LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pískař dá 10 m do kolen.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
22.Lukášek 10703
23.Svoboda 10674
24.Jungling 10616
Bouldry:
22.Šípek 10000
23.Chejn 9950
24.Košťál 9900
Hory:
8.Černý 5904
9.Zvonková 5717
10.Hlahulek 5111

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5837 lezců
1192462 cest
Nové přelezy:
Wild Publi 9a
Terra Medi 8a
Vítej Z5 J 7C
Bedda Mact 7c
Silly Game 8a
Bella Ciao 7b
El Prado D 7b+
Černý Trav 7C
Deutsche W 7B+ tr
Zellweger 8a

Stěny
Climbing a Music Club Parukářka - Praha 3
Horolezecká stěna Lanškroun - Lanškroun
Boulder HO Domažlice - Domažlice

Prodejny
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
HUDYsport - Frýdek - Místek
HUDYsport - Jičín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Pepa Šindel přelezl další cestu za 9a/+: Procesor na Slovensku

Pepa Šindel si připsal přelez další cesty obtížnosti 9a/+, a to linie Procesor 11/11+ UIAA v oblasti Višňové na Slovensku. Přelez si zapsal do deníčku na Lezce a informuje o něm na Instagramu. Je to Pepova 14. cesta za 9a až 9a+.

Viz:

Zápis přelezu na Lezci:

Procesor 11/11+

Deníček:

Deníček - Šindel Josef (pepa07)

Instagram:

pepa.sindel

Standa Holec   [úpravy] 07:42 12.09.2025Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Impozantní sbírka12:09:05 12.09.2025
To je impozantní sbírka těžkých cest. Obdiv a respekt. Josef určitě přemýšlí i o vyšším stupni. Zajímalo by mě, jak těžké je se z této úrovně propracovat na 9b? Co chybí? Nebo už tolik cest za 9a a 9a+ nasvědčuje, že by to i na 9b bylo? Nebo je to pořád jiná dimenze?
Jarda Maršíkodpovědět 
 Re: Impozantní sbírka10:00:50 14.09.2025
Ahoj.. z logiky stupnice obtížnosti vyplývá ze 9b by mělo být 2x 9a za sebou.. nebo něco jako kombinace např. 8c+ do 9a/+ , dále zhruba platí že bouldr vs. cesta je rozdíl cca 2 stupňů ve Fr klase tzn. Že 9b cesta by měla být 8C bouldr.. toto trochu rozporoval Adam i další top klajmbři ale držel bych se toho jaxem psal..9a cesta = 8B bouldr.. samozřejmě to nejde easy srovnat jak v excelovske tabulce.. každá cesta jako i kazdej bouldr je jinej(á) , ale jako hlavní vodítko to je nejlepší.. další faktor je pyramida cest kde ideální je zhruba na každý stupeň mít cca 4 cesty nižšího stupně.. což Pepa už má. I když nevím do jaké hloubky protože když máš např 4 9a tak je dobrý mít 16 x 8c ,64 x 8b, 232 x 8a, 928 x 7c, a cca 4000 x 6a-7b , dále čím víc z těchto cest je OS tím líp protože OS je to nejvíc.. samozřejmě někdo to může vnímat jinak.. každý sme jiný typ.. tudíž bych řekl že Pepa velmi brzo naky 9b vyleze ale pokud mohu poradit je třeba být trpělivý a nespěchát... raději postupně navyšovat pyramidu q lézt kvantum cest všech obtížnosti.. s bouldringem velmi pomalu vzhledem k jeho věku.. viděl sem už spoustu lezcu co začali chodit na stěnu a během roku lezli 7C- 8A bouldry a šup prasklý poutko, natažené upon atd.. ale věřím že toto Pepa zná a ma i super trenéra kterej ví.. přeji mu ať to leze !!
Tapirodpovědět 
  Re: Impozantní sbírka10:05:58 15.09.2025
Díky, k přání se připojuji.
Jarda Maršíkodpovědět 

 talent14:13:40 13.09.2025
      možná nový Adam Ondra.Budu mu držet palce!
Petr Kahánekodpovědět 

 Foto dne:
Trebenna East
T.H.C., 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (188339)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Neznámá 7+ Hlubočepské Plotny
Kulky 7+ Hlubočepské Plotny
En Iyisi O (neco) L2 7 Geyikbayiri
En Iyisi O (neco) L1 6+ Geyikbayiri
Appendix 7b Baunei
Nově komentované:
Standing Ovation 10-/10 Srbsko
Nová 2 5+ Kreutzberk
Tataráček V 11 7C Tisá - Modřín
Lenga 6a+ Kyparissi
Splněná Pětiletka 9+ Žleby

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: do pohody se hoď | Re: do pohody se hoď | Re: do pohody se hoď | + | Re: Para | do pohody se hoď | Re: Para | Špatně předstíraný nadhled | ať se ty prachy prochlastaj | Re: Para |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (107)
MČR v lezení na obtížnost (62)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (33)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (22)
Film: příběh Adama Ondry o přelezu bouldru za 8C na flash (16)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (14)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (10)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (10)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)
ČHS: rozjíždíme paralezení v Česku (5)

 Nově v inzerci:
Prodám posilovací desku | Statická a dynamická lana | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | Telekomunikace ve Švedsku | Železo | Prodám sadu chytů | Pohorky Garmont Tower 2.0 Extreme | Péřák Warmpeace Explorer | Scarpa Maestrale 2.0 | lezečky |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 647 
 Někdy ano 
 615 
 Ne nepoužívám 
 656 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.