LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   "Technika je vždycky jenom skrytá síla" A.O.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
50.Bardas 10035
51.Černík 10031
52.Pelikán 10018
Bouldry:
50.F 8906
51.Kohout 8900
52.Tra 8884
Hory:
23.Verner 3138
24.Louda 3082
25.Slavíček 3060

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5795 lezců
1180208 cest
Nové přelezy:
Chop Suey 7C
Incubator 8B
Zwerg Bums 8B
Schimpanse 8A+
Schimpanse 8A+
Beta Centa 9+
Beta Centa 9+
Headcrash 11-
Kompromis 9
Papi In Fo 9-

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ukončení sanací na Branických skalách

smallBranické skály v Praze jsou opět přístupné k lezení. Jištění v cestách zůstalo, skalní bloky jsou ukotvené.

Sanační práce, které firmě zadalo město skončily. Jak to vypadá na Braníku pro horolezce?

Nad skalami je zrekonstruované oplocení. Horní hrany převisů jsou očištěné, na části je v pletivu zabalená jakás asi květenu podporující zemina (protierozní sítě Biotec). Pod převisy na okraji lesíka na ochranném valu u dětského hřiště je nový masivní plot z fošen. Zasíťovaná vypadá nově také část ploten za kostelíkem. - viz zakázka Zabezpečení dětského hřiště

Celkově tato skalní dominanta (z bývalých vápencových lomů) stále vypadá z dálky pěkně. Lezecky to není nic světového, ale "na odpoledne po práci dobrý", dá se tu mezi stromy zapomenout i že jste ve městě. Pod převisy už není tolik třeba se bát, že to někoho zavalí, ale část převisů je teď "zadělaná" od cementu.


bytelné plocení u dětského hřiště mohou horolezci obejít

chvíli tu nikdo nelezl a břečťan se kolem roztahuje

hrana mezi Levou plotnou a Převisy












Dolní plotna - v okolí se rozbujela zeleň, jištění a štandy v pořádku, skála pevná (kratší lehké rajbasy).

Levá plotna - na již olezenýh cestách se minimálně odlupují kamínky vápence z ploten, hodí se přilby, dávejte pozor na okolní lezce a při slaňování. Jištění a štandy beze změn. V levé části je od loňska cvičná vícedélková cesta (6 x štand).

Převisy - přibyly masivní 3m kotvy na bloku mezi cestami Kryplkárka a Rubikova kostka. V cestách Komu zvoní hrana, Kriplkára a Kriplkárka pozor při případném pádu na hlavici kotvení ve výlezu z cest. V cestě Pizza al Spinaci ohnutá plaketa nýtu. Několik linií včetně jištění v okolí cesty Rubikova kostka je zvětší části "politých" cementovou kaší. Chybí maillonka u nýtu na laně u přístupu k cestám Draze jen chutná. ...
Několik lehčích cest je ještě nahoře vpravo vedle převisů - sektor Plotnička nadšenců (pěšinou v prudkém svahu) nebo ve spodní části převisů - sektor Medvídek. 

Okolí skal - dětské hřiště bylo posunuté dále od skal, restaurace na Jezerce má nový kabát a zřejmě i nového provozovatele. Kolem Branických skal proběhla i letos na jaře další brigáda na úklid odpadků.




* Branické skály jsou přírodní památkou, aktuálně je zde lezení povoleno vyhláškou magistrátu. Leze se především v převisech a na plotnách ve dvou úrovních za trafostanicí a dětským hřištěm u parčíku mezi zastávkami tramvaje Přístaviště a Dvorce, je zde i parkoviště pro auta, půjčovna bruslí a mnoho občerstvení.

Průvodce:
komplet na Lezci
převisy od Karešáka



Martin Tučka, OVK Praha a Střední Čechy

Marťan   [úpravy] 09:52 04.06.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 někdo si natrhne prdel16:32:30 06.06.2014
Ty kotvy vypadaj že si o ně někdo natrhne prdel.

Levé plotny se sanační práce hádám asi nedotkly?
 honza

 Foto dne:
Alkazar
Černobylská, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (186674)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Domdre 7a+ La Trincee
Spigolo Soulibrante 6c+ La Trincee
Náhorní Hrana I Labské Údolí - Levý Břeh
Primátorská VIIb Příhrazy
Verpánek VIIa Příhrazy
Nově komentované:
Schody Soft 8- Josefovské Údolí
Schody Soft 8- Josefovské Údolí
Air - Tec VIIIa Labské Údolí - Pravý Břeh
Schody Soft 8- Josefovské Údolí
Am Touristentunnel VIIIc Bielatal

 Nově v diskusi:
Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zpětná vazba | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 |

 Nové komentáře:
Další tipy | Další tipy | Další tipy | Další tipy | Re: Android testovani | Re: Impozantní sbírka | Android testovani | Re: Diky | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: Diky |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (141)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (15)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (8)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (8)
Průvodce Elbtal 1 a 2 (7)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
skialp set ZAG U BAC 102 | Na hory, po horách | Lezečky | Statická a dynamická lana | Husky Flame | Bydlení 3+kk Praha 6 (Divoká Šárka)u | Lana zdarma | LS Cobry 37 málo lezené | Ferraty, stěna | Naviják na Telco |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 245 
 50 dní v divočině 
 176 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 207 
 Andrea 
 197 
 Ashima 
 147 
 Barkley Marathon 
 207 
 B.I.G. - světové prvenství 
 180 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 164 
 Gálfy - Horský život 
 161 
 Jak se staví ledovec 
 150 
 JAMES - Století nad oblaky 
 202 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 177 
 Lezci z Manína 
 181 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 183 
 Operace Nos 
 167 
 Plamen nikdy nezhasne 
 147 
 Pohlednice z konce světa 
 177 
 Pomíjivost ledu 
 172 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 179 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 161 
 Rhapsodia Corcontica 
 155 
 Sama 
 173 
 Šampioni zlatého údolí 
 178 
 S lyžemi v oblacích 
 199 
 Tenaya Traverse Challange 
 169 
 Tenkrát na východě 
 181 
 Velká alpská silnice - 73 
 167 
 Za oponou velehor 
 221 
 Zápasník Dee Dee 
 180 
 Životní výprava 
 157 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.