LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Trénink dělá mistry.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
47.Kubíček 10081
48.Mikulec 10076
49.Y 10050
Bouldry:
47.Zímová 9053
48.Paděrová 9050
49.Kollár 8953
Hory:
7.Šuraba 6607
8.Skopec 6483
9.Bloudek 6420

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5793 lezců
1179720 cest
Nové přelezy:
Glücksfabr 9
Fear Facto 9
Mouchy Sně 7C
Osama Du S 9/9+
Allez Jump 7c+
Elle Reste 7c
Stroposkop 7C
Oblina Ve 10-
Oblina Ve 10-
Bagr 8A/8A+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mezinárodní mistrovství Slovenska v drytoolingu

smallV sobotu 5.12.2015 se na btratislavské lezecké stěně K2 uskutečnilo mezinárodní mistrovství Slovenska v Drytoolingu a současně i 2. kolo Slovenského poháru. Hlavnímu organizátoru a stavěči Adi Zvarovi se opět vše velice vydařilo a tak kdo přišel, ten se rozhodně pobavil.

  Silná mezinárodní účast a to nejen ženská zajistila velkou podívanou. Zúčastnili se závodníci z Polska, Maďarska, Lotyšska, ČR, Slovinska, Slovenska a Chorvatska z nichž nemalá část startuje zanedlouho na prvním podniku světového poháru v americkém Bozemanu.

  Adi připravil čtyři kvalifikační cesty a jednu finálovku s bonbónem na závěr. Na chuť si přišel každý a to klidně s vyztuženými bruslemi, půjčeným cepínem, turistickými mačkami, něčím lepším, nebo profi výbavou. První nejlehčí cesta byla absolutně pro všechny. Druhá už mírně do převisu  začala rozřazovat zúčastněné. Třetí dlouhá a silově vytrvalostní ukázala, kdo to už s cepíny myslí trošku vážněji a čtvrtá z kvalifikačních cest, kdo  postoupí dál.

  Po ukončení kvalifikace měl prezentaci a přednášku o svých úžasných horských výstupech Mišo Sabovčík a mohlo se jít na finále.

  V obhlídce cesty byl závodníkům odkryt letošní bonbón. Cesta určující vítěze byla rozdělena na dvě části. Po vylezení první půlky se závodník zavěsil do umělého krápníku ve kterém byl schován mechanický naviják. Krápník se po zavěšení závodníka k překvapení všech odlomil v půlce a pomalu spustil lezoucího zpět do první třetiny stěny. Odtud se pokračovalo po zachycení dřevěné kostky cepínem v lezení dalších 15 metrů až k topovému chytu. Něco úplně nového. Nadšení lezců a hlavně diváků během finále kteří vytvořili atmosféru jako na rockovém koncertu, nebralo mezí a to i díky moderujícímu a zároveň zúčastněnému Martinu Mano Grajciarovi.

  Následné vyhlašování vítězů, focení zúčastněných a legendární K2 afterparty byly opravdovou a zaslouženou třešinkou na parádním několikapatrovém dortu letošního ročníku.

muži:
1. Jan Straka
2. Juraj Švingál
3. Janez Svoljsak

ženy:
1. Olga Kosek
2. Mária Šoltésová
3. Linda Synaková




Duri Svingal
foto Zoban


Stračena
foto Zoban


Linda Synaková
foto Zoban


Maria Soltesová
foto Stračes


Tonko Suchý
foto Zoban


Zoban



Linda Synaková
foto Stračs



Damir Behlic


Janez Svolšjak


Olga Kosek
foto Stračes


Linda Synaková
foto Stračes


vyhlášení



Jan Straka   [úpravy] 08:02 09.12.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 zúčastnění12:17:28 09.12.2015
MS Word to umí opravit. Proč nestartovala Lucka? Nebo jo?
o..odpovědět 
 Re: zúčastnění12:45:21 09.12.2015
Lucka je az do konce roku v Americe.
lrhodpovědět 
  Re: zúčastnění12:55:08 09.12.2015
aha, dík.
o..odpovědět 
  Re: zúčastnění14:08:25 10.12.2015
A poleze v Bozemanu? Na startovací listině není vidět... :-(
mkodpovědět 
   Re: zúčastnění15:37:54 10.12.2015
Nepoleze. Poleze v Coloradu na velkém ledovém festivalu jehož součástí jsou i závody, kterých se pravidelně zúčastňuje i Angelika Reiner. A zůstane tam téměř měsíc a bude se zaměřovat na extrémní přelezy.Lucka se rozhodla, že ani ostatní závody SP letos nepoleze.
Dle mého soudu Čhs jasně ukázalo, že mu nezáleží na reprezentaci České republiky v této soutěžní lezecké disciplíně.
LRHodpovědět 

 Foto dne:

Pumplori, 11
 Databáze cest:
Všechny cesty (186638)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Scaliamocil 6b Ceraino Canyon
Scoregge Vestile 6c Ceraino Canyon
Esal - Azione 6a Ceraino Canyon
Sentinel 4+ Porúbka
Zauberriss V Wildalpen Klettergarten Obrd
Nově komentované:
Jeskynní 6+ Josefovské Údolí
Poslušný Turista 7+ Porúbka
Údolní Spára VIIb Tisá - Hřebenové Věže
Kurdistán IXc Tisá - Modřín
Mucho Trabajo No Dinero 7 Josefovské Údolí

 Nově v diskusi:
Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zpětná vazba | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor |

 Nové komentáře:
Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | pravú alebo ľavú topánku ? | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (136)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (16)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
Průvodce Elbtal 1 a 2 (7)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
Bydlení 3+kk Praha 6 (Divoká Šárka)u | Lana zdarma | LS Cobry 37 málo lezené | Ferraty, stěna | Naviják na Telco | spolulezec na písek či okolí Prahy | Ztráta průvodce | Nákoleník | Nabízím odkoupení noclehu v tatrách | Hledám lezkyni |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 225 
 50 dní v divočině 
 151 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 180 
 Andrea 
 164 
 Ashima 
 128 
 Barkley Marathon 
 181 
 B.I.G. - světové prvenství 
 156 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 141 
 Gálfy - Horský život 
 134 
 Jak se staví ledovec 
 122 
 JAMES - Století nad oblaky 
 182 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 155 
 Lezci z Manína 
 162 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 157 
 Operace Nos 
 140 
 Plamen nikdy nezhasne 
 132 
 Pohlednice z konce světa 
 152 
 Pomíjivost ledu 
 145 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 148 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 141 
 Rhapsodia Corcontica 
 128 
 Sama 
 145 
 Šampioni zlatého údolí 
 146 
 S lyžemi v oblacích 
 171 
 Tenaya Traverse Challange 
 146 
 Tenkrát na východě 
 149 
 Velká alpská silnice - 73 
 147 
 Za oponou velehor 
 199 
 Zápasník Dee Dee 
 148 
 Životní výprava 
 135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.