LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pod skálou každej rád poradí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
50.Bardas 10035
51.Černík 10031
52.Pelikán 10018
Bouldry:
50.F 8906
51.Kohout 8900
52.Tra 8884
Hory:
7.Skopec 6483
8.Bloudek 6420
9.Švihálek 6192

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5797 lezců
1180782 cest
Nové přelezy:
L'effet Po 7b
Cibule A O 9+/10-
Dobří Holu Xb
The Hills 9
Pravda A L 9
Jedna Mozk 7C
Drobkova K 10-
Velkej Bej 9
Perla Xb
Posazení Xb

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ostravský horolezec zemřel při výstupu ve Vysokých Tatrách

Český horolezec včera zemřel při výstupu na vrchol Strelecká veža ve Vysokých Tatrách. Sedmadvacetiletý muž z horozecekého oddílu VŠB Ostrava vypadl při slaňování a nepřežil pád z výšky sedmdesát metrů. Horolezcovo tělo dopravili vrtulníkem na Hrebienok a odtud pohřebním vozem do Popradu.
Horská služba musela vyprošťovat i mužovu přítelkyni, která zůstala ve stěně. Ženu, která utrpěla šok, přepravili vrtulníkem do nemocnice.
"Už je na tom lépe," ujistil včera vpodvečer Jan Hanáček z Horské záchranné služby Vysoké Tatry.
(Zdroj ČTK, Moravskoslezský deník 23.8.2003)

Když jsem včera tuto zpravu četl v novinách zamrazilo mě. Bohužel opravněně. Poprve se mi stalo to o čem tady většinou jen čtu. Odešel totiž někdo koho jsem znal. Kačera jsem poznal během mých studií ani nevím jak. Patřil v té době k těm, nejsvědomitějším nováčkům, které jsem potkal a vždy se snažil dodržovat veškeré bezpečnostní zásady, které si rychle osvojil. V posledních letech sám pomáhal při výcviku dalších nováčků jak v hodinách tělocviku, tak i v přídodě. Byla radost s ním být, protože patřil k těm několika málo lidem, které jsem vždy rád potkával na chodbě ve škole. Kačere budeš nám tady chybět, budou mi chybět ty rozhovory před mým civilkářským kanclíkem ve škole. Nejen já ale i další budeme na tebe vzpomínat vždy jen  v dobrém. Sbohem a měj se tam v tom horolezeckém nebi krásně.

P.S. I když jsem tam nebyl, tak už vím technické podrobnosti. Nikdo z nás nechápe proč došlo k té nešťastné nehodě. Doufám, že se na mě nebudou zlobit ti co u toho byli, když přepíši jejich popis toho co se stalo. Nechť je to aspoň varování ostatním.
Dolezli ke druhému štandu, kde zjistili, že skála nad nima je hodně rozlámaná. Rozhodli se proto sestup a slanit zpátky dolů. Kačer udělal ve skobě slaňák, zajistil se do lana i s prusíkem. Bohužel ale po zatížení tato skoba nevydržela a vypadla i s ním. Proč nedal lano přes dvě skoby, přestože tak předtím  jistil, a použil již zatlučenou skobu se bohužel už nikdy nedozvíme.

Lumi   [úpravy] 04:34 24.08.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Vytrhl se slanovaci bod?08:20:12 25.08.2003
Ahoj,

byli jsme na te vezi tri tydny pred tim nestestim a vim jak tam vypadaji slanovaci stanoviste. Proto jsem slanovali pres Tatarkovi borhaky. Ale vede tam jeste prima cesta dolu na smyckach a skobach, to se stalo tam?
Co se vlastne stalo?
TomEeKodpovědět 
 Re: Vytrhl se slanovaci bod?09:46:40 25.08.2003
Kecam kecam!
Sorrac, neni veza jako veza.
Strelecka je krapet jinde a tam samozrejme zadne borhaky nejsou. Mimochodem proc slanovali, kdyz se dalo sejit po normalni znaceny ceste?
TomEeKodpovědět 
  Re: Vytrhl se slanovaci bod?11:52:30 25.08.2003
čítaj: zlaňovali z druhého štandu, z piliera, nie z vrcholu.
twingaodpovědět 
   Re: Vytrhl se slanovaci bod?12:37:31 25.08.2003
Nojo, ale ten dodatek v PS tam v dobe, kdy jsem to rano cetl jeste nebyl!
:-(
TomEeKodpovědět 
    Re: Vytrhl se slanovaci bod?14:57:02 25.08.2003
Spatne jsi cetl, to PS tam bylo odzacatku, tj. od Nedele 4.35 :)
Lumiodpovědět 
     Re: Vytrhl se slanovaci bod?15:40:27 25.08.2003
I když jsem jen turista a ne horolezec, mohu potvrdit, že se skutečně nacházeli v asi v polovině kopce - bohužel jsem měl to "štěstí" být ve Velké Studené Dolině právě v době, kdy ta holka volala o pomoc a HS volali lidi, kteří došli na místo, ze kterého je věž vidět asi o 10 min. před námi.
Járaodpovědět 

 Foto dne:
Steinturm
Schturzflug, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (186862)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Maňásek 6- Srbsko
SLOVANSKÁ EPOPEJ 9- Česká Skála
Gamel Trophy 6b+ Gorges Du Tarn
La Fuite Au Prochain Lavabo 7a Gorges Du Tarn
L'effet Poulie 7b Gorges Du Tarn
Nově komentované:
Buenos Aires 9- Červenica
Náhle Bezvětří 7- Trampská Skála
For Crying Out Loud Variant 7 Trampská Skála
Barvy Mých Snů 6 Trampská Skála
Náhle Bezvětří 7- Trampská Skála

 Nově v diskusi:
Ztratil jsem | Re: Zpětná vazba | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: autistický pseudohumor | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba |

 Nové komentáře:
Re: Czech | Re:tardi | Czech | Re: Znouzectnost | pekny | pekny | Re: No konečně! | Re: Databaze Lezce | Re: Znouzectnost | Vlhký dlaně |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (7)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (7)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
písek | Statická a dynamická lana | Spolulezec-Praha | Natírání stožárů | Písek | Home Office climbing | Mytí oken | Spolujízda, vícedélky a ubytko v Arco - 1. až 5.10. | Scarpa Drago | Pohorky MEINDL Matterhorn |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 318 
 50 dní v divočině 
 240 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 282 
 Andrea 
 241 
 Ashima 
 192 
 Barkley Marathon 
 253 
 B.I.G. - světové prvenství 
 235 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 212 
 Gálfy - Horský život 
 200 
 Jak se staví ledovec 
 199 
 JAMES - Století nad oblaky 
 266 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 226 
 Lezci z Manína 
 222 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 232 
 Operace Nos 
 218 
 Plamen nikdy nezhasne 
 202 
 Pohlednice z konce světa 
 230 
 Pomíjivost ledu 
 219 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 218 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 218 
 Rhapsodia Corcontica 
 206 
 Sama 
 226 
 Šampioni zlatého údolí 
 229 
 S lyžemi v oblacích 
 266 
 Tenaya Traverse Challange 
 218 
 Tenkrát na východě 
 240 
 Velká alpská silnice - 73 
 223 
 Za oponou velehor 
 281 
 Zápasník Dee Dee 
 227 
 Životní výprava 
 202 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.