LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
21.Kalvas 10684
22.Svoboda 10674
23.Lukášek 10656
Bouldry:
21.Košťál 10000
22.Štípek 9956
23.Lavička 9950
Hory:
18.Cibulka 3582
19.Magič 3464
20.Tomasu 3348

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5804 lezců
1182165 cest
Nové přelezy:
Velkej Bej 9
Cestička K 7C
Herr Kules 9/9+
Ab Durch D 9/9+
Leftfield 9+/10-
Zelená Hro 9-
Kontrollfr 9-
Rumpelkamm 9
Funkenschl 9
Ice Age 9+

Stěny
Gejzír - Karlovy Vary
A-ProSystem s.r.o. - Most
Sportovní hala PF UJEP - Ústí nad Labem

Prodejny
Husky Outdoor Shop - Plzeň
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

2. kolo ČP v boulderingu 2012

Olomouc

small2. závod Adidas Terrex Českého poháru v boulderingu proběhl 24.3.2012 v Olomouci. První místo obsadili Ondřej Nevělík a Petra Růžičková.

Této slunné soboty se v útulném olomouckém boulder baru 9a uskutečnil vůbec poprvé v jeho historii Český pohár v boulderingu. Událost to byla na zdejší poměry vskutku výjimečná. Ze země ji v krátkém čase vydupal provozovatel baru Michal Kubis s hrstkou věrných přátel. Výjimečná byla rovněž závodní účast. Přijeli vskutku téměř všichni, kdo se špetkou lezeckého talentu v Čechách něco znamenají. A věřte, nebo ne bylo jich dohromady 19. Přesněji 13 mužů a 6 žen. Pro těchto 19 odvážných bylo připraveno 18 vážných, méně vážných až nevážných problémů, hned ve dvou sektorech. Jeden se nacházel v prostoru stěny, a druhý byl vytvořen jen a pouze pro tento závod pod kamennými klenbami kultovního baru. O samotné bouldery se po dvoudenním zápase postaral Tom Doubravský (Krkavec)s veledůležitou podporou místní lezecké legendy Martinem Svobodníkem (Medva). Netradiční ozdobou byla zahraniční účast Stephanie Hopkins, která neváhala, nasedla na letadlo a se svým manželem Honzou Zbrankem přilétla až od protinožců.
Na všechny ženy čekalo 5 boulderů a čistá hodinka času. Po prvním rozehřátí v téměř kolmé „ladičce“, musely holky vytáhnout z rukávu trochu síly a přenést se ostřejší šikminou po strukturách z AIX dílny. Té síly potřebovaly opravdu jen trocha i ve „fontáčovském“ bříšku s kolmým výlezem. Ve druhém sektoru „pod klenbami“ probíhala po celý den výstava bouderingového minimalismu odehrávajícího se na ploše 5 x 3,5m. Vypořádat se nápaditě s takovou výzvou bývá mnohdy heroický výkon. Ovšem na děvčatech ani škrábnutí. Protančila kvalifikací s 5 topy na 5 pokusů, a to hned ve čtyřech provedeních Petry Růžičkové, Nelly Kudrové, Karolíny Nevělíkové a Silvie Rajfové. Vzbudily trocha podezření, zda-li nejsou nějak moc dobré…Mohly se těšit na finále, postoupily všechny…
Chlapská kvalifikace byla trocha zapeklitější. Po rozpinkávací ladičce, následovalo malé rozmáchnutí s veslováním po strukturách v šikmině, a opět fontáčovské krunýřky s oblinkami. V „minimalistickém“ sektoru bylo na 3,5 výškových metrech naládováno téměř 6,5 někdy i 7 chytů, které se tu více, tu méně dařilo podržet, přidržet a vydržet…Nic méně favorité neváhali a proběhli se kvalifikací s 5 topinkami na 5 a více pokusů, hned ve třech provedeních Ondrou Nevělíkem a Martinem a Štěpánem Stráníkem.
Ženské finále odstartovalo sedmdesáti stupni skromně posypanými lištou či stiskem. Následný profil ala „fontáč“ nezůstal žádné nic dlužen, viz. „klavírky na oblinkách“ a tak…Sektor užitého designu se tématicky stále držel minimalismu a tedy průměrnému počtu 5,3 až 6,2 chytu s průměrnou velikosti 3,8 cm2. Proložené ovšem CULTovními strukturami z AIX design series. Nejlepe si vedla Petra Růžičková se 4 topy na 4 pokusy. V těsném závěsu se slovy „čekala jsem, že to bude težší“ Nelly Kudrová potvrdila vzestup formy. Třetí Karolína Nevělíková předvedla talent, který má všechno před sebou.
První krok chlapského finále byl letem vstříc růžové struktuře s následnými rozmáchlými gesty, patičkami, poskoky. Druhá „fontáčovinka“ mnohé překvapila již ze startu svojí neobvyklou oblostí, trocha hňácání a ňahňání se závěrečným řezkovým klavírkem. Sektor nepoužitelného minimalismu nabídl své použití pouze favoritům a to pokud možno, pro všechny případy, hned z první šupy. Průměrný počet úspěšných pokusů na boulder v minimalistickém sektoru byl 1,4. Průměrný počet krvavých prstů 13,9. Celkem proběhlo v chlapském finále 14 topů, které si ve 12 případech přivlastnily ti co byli na bedně. Jmenovitě Ondra Nevělík a Martin Stráník se 4 topy na 4 pokusy – v Ondrův prospěch rozhodla kvalifikace. Vyrovnaným výkonem 4 topy na 6 pokusů na bednu zaslouženě vystoupal i Štěpán Stráník.
Dle ohlasu vše proběhlo s drobnými výhradami dle regulí ČHS. Nakonec přese vše zazněla místy i chvála pořadatelům a stavitelům. Závod se v nelehkých podmínkách podařilo udržet na uzdě a kdo tam byl, se nenudil.
Závěrečné díky patří štědrým sponzorům, bez nichž by veškerá dobrá vůle nemohla usilovat. Jmenovitě patří díky Adidas Terrex, AIX, Bufo shoes, Saltic, ČHS, Repas sport, A muerte, Fest promotion, Head, Montana









Muži


1. Ondřej Nevělík, 89 (lezeckytrenink.cz; RockPillars; Ocún; HK Pálavský Věšák) 4t4 4z4
2. Martin Stráník, 90 (SALTIC; Singing Rock; VUT Vertical Brno; HO Choceň) 4t4 4z4
3. Štěpán Stráník, 87 (SALTIC; Singing Rock; VUT Brno; LUJS Choceň) 4t6 4z6
13

Ženy


1. Petra Růžičková, 89 (HO SK Prostějov; Salewa; Olomoucký kraj; Město Prostějov)4t4 4z4
2. Nelly Kudrová, 80 (SmíchOff; Ocún; Rock Pillars) 4t12 4z9
3. Karolína Nevělíková, 95 (HK Pálavský věšák) 3t4 3z4
6

Celkové výsledky na stránkách ČHS - muži
Celkové výsledky na stránkách ČHS - ženy

Fotogalerie 1
Fotogalerie 2





Tomáš Doubravský   [úpravy] 11:12 29.03.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
kvalifikace obtížnosti
MS v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (187036)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pecunia Sue 6a Valle Aquila
Incastro 5c Valle Aquila
Aspettando Te 5c Valle Aquila
Bravi Ragazzi 4c Valle Aquila
Rolex V Prachu 6B Popova Skála
Nově komentované:
Silikonia 7+ Srbsko
Pedrův Smrk 10- Josefovské Údolí
V Pasti 6C+ Popova Skála
Bongo Bongo 7A Srbsko
Bongo Bongo 7A Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Pády a sedák | Re: Peněženka na Tetínských skalách | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Operace tenisového lokte | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Peněženka na Tetínských skalách | Re: Peněženka na Tetínských skalách | Re: Pády a sedák |

 Nové komentáře:
Re: to se fotil dronem? | Lukáš Mokroluský v semifinále! | Držíme palce! | Re: to se fotil dronem? | Půl na půl | to se fotil dronem? | Marťas je držák :-). | Re: Znouzectnost | Re: Ragni si Lecco | Re: Ragni di Lecco |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (7)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)
Pepa Šindel přelezl další cestu za 9a/+: Procesor na Slovensku (4)

 Nově v inzerci:
Wild Country Revo | parťák teď na neděli 28.9. | Nabízím "odkoupení" noclehu v tatrách | Lezeni dnes v Praze | Leki trekové hole | písek | Statická a dynamická lana | Spolulezec-Praha | Natírání stožárů | Písek |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 399 
 50 dní v divočině 
 321 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 356 
 Andrea 
 322 
 Ashima 
 262 
 Barkley Marathon 
 342 
 B.I.G. - světové prvenství 
 314 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 290 
 Gálfy - Horský život 
 280 
 Jak se staví ledovec 
 266 
 JAMES - Století nad oblaky 
 357 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 296 
 Lezci z Manína 
 308 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 299 
 Operace Nos 
 283 
 Plamen nikdy nezhasne 
 278 
 Pohlednice z konce světa 
 307 
 Pomíjivost ledu 
 286 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 294 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 281 
 Rhapsodia Corcontica 
 281 
 Sama 
 304 
 Šampioni zlatého údolí 
 298 
 S lyžemi v oblacích 
 343 
 Tenaya Traverse Challange 
 297 
 Tenkrát na východě 
 316 
 Velká alpská silnice - 73 
 301 
 Za oponou velehor 
 350 
 Zápasník Dee Dee 
 291 
 Životní výprava 
 282 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.