LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5797 lezců
1180784 cest
Nové přelezy:
L'effet Po 7b
Cibule A O 9+/10-
Dobří Holu Xb
The Hills 9
Pravda A L 9
Jedna Mozk 7C
Drobkova K 10-
Velkej Bej 9
Perla Xb
Posazení Xb

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Montana 203: Lezecká zima není jen o ledu a sněhu

-reklama-

Se začátkem roku 2023 je tady další, už 34. ročník nejstaršího lezeckého časopisu u nás, a s ním také nová Montana s neuvěřitelným pořadovým číslem 203! A co v ní všechno můžeš najít?

Před 26 lety Milan „Kamzík“ Benian navrtal projekt Chiroptera, jehož klíčové místo nepustilo ani Adama Ondru. Tříkrokový tlak přes čtyři jednoprdy. Patnáct let téměř zapomenutá legenda. Nekompromisní prásk, na který máš jen pár měsíců v roce. Přesně tohle je súľovská darda, jejíž historii se v aktuální Montaně podrobně věnuje Petr „Pepe“ Piechowicz. Proč zrovna on? Byl u ní od úplného začátku.




Už desátým rokem pravidelně ve spolupráci se Standou Mitáčem ze sesterské eMontany vyhlašujeme „Sympaťáky roku“. Tentokrát jsou to sympaťačky, které se vydaly během loňského léta do Grónska s cílem udělat novou bigwallovou cestu. Jen na cestě po moři, ale i po souši strávily celkem 46 dní a tři dny jim pak trvalo vylézt téměř osm set metrů dlouhý prvovýstup.




Stále více lidí utíká před rozmary středoevropské zimy někam za teplem, kde se mohou dál věnovat lezení, jako by se nechumelilo. Jde jen o to si vybrat tu správnou destinaci.
Lezeckému světu se tak otevírá např. Portugalsko, s jehož pravděpodobně nejznámější oblastí Sintra tě seznámí autor lezeckého průvodce na Sicílii, již několikátého vydání Di roccia di sole, Massimo Cappuccio. Nejen tohoto průvodce si můžeš zakoupit v našem Horokupectví a podpořit tím vydávání Montany.




Trochu dál, na africký kontinent zavítáš s francouzským dobrodruhem a fotografem Jean-Marc Portem, který ti odhalí krásy lezení velkých stěn v Mauritánii. Tentýž Jean-Marc Porte se ti pak představí také v letošním prvním portfoliu souborem fotografií nazvaném „Lords of Balhoro“.




Nakonec až za Atlantik, do Brazílie tě zavede náš dlouholetý spolupracovník, rodák z Kopřivnice, Honza Novák, který zde strávil několik týdnů lezením, bouldrováním, objevováním místních krás a popíjením açaï.




A to zdaleka není vše, protože v celém letošním ročníku Montany se budeš pravidelně setkávat, mimo jiné, třeba také se Simonem Messnerem a lezeckým párem Jamesem Pearsonem a Caroline Ciavaldini v nových rubrikách „Očima alpinisty“ a „Once upon a climb“.

Aktuální Montanu si objednej online. Pošleme ti ji do schránky:

www.montana.cz/montana-2023-203

Krásné čtení ti přeje Martin Stolárik (stolarik@montana.cz)




Martin Stolárik   [úpravy] 10:43 07.02.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Vcelku nuda20:38:35 19.02.2023
Pokaždé když poslední dobou přijde nová Montana tak to prolistuju zaujme mě jeden článek na 2 A4 a o zbytku si řeknu hmmm dobrý to si nechám jako čtivo na jindy a letí to do police. A to mi přijde jako škoda, proč je to plný článků a fotek, který si můžu najít na zahraničních webech a to o čem se tam píše v 98% nepodniknu. Proč tam přestaly vycházet články o lezení u nás, v Tatrách, Alpách nebo zajímavých lezeckých destinacích v Evropě? Chtěl bych si myslet, že jsem s tímto názorem jediný, ale už jsem tento názor bohužel slyšel i od více lidí. Možná by se to pak chtělo zamyslet nad směřováním a udržitelností časopisu, za mě pokud to takhle bude dál, tak si další předplatné prostě už nekoupím.
 TomA

 Foto dne:
Steinturm
Schturzflug, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (186862)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Maňásek 6- Srbsko
SLOVANSKÁ EPOPEJ 9- Česká Skála
Gamel Trophy 6b+ Gorges Du Tarn
La Fuite Au Prochain Lavabo 7a Gorges Du Tarn
L'effet Poulie 7b Gorges Du Tarn
Nově komentované:
Buenos Aires 9- Červenica
Náhle Bezvětří 7- Trampská Skála
For Crying Out Loud Variant 7 Trampská Skála
Barvy Mých Snů 6 Trampská Skála
Náhle Bezvětří 7- Trampská Skála

 Nově v diskusi:
Ztratil jsem | Re: Zpětná vazba | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: autistický pseudohumor | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba |

 Nové komentáře:
Re: Czech | Re:tardi | Czech | Re: Znouzectnost | pekny | pekny | Re: No konečně! | Re: Databaze Lezce | Re: Znouzectnost | Vlhký dlaně |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (7)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (7)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
písek | Statická a dynamická lana | Spolulezec-Praha | Natírání stožárů | Písek | Home Office climbing | Mytí oken | Spolujízda, vícedélky a ubytko v Arco - 1. až 5.10. | Scarpa Drago | Pohorky MEINDL Matterhorn |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 318 
 50 dní v divočině 
 240 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 284 
 Andrea 
 241 
 Ashima 
 192 
 Barkley Marathon 
 253 
 B.I.G. - světové prvenství 
 235 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 212 
 Gálfy - Horský život 
 201 
 Jak se staví ledovec 
 199 
 JAMES - Století nad oblaky 
 267 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 226 
 Lezci z Manína 
 223 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 234 
 Operace Nos 
 219 
 Plamen nikdy nezhasne 
 202 
 Pohlednice z konce světa 
 231 
 Pomíjivost ledu 
 219 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 218 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 218 
 Rhapsodia Corcontica 
 206 
 Sama 
 226 
 Šampioni zlatého údolí 
 229 
 S lyžemi v oblacích 
 266 
 Tenaya Traverse Challange 
 219 
 Tenkrát na východě 
 240 
 Velká alpská silnice - 73 
 224 
 Za oponou velehor 
 281 
 Zápasník Dee Dee 
 227 
 Životní výprava 
 204 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.