LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Helé mami, horolezec. Jéé už tam neni!?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
31.Kohout 10365
32.Suchan 10324
33.Lebloch 10312
Bouldry:
31.Chytil 9600
32.Svoboda 9581
33.Moravec 9550
Hory:
3.Groš 7768
4.Rojko 7592
5.Zaoral 6678

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5789 lezců
1179283 cest
Nové přelezy:
Šarlatán 7C+/8A
Kultra 7C+
Patrikova 7C/7C+
Vzestupy A 8A+
Mr. Pohoda 7C+
Hróňova Sé Xa
Eisenvater 9/9+
Rock For P IXb
Sunsetboul 9-
Egilolflin 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Sportovní cesty v Tisé a Ostrově

RP přelezy

V oblastech Labských pískovců vzniklo  za polsedních 15 let mnoho těžkých cest. Některé jsou velmi populární a dost často se lezou, například Hotel Savoy v Tisé, nebo Římské lázně v Ostrově. Mnoho cest ale možná nemá ani opakování a v průvodci není uvedena obtížnost RP přelezu. Jedná se především o cesty z dílny J. Slavíka a P. Slaniny.  Proto se na Vás obracím s prosbou o pomoc při ujasnění jejich obtížnosti. Jestli někdo z Vás tyto cesty lezl, popř. vylezl RP, napište prosím svůj názor do komentářů pod tento článek nebo mě na mail. Pomůžete tak dalším lezcům a možná i autorům průvodců. Je škoda, že tak pěkné linie obrůstají pavučiny jen díky nejasné klasifikaci. V následujícím seznamu jsou i novější cesty, které nejsou v průvodcích (zvláště Tisá). Prosím i autory těchto cest, ať se k nim přihlásí nebo pošlou informace na v.nehasil@volny.cz, popř. zadají nové cesty v Průvodci na www.vrcholky.cz , pokud už tak dávno neudělali.  Klasifikaci uvádějte dle Labského údolí. Totální prásky napište P. Reschovi. Děkuji.


TISÁ - MALÉ STĚNY:

Dvojhran: ???, vlevo od Kočkolapu, BH, kruh ; ???, vpravo od Kočkolapu, 2 BH

Žlutá stěna: ???, Šatava?, Xa?, vlevo od Věštby bílých růží

Urakova hora: ???, přes BH do Herci na provaze

Herkules: ???, IXa?, 4 kruhy vpravo od Bezejmenné

TISÁ - VELKÉ STĚNY:

Winklerovy věže: Xsychtomaz IXc, RP?; Kousavý dírky IXb, RP?

Slon: Scalini IXc, RP?

Dvojitá věž: To nic IXb, RP?

Afrika: Gioco Duro IXa, RP?

Křížová věž: Návrat Jofree de Peiraca IXc, RP?

Gottwald: ???, R. Štefánek, Xc – XIa ?, vlevo od Voko nebere, 2 kruhy, 2 BH

Dóm: ???, R. Štefánek, IXc – Xa ?, vedle Tanec s vlky

TISÁ - HŘEBENOVÉ VĚŽE:

Tovární vyhlídky: Lomikámen IXa, RP?; 2 cesty vlevo ???,Xb a IXb ?, J. Maršík

TISÁ - VĚŽE POD STĚNAMI:

Pouzdro: Sójový jelen IXc, RP?

TISÁ - MODŘÍN:

Stará bašta: Zmrtvýchstání IXb, RP?

Modrá věž: Medvědí roupy IXa, RP?

Stolová hora: Doba kamenná IXa, RP?

RÁJEC

Blíženci: Zombie IXa, RP? ; Posezení s přáteli IXb, RP?

OSTROV
Sírová věž: Olaf Hotovson  IXb-c, RP?

Věž nad strží: Tekutá radost IXc-Xa, RP?

Hranol: Hrabě Skříň IXc, RP? ; Startky bez IXc, RP?

Pustý zámek: Hjúmid IXa, RP? ; Syčák IXa, RP?

Hastrman: Oteklé blány IXa-b, RP? ; Vyteklé mládí VIIIc, RP?

Rohová věž: Nezmaři IXb, RP?

Velká ostrovská stěna: Skotské střiky IXc, RP?

Hamlet: Houpavé blues VIIIc, RP?

Čert: Perly potu VIIIa, RP? ; Varianta Perly… VIIIc, RP? ; Ložená hrana VIIIc, RP? ; Docela dost dobrý Xa

Vřesová věž: Björn Vidudanson IXb-c, RP?

Široká věž: Originál Modrotisk IXb, RP? ; Ježíši Kriste IXa, RP? ; Manhattan VIIIc, RP?

Vztyčená jehla: Fištrón, Tabákový dluh, obě VIIIc, RP?

Krtina: Barevný svět IXb, RP?

Sluneční věž: Vchod do pitevny IXb, RP? ; Separate reality VIIIc, RP?

Velká nebeská stěna: Super Rambo VIIIc, RP?

Velká tovární věž: Znovuzrození VIIIc, RP? ; Polární zajíc VIIIb, RP?

Zarostlá věž: Styk Pohlavson IXb-c, RP?

Schůdná věž: Charkov nádraží VIIIc, RP? ; Šlupkárna IXc, RP?

Bída   [úpravy] 13:39 03.10.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Můj názor
Davide, je fajn, že jsi otevřel tuto diskuzi bo jsem lezl dvě z výše uvedených cest a jejich klasifikace mi jaksi neseděla. Tak tedy:
1. Skotské střiky na Velkou ostrovskou stěnu (Ostrov) jsem lezl sice TR, ale po zkušenostech s obtížností uváděnou v Labáku, kde lezu takřka celý rok bych si troufl tvrdit, že IXc je málo, spíše by se hodilo Xa.
2. Super Rambo na Velkou nebeskou stěnu (Ostrov) je cesta s jedním silovým krokem v převislé stěně. Cesta je ohodnocena VIIIc, tento krok však za IXa bude (nebo jsem ho technicky nevymyslel?!).
Měj se fajn, Honza Vorel - Pták.
Zapsal: Pták, 14:25:01 03.10.2002
 pro Bídu..
tak já ti teda pomůžu :-)

Tisá:
Žlutá stěna: cesta od Šatavy, myslim tak Xb (9+), zdálo se mi to fakt těžký
Urakova hora: nevim to jistě, ale jestli to vede z takovýho velkýho balvanu přes hák doprava na hranu, tak je to moje cesta Semišová myš Xb (9)
Xychtomaz Xb (9+), Kousavý dirky IXc, To nic IXb, Scalini a Gioco Durro - tady asi bude jedno jestli je to RP nebo AF protože mezi kruhama stejně spadnout nesmíš a pak už je to lehký. Jofre de Peirac bude tak Xa, Dóm: Zvláštní vlnění Xa, na Tovární vyhlídky vede Jardovo Sbohem královno Xb, Sojový jelen Xa.

Ostrov:
Tekutá radost asi RP nemá, kdysi to nevylez Mára Havlík, já jsem to dal TR, myslím tak Xc (8a). Nesmím ale zapomenout na M. Čermáka, ten to dal OS a podle jeho zápisu ve vrcholovce je Prcas (prvovýstupce) blbec, neumí klasifikovat cesty (je to prý tak VIIIb) a druhý kruh je zcela zbytečný. Hjůmid a Syčák budou obě asi tak IXa i RP, Šlupkárnu vylezl letos Ondra Beneš, dal tomu Xb, já jsem to lezl TR letos na jaře a zdálo se mi to těžký (Xc, 8a+), DDD je RP asi Xa nebo Xa-b, Barevný svět RP IXb
Zapsal: Rosťa Š., 20:50:46 03.10.2002
 Díky
Mnohokrát Ti Rosťo děkuji,to se pozná odborník, opravdu vyčerpávající přehled. Tekutou radost asi letos vylezl Luboš Mázl. Ještě mrknu do Montany, bylo to v malém článku, jak dal Skleněný fotbal RP. Semišová myš to není, je to přes takovej osolonej převis.
Zapsal: Bída, 09:06:29 04.10.2002
 Xychtomaz
Xychtomaz Xb RP je přimo přes 1 kruh, nebo z prava z velkého sokola, jak to většina lidí leze a taky to tak prej lezl Slavik když to dělali. To by pak asi bylo o dost lehčí, tak za Xa RP?
Zapsal: R.K., 09:18:30 04.10.2002
 Lozene blues
Houpave Blues na Hamleta je super a dost dobre lezitelny. OS jsem to pochopitelne nedal (nad prvnim previskem se musi najit takova naka dirka nebo co) a sbirat RP skalpy nemam ve zvyku, takze sem to pak uz RP nezkousel, nicmene dovolil bych si souhlasit s VIIIc RP, pokud to nekdo navrhne
Lozena hrana na Certa je nemene super, lec prisla mi tezsi, RP sem to samozrejme nedal, takze asi nemam co dodat.
Perly potu na Certa mi prisly tezky jak sedum svini, nemusim jiste podotykat, ze jsem to RP nedal, ale kdyby tomu nekdo dal RP VIIIb-c, vubec bych se nedivil.
Znovuzrozeni na Velkou Tovarni - je to takova ta hrana s asi ctyrma nebo buhvikolika borhakama? Pokud jo, tak to je natolik privetiva cesta, ze jsem ji dokonce i ja dal OS, rozhodne neni RP za vic jak VIIIc. Pokud ne, tak jako bych nic nerekl.
Zapsal: Magnusek, 10:40:08 04.10.2002
 Perly potu
Perly potu mi připadají taky těžký jako sviňa! Kdyby tomu někdo dal RP VIIIb-c tak bych se divil!? Tedy jestli je to ta přímá varianta - narovnání od Slavíka? To musí být aspoň IXb-c RP!! Je to těžký jako prase, oblézt poslední kruh je dřina natož na RP!
Zapsal: , 11:05:00 04.10.2002
 Hotel Savoy
Proslanil sem to mockrat (a nebyl sem sam), ale na konec musim rict: "SLUSNEJ NATER!".
Zapsal: cenda, 15:15:15 04.10.2002
 Re: Xychtomaz
Xb je to přímo k 1. kruhu, i když Slavík se Špekem ho vrtali zleva (použili vklíněnou kládu v díře v tom VIIIb vlevo).
Zapsal: Rosťa Š., 11:30:46 06.10.2002
 
Xsychtomaz RP Xb
To nic RP IXb - padat se opravdu nesmí
Návrat Jofree de Peiraca RP Xa - dolez ke druhému kruhu není jednoduchý a hrozí podlaha
Cesta od Rosti na Gottwalda RP XIa - určitě ne méně, v některé kroky neudělám, ve srovnání s Kante philozophy (Xc-XIa) či Citovou investicí (min.Xc) je o řád výše
Lomikámen RP IXc - kdyby někdo tvrdil, že je to Xa, klidně mu přisvědčím, morál k prvnímu kruhu
Samičky RP IXb - 2.kr. vlevo, dobře zajištěné
Sbohem královno RP Xa nebo Xb - fakt nevím, lezl jsem to znovu před týdnem bez maglajzu a šlo to dobře, při prvovýstupu to šlo špatně, 1. a 3. kruh společný se Samičkami, ke třetímu se přileze metr zprava, dělám si reklamu, ale je to pěkná převislá cesta, tak si ji dejte a dolaďte obtížnost.
Davide o těch našich pískách piš víc, hezky se to čte.
Zapsal: Jarda Maršík, 16:14:55 06.10.2002
 Jardo, máme problém
Já vím, že ty hodnocení odpovídají Labáku. Máme problém s labskými prásky v Top ČR. Nechce se mi to převádět, zvlášť když jsem ty cesty ani nezkoušel. Na druhou stranu by byla škoda, kdyby nebyly v Top ČR na odpovídající úrovni. Proto jsou ty nejtěžší už nějak převedeny a u těch lehčích by měl každý vědět, že to je saská plus minimálně jedno písmeno. Hodně pomohl Tvůj článek o Labáku v Montaně a bral jsem v potaz, co si kdo o jaké cestě myslel. Kdyžtak to někdo opravte v komentářích. Dík.
Zapsal: Bída, 08:53:24 07.10.2002
 Re:Xychtomaz
Přímo k 1. kruhu, to mi je jasný,ale pak z prava od sokola, nebo přímo přes ty oblé dírky? To by pak bylo Xb? Slyšel jsem,že to Slavík lezl z prava z toho sokola a pak jen Xa?
Zapsal: R.K., 09:23:10 07.10.2002
 Dóm
Nevím, kterou cestu jsi myslel na Dóm vedle Tance s vlky. Vpravo za hranou je cesta ...on the rocks, kterou jsme kdysi udělali, ale přelezli jen AF, poté jí spolu s Tancem Karel Bělina vytloukl a poté natloukl Ríša Litochleb. ...on the rocks je tak IXb-c RP přes 3 borháky
Zapsal: Fagol, 10:28:11 07.10.2002
 Re: Dóm
Na ten Dóm jsme to natloukali s Pavlem Hesem (Tanec i tu druhou). Nevěděl jsem jak se to jmenuje, tak jsem tam napsal to Vlnění. Jestli to je IXc nebo Xa, to opravdu nevim.
Zapsal: Rosťa Š., 12:01:44 07.10.2002
 Re:Tekutá radost
Tekutá radost RP má a to hned několik. 1RP asi Luboš Mázl, další dvě přidali Ondra Beneš a Tomáš Sobotka. Ti se shodli na Xb RP.
Zapsal: R.K., 08:03:11 08.10.2002
 Re:Žlutá stěna
Žlutá stěna:název-Ruská ruleta
Zapsal: šatavis, 16:12:05 09.10.2002
 Hrabě Skříň
Ještě jednou děkuji všem, co odpověděli na výzvu. Už se ty mezery pomalu zaplňují. Co Hrabě Skříň, to fakt nikdo nezkoušel? Je to dost působivá linie.
Zapsal: Bída, 17:13:03 09.10.2002
 Re:Hrabě
Hrabě skříň má dost přelezů,řek bych že má i RP.Nepřišlo mi to těžší než Startky a ty sou v kuse asi za X.a nebo b(Chobot,Ondra B.).Olaf Hotovson:(debilní bouldr od kruhu),lez jsem to AF, další o kom vim,že to lez je Chobot, o RP jsem neslyšel,lezli jsme to oba od K šikmo vpravo.V průvodci je myslim popis "přes K přímo n.v.",tam jsem se ani nehnul.Originál Modrotisk RP IX.b max. c. Urakova hora:Semišovou myš jsme s Havlisem vylezli asi na druhej pokus,řek bych,že je to lehčí,ale aspoň to potěší:).
Zapsal: šatavis, 00:23:57 10.10.2002
 Semišová myš
je to holt taková myška utěšovatelka :-) maličká
Zapsal: Rosťa Š., 23:01:59 10.10.2002


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
finále
SP Koper 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (186580)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Šarlatán 7C+/8A Skály V Údolí Černé
Patrikova Hrana 7C/7C+ Vyšší Brod
Mateřská 7B Petříkovice
Mr. Pohoda 7C+ Petříkovice
Tenkoprsťák 6C Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Compagni Di Merenda 7b Tofana
Dechová Stěna VIIc Hrubá Skála
Rock For People IXb Adršpach
Vyhlídkový Let VIIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Trainspotting Tr 7B Pálava

 Nově v diskusi:
Re: Zapomenutý PataPuf | Szczytnik | Re: Zapomenutý PataPuf | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Metodika? | Metodika? | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost |

 Nové komentáře:
Re: vyjadrenie JAMESu | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: Co takhle otevřít odkaz a číst | Re: Co takhle otevřít odkaz a číst | Re: Co takhle otevřít odkaz a číst | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: Vo svete | Re: Adam Ondra | Re: Co takhle otevřít odkaz a číst | Re: Švec + Hvizdák |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (67)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (17)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (14)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (9)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)

 Nově v inzerci:
spolulezec na písek či okolí Prahy | Ztráta průvodce | Nákoleník | Nabízím odkoupení noclehu v tatrách | Hledám lezkyni | Hledá se parťák na lezení z okolí Hořovic/ Berouna | Dodávka na cestování | Grivel MB AlpinePro 40+10 | Nalezeny lezecky | krk |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 145 
 50 dní v divočině 
 91 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 110 
 Andrea 
 102 
 Ashima 
 81 
 Barkley Marathon 
 128 
 B.I.G. - světové prvenství 
 105 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 104 
 Gálfy - Horský život 
 88 
 Jak se staví ledovec 
 84 
 JAMES - Století nad oblaky 
 116 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 108 
 Lezci z Manína 
 111 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 105 
 Operace Nos 
 94 
 Plamen nikdy nezhasne 
 85 
 Pohlednice z konce světa 
 96 
 Pomíjivost ledu 
 96 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 113 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 105 
 Rhapsodia Corcontica 
 96 
 Sama 
 103 
 Šampioni zlatého údolí 
 102 
 S lyžemi v oblacích 
 101 
 Tenaya Traverse Challange 
 96 
 Tenkrát na východě 
 90 
 Velká alpská silnice - 73 
 101 
 Za oponou velehor 
 138 
 Zápasník Dee Dee 
 115 
 Životní výprava 
 90 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.