LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se tam udrží sníh, tak já taky.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12172
Bouldry:
1.Volf 11550
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5837 lezců
1192480 cest
Nové přelezy:
Üstsüz 7b
Meltem 7b/7b+
Liquide Co 7b+
Rock Repub 8+/9-
So Long Be 9-
Wild Publi 9a
Terra Medi 8a
Vítej Z5 J 7C
Bedda Mact 7c
Silly Game 8a

Stěny
Prysk - Prysk
Horolezecká stěna Vrchlabí - MANGO - Vrchlabí
K2-Žilina - Žilina

Prodejny
HUDYsport - Olomouc
Green sport - Brno
HUDYsport - Karlovy Vary

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Pátrání po českém horolezci ve Skotsku

Skotští záchranáři ve středu spustili pátrání po dvou horolezcích - Čechovi a Britovi, kteří se ztratili v pohoří Cairngorms. Muži se

vydali do terénu již v úterý a od té doby o sobě nepodali nikomu žádné informace. Informaci přinesl internetový deník News.scotsman.com.

2.3. 2005 15:52
LONDÝN - Horolezci se pokusili včera zdolat část oblasti Shelter Stone Crag. Během výstupu se ale změnilo počasí. Policie nevylučuje, že Čech a Brit mohli zabloudit.

Pohřešovaní se ve Skotsku účastnili šestidenního Mezinárodní horolezeckého shromáždění v Národním parku Cairngorms. Jejich kolegové je začali hledat v noci na středu.

První zprávu o možném zmizení mužů tak dostali záchranáři krátce po půlnoci. Do terénu mohli však vyrazit až dnes ráno po rozednění. Pátrání po zmizelých bylo zatím neúspěšné.

Akci navíc ztěžuje špatné počasí. Kvůli hustému sněžení a snížené viditelnosti nemohl vzlétnout ani vrtulník RAF.

Máca   [úpravy] 17:59 02.03.2005Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 CHS18:09:46 02.03.2005
Na srazu jsou pritomni dva clenove vykonnostniho druzstva CHS. Svaz v soucasne dobe zjistuje presnejsi informace. Situace z hlediska pocasi ve Skotsku je bohuzel ponekud neprizniva.
Radek
zobanodpovědět 
 Re: CHS18:58:19 02.03.2005
Psal jsem jim SMSky-zatim neodpovedeli, snad to bude OK. By me zajimalo, koho z nich to hledaj.
šatavisodpovědět 
  Re: CHS20:10:25 02.03.2005
Ja psal jen jednomu a taky nemam zatím odpověď, tak snad to dobře dopadne.
vlkodpovědět 
   Re: CHS21:02:01 02.03.2005
V soucasne chvili beze zmen, rano bude v pripade zlepseni pocasi nasazena helikoptera RAF, nejblizsi moznost novych informaci cca kolem 10.00 rano.
Radek
zobanodpovědět 
    Re: CHS08:53:31 03.03.2005
Jakmile budeme vědět něco víc (předpokládám kolem jedenácté) vyvěsím to sem.
Alenaodpovědět 
   Re: CHS21:13:24 02.03.2005
Ten je udajne v poradku, tak to vyrid jeho znamym, at neni panika.
odpovědět 

 tak je to paráda10:47:19 03.03.2005
Pávě jsem mluvila s Klárou - Marek už se jí ozval. Skutečně byli s Britem v záhrabu, dnes je transportoval vrtulník zpět. Má jen lehlé omrzliny, nic vážného.
alenaodpovědět 

 dobra zprava10:57:32 03.03.2005
10:49 - Skotští záchranáři našli českého a britského horolezce, kteří se nevrátili z pohoří Cairngorms. Oba jsou v pořádku, nalezla je posádka vrtulníku. Ztratili se v úterý večer.

(prevzato z idnes)
Martin Vobrodpovědět 

 Skotsko10:58:54 03.03.2005
Přišla zpráva od Marouse ze Skotska: Žiju - jako vždy a naplno a nadoraz
Otasodpovědět 

 Marous nešika11:55:46 03.03.2005
To bylo jasný, že musí zůstat živý, pořídil si štěně a myslím, že by mu strach nedovolil nechat mi ho na krku. Klára
Kláraodpovědět 

 Nejake podrobnosti12:20:10 03.03.2005
jsou na BBC:
http://news.bbc.co.uk /1/hi/scotland/4312279.stm

V oblasti, kde se ztratili (Cairngorms) je skutecne navigace v pomerne beznem white-outu (\"bila tma\") a blizardu znacne narocna (nahorni plato), a do nejblizsi civilizace je to navic proti vetru a pres kopec. Je to v zasade nejbeznejsi misto ve Skotsku kde se neplanovane bivakuje v zahrabu kvuli zmene pocasi atp.

Kdo by se chtel podivat, jak to tam vypada, tak mapa je tady (Shelter Stone je vyznacen):

www.multimap.com /map/browse.cgi? lat=57.0904&lon=-3.6467 &scale=25000&icon=x
odpovědět 

 Foto dne:
Trebenna East
T.H.C., 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (188343)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Üstsüz 7b Datca
Meltem 7b/7b+ Datca
Liquide Comme Une Flaque 7b+ Datca
So Long Beauty 9- Geyikbayiri
Neznámá 7+ Hlubočepské Plotny
Nově komentované:
First Kiss 7a Wadi Rum
First Kiss 7a Wadi Rum
So Long Beauty 9- Geyikbayiri
Neznámá 7+ Hlubočepské Plotny
Standing Ovation 10-/10 Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: + | Není sport jako sport | Re: do pohody se hoď | Re: do pohody se hoď | Re: do pohody se hoď | + | Re: Para | do pohody se hoď | Re: Para | Špatně předstíraný nadhled |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (107)
MČR v lezení na obtížnost (62)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (33)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (21)
Film: příběh Adama Ondry o přelezu bouldru za 8C na flash (17)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (14)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (10)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (10)
ČHS: rozjíždíme paralezení v Česku (6)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)

 Nově v inzerci:
Solution 42 | Prodám posilovací desku | Statická a dynamická lana | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | Telekomunikace ve Švedsku | Železo | Prodám sadu chytů | Pohorky Garmont Tower 2.0 Extreme | Péřák Warmpeace Explorer | Scarpa Maestrale 2.0 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 651 
 Někdy ano 
 622 
 Ne nepoužívám 
 660 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.