LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
35.Reich 10254
36.Čech 10222
37.Lank 10196
Bouldry:
35.Ďurech 9456
36.Kümmel 9450
37.Oliva 9409
Hory:
13.Zvonková 5017
14.Hess 3908
15.Novák 3832

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5803 lezců
1181907 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Rumpelkamm 9
Funkenschl 9
Ice Age 9+
Der Faule 9
Poslední V 10-
Pyroman 9
Mušinec 7C+ tr
Jedna Mozk 7C
Nothing Ch 8A

Stěny
Venkovní lezecká stěna -Strahov - Praha 6
LSJ - Javorník
Lezecké centrum Jihlava - Jihlava

Prodejny
HUDYsport - Hřensko
HUDYsport - České Budějovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

ČHS směřuje ke změně identity

Není žádným tajemstvím, že Český horolezecký svaz vede vážné úvahy a podniká konkrétní kroky k tomu, aby došlo ke změně nebo úpravě jeho identity. Vysvětlení je prosté. Chceme a potřebujeme reagovat na změny, které se za posledních 30 let odehrály v horolezeckém sportu i všem ostatním kolem nás.

Rozšířilo se portfolio horolezeckých disciplín a s tím se zcela proměnilo složení členské základny ČHS, komunikace se radikálně přetavila do online prostoru a tlak na vizuální stránku komunikace sílí ze všech stran. Současná vizuální identita přestává odpovídat dynamice vývoje i rostoucímu povědomí o našem sportu.



Cílem změny není hodit všechny horo/lezce do jednoho pytle a už vůbec ne mezi nimi vytvářet vzájemnou rivalitu či pnutí. Našim cílem je prezentovat se uvnitř i navenek jako střecha, která pod sebou sdružuje široké spektrum různorodých aktivit, aniž bychom potlačili jejich jedinečné DNA.

Prvním krokem bylo zpracování průzkumu a na něj navazující analýzy, jejímž výstupem bylo posouzení značky ČHS. Tato analýza byla provedena externím odborníkem, který vyhodnotil silné a slabé stránky všech aspektů současné identity a navrhl další postup, zahrnující i zadání pro grafické studio. Výběr studia byl vzhledem k referencím poměrně jednoduchý. K tomu, co studio o lezeckém světě vědělo již z dřívějších zakázek, bylo potřeba dodat velký balík dalších informací ohledně fungování a struktury ČHS, jeho vizích i historii. Specifika jednotlivých lezeckých disciplín studio diskutovalo přímo s předními osobnostmi a dalšími zástupci lezecké veřejnosti.

Podmínkou zadání bylo zachování a rozvinutí subidentit, které budou definovat jednotlivé disciplíny, ale zároveň budou na první pohled propojené s hlavní identitou celé zastřešující organizace.

Návrh nové identity, který není konečný, ale ukazuje směr, kterým bychom chtěli jít, jsme publikovali v bulletinu pro valnou hromadu plánovanou na 25. 3. 2023.

Vzhledem k tomu, že se jedná o zásadní změnu, jejíž hlavním posláním je zlepšit propojení celé lezecké komunity, je žádoucí, aby s ní tato komunita byla většinově komfortní a přijala ji. Proto jsme zorganizovali několik setkání s jejími klíčovými zástupci, kde jsme navrhované změny prezentovali a společně o nich diskutovali. Jako první se s novou identitou seznámili zaměstnanci, předsedové a zástupci jednotlivých komisí a interní spolupracovníci ČHS, tedy zhruba 20 lidí. Následovalo setkání oddílů v Pardubicích, kam byli přizváni zástupci všech lezeckých oddílů sdružených v ČHS. Vzhledem ke slušné účasti, se zde s návrhem seznámilo na 60 osob  z 30 oddílů. Aby získali možnost vyjádřit se i ti zástupci oddílů, kteří na setkání nedorazili, byl zorganizován online call, kterého se zúčastnilo přes 40 lidí z dalších cca 35 oddílů. Prostor pro debatu dostali na samostatném callu také čeští reprezentanti ve sportovním lezení, kteří nás pod identitou ČHS reprezentují doma i ve světě. Debaty se zúčastnilo 29 sportovců.

V rámci těchto diskusí jsme se setkali s přijetím, nadšením, ale také kritikou. Vyvstala řada otázek, připomínek a podnětů, které bude nutno pečlivě zvážit, dále je diskutovat a případně do návrhu zapracovat. Nejzásadnější podněty pro případné změny vnímáme zde:

Název - České lezení
● slovo “svaz” - vnímáno méně negativně než se očekávalo
● slovo “lezení” - nezastřešuje dostatečně skialpinismus

Grafické ztvárnění - Lev a jeho modifikace v rámci disciplín
● pozice lva - není dostatečně lezecká
● příliš nacionální symbol - přežitek národních organizací

Claim - Hrdě, tvrdě, mazaně
● staré pískařské heslo - většinově jej komunita nezná, nechápe, vnímá v nežádoucích souvislostech

Na základě této skutečnosti se výkonný výbor rozhodl, že na VH návrh nové identity pouze představí jako dílčí výstup, který ještě není připravený ke schválení. V průběhu roku 2023 bude probíhat další diskuse ohledně jednotlivých složek identity a potřebné úpravy návrhu, s cílem dosažení co největší shody. Uvědomujeme si, že 100% akceptace jakékoliv změny není reálná, ale zároveň jsme přesvědčeni, že na základě práce se získanou zpětnou vazbou lze návrh upravit tak, aby byl po další komunikaci přijat výraznou většinou našich oddílů a jejich členů.

ČHS   [úpravy] 09:09 15.03.2023Tisk 

Reklama:


Související články:
 Foto dne:

Přes vejce
 Databáze cest:
Všechny cesty (186972)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pokus O Koitus IV Adršpach
Správné Řešení VIIc Adršpach
Superguide - Ausstiegsvriante 9- Frankenjura
Rumpelkammer 9 Frankenjura
Hvězdy Na Zádech VI Adršpach
Nově komentované:
Silikonia 7+ Srbsko
Plattenführe 5- Höllental
Alte Westwand 5 Höllental
Tlačenka 7A Popova Skála
Silikonia 7+ Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Pády a sedák | Re: Ztratil jsem | Re: Pády a sedák | Pády a sedák | Re: adam ondra konecne v citovan v mass mediich | Re: adam ondra konecne v citovan v mass mediich | adam ondra konecne v citovan v mass mediich | Re: Operace tenisového lokte | Operace tenisového lokte | Mravenec |

 Nové komentáře:
Držíme palce! | Re: to se fotil dronem? | Půl na půl | to se fotil dronem? | Marťas je držák :-). | Re: Znouzectnost | Re: Ragni si Lecco | Re: Ragni di Lecco | Re: Ragni di Lecco | Ragni si Lecco |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (6)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)
Yannick Flohé: první flash boulderu za 8C v historii (4)

 Nově v inzerci:
Nabízím "odkoupení" noclehu v tatrách | NEJLEPŠÍ ONLINE PŮJČKA BEZ PODVODŮ | Půjčka od soukromé osoby bez podvodu | Lezeni dnes v Praze | Leki trekové hole | písek | Statická a dynamická lana | Spolulezec-Praha | Natírání stožárů | Písek |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 386 
 50 dní v divočině 
 303 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 348 
 Andrea 
 307 
 Ashima 
 251 
 Barkley Marathon 
 327 
 B.I.G. - světové prvenství 
 302 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 276 
 Gálfy - Horský život 
 269 
 Jak se staví ledovec 
 253 
 JAMES - Století nad oblaky 
 337 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 285 
 Lezci z Manína 
 289 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 286 
 Operace Nos 
 267 
 Plamen nikdy nezhasne 
 263 
 Pohlednice z konce světa 
 295 
 Pomíjivost ledu 
 273 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 280 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 268 
 Rhapsodia Corcontica 
 273 
 Sama 
 293 
 Šampioni zlatého údolí 
 286 
 S lyžemi v oblacích 
 330 
 Tenaya Traverse Challange 
 280 
 Tenkrát na východě 
 303 
 Velká alpská silnice - 73 
 283 
 Za oponou velehor 
 333 
 Zápasník Dee Dee 
 281 
 Životní výprava 
 264 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.