LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5797 lezců
1180780 cest
Nové přelezy:
L'effet Po 7b
Cibule A O 9+/10-
Dobří Holu Xb
The Hills 9
Pravda A L 9
Jedna Mozk 7C
Drobkova K 10-
Velkej Bej 9
Perla Xb
Posazení Xb

Stěny
A-ProSystem s.r.o. - Most
Venkovní lezecká stěna -Strahov - Praha 6
Flash Wall - Olomouc

Prodejny
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
HUDYsport - České Budějovice
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

1. sólo zimní přechod hlavních vrcholů masivu Gran Sasso, ITA

Ital Hervé Barmasse dokončil první sólový zimní přechod a integrální spojení všech hlavních vrcholů masivu Gran Sasso v Itálii. Tato cesta, kterou nazval "Route 67", zahrnovala 7200 metrů převýšení a překonání vrcholů jako Monte Franco, Monte Jenca, Pizzo Camarda, Malecoste, Monte Corvo, Pizzo Intermesoli, Giovanni Paolo II, Pizzo Cefalone, Portella a Corno Grande.

Barmasse začal svou cestu 6. března na Passo delle Capannelle a během dvou dnů zdolal a sestoupil z mnoha vrcholů, včetně nočního výstupu na Corno Grande na lyžích. Druhý den pokračoval východním směrem a zdolal další vrcholy, jako Monte Aquila, Brancastello, Torri di Casanova, Monte Infornace, Monte Prena, Monte Camicia a Tremoggia.


Hervé Barmasse - první sólový zimní přechod a integrální spojení všech hlavních vrcholů masivu Gran Sasso v Itálii © Alessandro Beltrame



Hervé Barmasse - první sólový zimní přechod a integrální spojení všech hlavních vrcholů masivu Gran Sasso v Itálii © Roberto Parisse



Hervé Barmasse - první sólový zimní přechod a integrální spojení všech hlavních vrcholů masivu Gran Sasso v Itálii © Roberto Parisse



Hervé Barmasse - první sólový zimní přechod a integrální spojení všech hlavních vrcholů masivu Gran Sasso v Itálii © Alessandro Beltrame


Maria   [úpravy] 08:40 22.03.2025Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 rovnodenost19:39:30 22.03.2025
Zima ofiko skoncila dneska.. tesne to stihl :)
Masakr pocin todle...
judovanaodpovědět 
 Gran Sasso a Benito Skorzeny20:31:46 22.03.2025
Na planetmountain.com píše Hervé Barmasse, že zimní přechod Gran Sasso chystal už minulý rok, ale nebyl sníh, tak to odvolal, aby nepodváděl se zimními podmínkami. Někteří lidé jsou vskutku čudní.
Provoukodpovědět 
  Re: Gran Sasso a Benito Skorzeny19:30:09 23.03.2025
Definice zimniho prelezu je dana ciste datumove. Proto se pisou presny podminky. Nektere cesty jsou lehci v zime a jine v lete. Takze pokud ches zimni cestu a jsou letni podminky muze to byt lehci.. ale taky mnohem horsi..

Nikdy nezapomenu jak sme jeli v pulce ledna natezko do jakesi jihozapadni steny severnich alp... cca za 5-6, takze na zimu nase maximum a uplne od prvniho raniho paprsku az do vecera to bylo na tricko s kratkym rukavem, a krome okamziku ulozeni vseho do ledu a snehu do krysy, se krysa oteverela az pri sestupu kuli teply bunde...

No a nadruhe strane je rozmrznuti zmrzle severky a nasledovny kamenolom..ale to mam jen z doslechu

xp13odpovědět 
   Re: Gran Sasso a Benito Skorzeny18:46:40 25.03.2025
Hervé Barmasse ma tu definiciu zimneho preleze zjavne trochu inu: "Last year, for example, there was no snow, and had I attempted it, things would have been easier, but could I have called it a winter ascent? The calendar no longer makes the difference today... Our ethics and ideals do."
???odpovědět 

 Foto dne:
Steinturm
Schturzflug, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (186861)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
SLOVANSKÁ EPOPEJ 9- Česká Skála
Gamel Trophy 6b+ Gorges Du Tarn
La Fuite Au Prochain Lavabo 7a Gorges Du Tarn
L'effet Poulie 7b Gorges Du Tarn
Broken Arrow Extension 7A Popova Skála
Nově komentované:
Buenos Aires 9- Červenica
Náhle Bezvětří 7- Trampská Skála
For Crying Out Loud Variant 7 Trampská Skála
Barvy Mých Snů 6 Trampská Skála
Náhle Bezvětří 7- Trampská Skála

 Nově v diskusi:
Ztratil jsem | Re: Zpětná vazba | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: autistický pseudohumor | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba |

 Nové komentáře:
Re: Czech | Re:tardi | Czech | Re: Znouzectnost | pekny | pekny | Re: No konečně! | Re: Databaze Lezce | Re: Znouzectnost | Vlhký dlaně |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (7)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (7)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
písek | Statická a dynamická lana | Spolulezec-Praha | Natírání stožárů | Písek | Home Office climbing | Mytí oken | Spolujízda, vícedélky a ubytko v Arco - 1. až 5.10. | Scarpa Drago | Pohorky MEINDL Matterhorn |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 309 
 50 dní v divočině 
 231 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 270 
 Andrea 
 232 
 Ashima 
 188 
 Barkley Marathon 
 247 
 B.I.G. - světové prvenství 
 228 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 205 
 Gálfy - Horský život 
 199 
 Jak se staví ledovec 
 194 
 JAMES - Století nad oblaky 
 261 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 220 
 Lezci z Manína 
 216 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 225 
 Operace Nos 
 208 
 Plamen nikdy nezhasne 
 197 
 Pohlednice z konce světa 
 224 
 Pomíjivost ledu 
 213 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 211 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 213 
 Rhapsodia Corcontica 
 200 
 Sama 
 217 
 Šampioni zlatého údolí 
 220 
 S lyžemi v oblacích 
 256 
 Tenaya Traverse Challange 
 210 
 Tenkrát na východě 
 229 
 Velká alpská silnice - 73 
 215 
 Za oponou velehor 
 275 
 Zápasník Dee Dee 
 221 
 Životní výprava 
 201 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.