až do kytičky. Každopádně euforie na vrcholu skvělá, když dolez Honza, tak takový ledabylý "Vcelku normálka, vole", ale srdíčko si plesá. Tož Honza: "Tak já hodim dolu lano." Počkej, ještě ne, Honzo, řikám já, počkej, já ho ještě pěkně složím, to musí bejt srovnaný jako kdybysme ho teďka rozbalili, si myslím, po takovýhle nádherný cestě! Takže beru lano do rukou a totálně předpisově ho odprostředka skládám. No výborně, lano srovnaný jak pyžamo na vojně, tak říkám Honzovi: "Zavolej dolů, že hážeme lano." Honza volá "Lano!". Dole přímo pod skalou sedí skupinka  lidí, asi svačí a dělá, že neslyší. Honzo, musíš ještě jednou, ať všichni viděj, že sme dokonalí, dodržujeme všecky lezecký zásady a celkově prostě jsme mistři světa, co už lezou pětky. Honza ještě zvyšuje hlas a opakuje: "Lano!". Skupinka se neochotně zvedá, civí otráveně vzhůru a já HÁŽU DOLŮ LANO.

(no, dolů jsme nakonec slezli tou dvojkovou cestou co je naštěstí kousek vedle)

tomash   [úpravy] 10:36 01.12.2001Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Hustý
Takže jste si to docela zkousli. Zajímalo by mě co jste si povídali při tom slejzání.
Dlouho mě po ránu žádnej článek na Lezci tak nepobavil jak tenhle.
Čauves
Zapsal: Monroe, 11:25:45 01.12.2001
 Skvělej učebnicovej fórek
Díky Tome, děsim se na pivo a Ti povim o nočním zmrzlym Srbsku a zapadnuti sněhem na M. Fatre.
Zapsal: ronny, 12:04:57 01.12.2001
 To Monroe:
No, jestli si to dobře pamatuju, tak tenkrát když jsme slejzali dolů a pak když jsme přišli k tý partičce dolů, tak bylo na celý Bořni ticho jak v kostele. Já nevim, ale myslím že všichni tak nějak tušili, že kdyby se někdo jen malinko uchichtl, tak to spustí takovou kanonádu, že by ta akustická vlna smetla celý vrch Bořeň z povrchu zemskýho... Tak takhle to asi bylo...
Zapsal: tomash, 12:39:25 01.12.2001
 
no a pak ze se historie neopakuje....:-))
Zapsal: kuba, 15:04:30 01.12.2001
 :o)
Docela sranda,lidstvo se nikdy nepoučí ze svých chyb.Ale lepší tohle než nějaký mrtvoly na skalách.
Zapsal: Lezkyně, 21:24:59 02.12.2001
 Yo prosímvás,
teda čistě teoreticky: Pokud by se eventuelně stalo, že si tento článek někdo přečte a pak za rok, za dva roky, za deset let, za čtvrt století HODÍ DOLU LANO, tak ať mi to napíše! S radostí předám štafetový kolík...;)))
Zapsal: tomash, 19:17:40 03.12.2001


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Pumplori, 11
 Databáze cest:
Všechny cesty (186635)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sentinel 4+ Porúbka
Zauberriss V Wildalpen Klettergarten Obrd
Koryťácká 7-/7 Rohanovský Vrch
Dýmka Míru 7- Rohanovský Vrch
Válečná Sekera 7- Rohanovský Vrch
Nově komentované:
Údolní Spára VIIb Tisá - Hřebenové Věže
Kurdistán IXc Tisá - Modřín
Mucho Trabajo No Dinero 7 Josefovské Údolí
Štěrbův Kout 6+ Josefovské Údolí
Posedlost IXc Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Zpětná vazba | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zpětná vazba | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor |

 Nové komentáře:
Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (132)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (16)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
Průvodce Elbtal 1 a 2 (7)
Lenka Poláčková: jako první Slovenka vylezla na K2 (6)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (6)

 Nově v inzerci:
Bydlení 3+kk Praha 6 (Divoká Šárka)u | Lana zdarma | LS Cobry 37 málo lezené | Ferraty, stěna | Naviják na Telco | spolulezec na písek či okolí Prahy | Ztráta průvodce | Nákoleník | Nabízím odkoupení noclehu v tatrách | Hledám lezkyni |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 217 
 50 dní v divočině 
 149 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 175 
 Andrea 
 161 
 Ashima 
 126 
 Barkley Marathon 
 176 
 B.I.G. - světové prvenství 
 154 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 138 
 Gálfy - Horský život 
 130 
 Jak se staví ledovec 
 117 
 JAMES - Století nad oblaky 
 177 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 153 
 Lezci z Manína 
 156 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 153 
 Operace Nos 
 137 
 Plamen nikdy nezhasne 
 130 
 Pohlednice z konce světa 
 149 
 Pomíjivost ledu 
 140 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 146 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 140 
 Rhapsodia Corcontica 
 127 
 Sama 
 144 
 Šampioni zlatého údolí 
 143 
 S lyžemi v oblacích 
 165 
 Tenaya Traverse Challange 
 140 
 Tenkrát na východě 
 146 
 Velká alpská silnice - 73 
 140 
 Za oponou velehor 
 194 
 Zápasník Dee Dee 
 146 
 Životní výprava 
 132 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.