LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climb now, work later ;)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
9.Širůčková 11456
10.Stráník 11455
11.H2 11216
Bouldry:
9.Kopecký 10600
10.Danda 10506
11.Novák 10475
Hory:
24.Louda 3082
25.Slavíček 3060
26.Štalmach 2894

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5804 lezců
1182163 cest
Nové přelezy:
Cestička K 7C
Herr Kules 9/9+
Ab Durch D 9/9+
Leftfield 9+/10-
Zelená Hro 9-
Kontrollfr 9-
Rumpelkamm 9
Funkenschl 9
Ice Age 9+
Der Faule 9

Stěny
Areál LITES, Borovice u Mnichova Hradiště - Mnichovo Hradiště
Squash Arena Liberec - Liberec
Boulder Klub Pentagon - Tábor

Prodejny
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
Robert Janda - Treking sport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mezinárodní festival alpinismu Praha

Neděle plná velkých českých jmen

Radek Jaroš pokračuje za svým snem v podobě Koruny světa. Jeho výpravy už zdaleka nejsou jen o výstupech na nejvyšší vrchol daného kontinentu, ale zároveň o cestování i dalších sportovních výzvách.

V přednášce na festivalu v Národním domě na Smíchově o výstupu na Aconcaguu, nejvyšší horu Jižní Ameriky, představil i mimořádně zajímavý Velikonoční ostrov, který v rámci expedice navštívil. Radek jednoduše dělá, co ho baví a baví tím i své fanoušky, včetně zaplněného velkého sálu.



Český král Himálaje předal žezlo ledové královně – Lucce Hrozové. I když lezení mixů a ledů je stále její hlavní doménou, ve své přednášce plné skvělých fotografií, představila i parádní výkony na skále, včetně dechberoucího přelezu jedné z nejvýše položených cest v Alpách Digital crack 8a/+, do kterého investovala hodně energie i tkáně na svých prstech.







Před pokračováním přehlídky toho nejlepšího z českého horolezectví přišly na řadu dvě zahraniční přednášky. Dawa Steven Sherpa diváky seznámil s novinkami v nepálském Himálaji chystanými na rok 2020 včetně mnoha ekologicky zaměřených expedic, které si kladou za cíl snést z několika osmitisícovek tuny odpadu.




Do světa ryzího alpinismu v podobě extrémních prvovýstupů nechala diváky nahlédnout dvojice partnerů (dnes už ne jen na laně) – Ines Papert z Německa a Luka Lindič ze Slovinska. Své umění představili zejména na prezentaci skvělého prvovýstupu v jihovýchodní stěně Kyzyl Asker (5842 m). The sound of Silence (M8 W15, 1100 m) východní stěnou Mount Fay. V emotivní přednášce vzpomněli na tragicky zesnulého Marca-André Leclerca, který se o cestu pokusil jako první. Ines, Luka a jejich spolulezkyně Brette Harrington ji přelezli právě na počest svého dobrého kamaráda.




Po vyhlášení Horolezce roku, který již po desáté v řadě opanoval Adam Ondra, mohl zůstat na pódiu třetí v pořadí – Zdeněk Hák. Háček má ke všemu hodně osobitý přístup, včetně přednášek, v nichž s vtipem a nadhledem líčí světové prvovýstupy tak trochu, jako by to byla procházka po krkonošských hřebenech. Stejně tomu bylo i v případě jeho vzpomínky na prvovýstup, který uskutečnil letos v květnu s Márou Holečkem na sedmitisícový Chamlang.







Honza Trávníček se zamiloval do Miri a spolu potom oba do Nepálu, kde začali trávit hodně času. Kromě treků to Trávu stále táhne i na vrcholy vysokých hor. V přednášce mimo jiné vtipně přiblížil letošní expedici na Ama Dablam, jejíž součástí byl i vášnivý fotograf Petr Jan Juračka. Diváci si tak užili parádní fotografie a jedinečné videa z dronu.




Marek Holeček nikdy netrpí nedostatkem humoru, nadhledu i filosofického hloubání, proto také vždy strhne zcela zaplněný sál. Jeho občas vskutku mimozemská přednáška „UFO Maara life“ patřila jako vždy k ozdobám festivalu.



Jako nejlepší přednášku závěrečného dne festivalu zvolili diváci vystoupení Zdeňka Háka, který si vedle trofeje za třetí místo v soutěži Horolezec roku 2019 odnesl i Cenu Johanna Stüdla.


text: Daniel Polman / lidé&HORY

foto: Jakub Müller / Milisphoto.eu

Dan Polman   [úpravy] 06:59 25.11.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
kvalifikace obtížnosti
MS v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (187036)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pecunia Sue 6a Valle Aquila
Incastro 5c Valle Aquila
Aspettando Te 5c Valle Aquila
Bravi Ragazzi 4c Valle Aquila
Rolex V Prachu 6B Popova Skála
Nově komentované:
Silikonia 7+ Srbsko
Pedrův Smrk 10- Josefovské Údolí
V Pasti 6C+ Popova Skála
Bongo Bongo 7A Srbsko
Bongo Bongo 7A Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Operace tenisového lokte | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Peněženka na Tetínských skalách | Re: Peněženka na Tetínských skalách | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák |

 Nové komentáře:
Re: to se fotil dronem? | Lukáš Mokroluský v semifinále! | Držíme palce! | Re: to se fotil dronem? | Půl na půl | to se fotil dronem? | Marťas je držák :-). | Re: Znouzectnost | Re: Ragni si Lecco | Re: Ragni di Lecco |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (7)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)
Pepa Šindel přelezl další cestu za 9a/+: Procesor na Slovensku (4)

 Nově v inzerci:
Wild Country Revo | parťák teď na neděli 28.9. | Nabízím "odkoupení" noclehu v tatrách | Lezeni dnes v Praze | Leki trekové hole | písek | Statická a dynamická lana | Spolulezec-Praha | Natírání stožárů | Písek |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 397 
 50 dní v divočině 
 318 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 356 
 Andrea 
 320 
 Ashima 
 261 
 Barkley Marathon 
 341 
 B.I.G. - světové prvenství 
 314 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 288 
 Gálfy - Horský život 
 280 
 Jak se staví ledovec 
 266 
 JAMES - Století nad oblaky 
 354 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 295 
 Lezci z Manína 
 307 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 298 
 Operace Nos 
 281 
 Plamen nikdy nezhasne 
 278 
 Pohlednice z konce světa 
 307 
 Pomíjivost ledu 
 286 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 293 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 280 
 Rhapsodia Corcontica 
 281 
 Sama 
 303 
 Šampioni zlatého údolí 
 296 
 S lyžemi v oblacích 
 342 
 Tenaya Traverse Challange 
 294 
 Tenkrát na východě 
 313 
 Velká alpská silnice - 73 
 300 
 Za oponou velehor 
 348 
 Zápasník Dee Dee 
 290 
 Životní výprava 
 281 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.