LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Brr to je zima. Tak na tohle, na tohle jsme se těšili, kvůli tomu jsme trénovali, strádali a šetřili, kvůli týhle cestě jsme tady!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
9.Širůčková 11456
10.Stráník 11455
11.H2 11216
Bouldry:
9.Kopecký 10600
10.Danda 10506
11.Novák 10475
Hory:
24.Louda 3082
25.Slavíček 3060
26.Štalmach 2894

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5804 lezců
1182163 cest
Nové přelezy:
Cestička K 7C
Herr Kules 9/9+
Ab Durch D 9/9+
Leftfield 9+/10-
Zelená Hro 9-
Kontrollfr 9-
Rumpelkamm 9
Funkenschl 9
Ice Age 9+
Der Faule 9

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra se rozloučil s Norskem - nová 9a+ a 9a

Adam Ondra po úspěšném přelezu nové nejtěžší cesty světa Silence 9c ukončil pobyt ve Flatangeru. Na závěr návštěvy vylezl v jeskyni prvovýstup Thor’s Hammer 2 za 9a+ a těsně před odletem se rozloučil s Norskem, když vylezl prvovýstup za 9a v oblasti Hell vedle letiště Trondheim.

Flatangerský projekt Exchange (9b+?) odložil kvůli lehce namoženému rameni na někdy příště.

Viz jeho posledním posty na Instagramu:






Recap of the last days in Flatanger. I had to give up on Exchange project (9b+?), as my left shoulder got really painful in one particular move. But no serious injury, it only hurt in that move.  So I moved on into the second pitch of Thor's Hammer, which was bolted 6 years ago by @magmidt. I tried it once a few years back, but thought it was impossible. This time I found the sequence and made the FA (Thor's Hammer II 9a+ hard). 30m of climbing finishing just above the lip of the cave. 3 distinct boulderproblems with very tricky and reachy moves. Make a jumar start or think of it as two-pitch route. For the full link from the ground, I had no more time and endurance. That would be 50m TH 9a followed by 30m TH II 9a+. 80m at around 9b+. One more project to return for eventually. Pic by @bernardo_gimenez in Thor's Hammer II 9a+, the final crux on the lip of the cave. @climbflatanger @blackdiamond @montura_official @mytendon @lasportivagram

Příspěvek sdílený Adam Ondra (@adam.ondra),




Adamův zápis nové cesty v databázi na Lezci: Thor's Hammer 2.

sth   [úpravy] 08:47 20.09.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 popis09:59:44 20.09.2017
pro sovětsky a německy hovořící obyvatele ČSFR, popis druhého Adamova insta příspěvku: "rekapitulace posledních dní ve Flatangeru. Musel jsem se vzdát pokusů v Exchange projektu (9b+), neb mě v jednom kroku bolelo rameno. Není to zranění, jen v mě bolelo v jednom specifickém kroku. Přesunul jsem se tedy do druhé délky Thors Hammer (TH), která byla vynýtována před 6 lety Magnusem Mitbo. Před pár lety jsem ji jednou zkusil, ale myslel jsem že je nelezitelná. Nyní jsem našel správnou sekvenci a udělal provopřelez (TH 2 9a+ těžké). 30m lezení končící těsně nad okrajem jeskyně. Jde o 3 specifické bouldry s delšími nátahy. Musíte tam buďto vyjumarovat, nebo to lézt jako dvoudélkovou cestu. Abych cestu spojil v jednu, jsem již neměl čas a vytrvalost. Jedná se o 50m TH za 9a následované TH2 za 9a+. Celkem asi 80m za cca 9b+. Možný projekt na příště. Obrázek od Bernarda Gimeneze z TH 2, poslední bouldr na okraji jeskyně...

honzaodpovědět 

 Foto dne:
kvalifikace obtížnosti
MS v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (187036)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pecunia Sue 6a Valle Aquila
Incastro 5c Valle Aquila
Aspettando Te 5c Valle Aquila
Bravi Ragazzi 4c Valle Aquila
Rolex V Prachu 6B Popova Skála
Nově komentované:
Silikonia 7+ Srbsko
Pedrův Smrk 10- Josefovské Údolí
V Pasti 6C+ Popova Skála
Bongo Bongo 7A Srbsko
Bongo Bongo 7A Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Operace tenisového lokte | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Peněženka na Tetínských skalách | Re: Peněženka na Tetínských skalách | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák |

 Nové komentáře:
Re: to se fotil dronem? | Lukáš Mokroluský v semifinále! | Držíme palce! | Re: to se fotil dronem? | Půl na půl | to se fotil dronem? | Marťas je držák :-). | Re: Znouzectnost | Re: Ragni si Lecco | Re: Ragni di Lecco |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (7)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)
Pepa Šindel přelezl další cestu za 9a/+: Procesor na Slovensku (4)

 Nově v inzerci:
Wild Country Revo | parťák teď na neděli 28.9. | Nabízím "odkoupení" noclehu v tatrách | Lezeni dnes v Praze | Leki trekové hole | písek | Statická a dynamická lana | Spolulezec-Praha | Natírání stožárů | Písek |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 395 
 50 dní v divočině 
 318 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 356 
 Andrea 
 320 
 Ashima 
 261 
 Barkley Marathon 
 341 
 B.I.G. - světové prvenství 
 314 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 288 
 Gálfy - Horský život 
 280 
 Jak se staví ledovec 
 266 
 JAMES - Století nad oblaky 
 354 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 295 
 Lezci z Manína 
 306 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 298 
 Operace Nos 
 281 
 Plamen nikdy nezhasne 
 278 
 Pohlednice z konce světa 
 307 
 Pomíjivost ledu 
 286 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 292 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 280 
 Rhapsodia Corcontica 
 281 
 Sama 
 303 
 Šampioni zlatého údolí 
 296 
 S lyžemi v oblacích 
 342 
 Tenaya Traverse Challange 
 294 
 Tenkrát na východě 
 313 
 Velká alpská silnice - 73 
 300 
 Za oponou velehor 
 347 
 Zápasník Dee Dee 
 290 
 Životní výprava 
 281 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.