LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co můžeš vylézt dnes, neodkládej na zítra.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5797 lezců
1180785 cest
Nové přelezy:
L'effet Po 7b
Cibule A O 9+/10-
Dobří Holu Xb
The Hills 9
Pravda A L 9
Jedna Mozk 7C
Drobkova K 10-
Velkej Bej 9
Perla Xb
Posazení Xb

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lezecké závody neslyšících

Na rozlezení 9+, pak rozřazovací za 10 čistých, ale to asi bude pro všechny brnkačka. Tak finálová raději 11- a kdyby to někdo dal na OS, superfinále pro ten případ tak za 12.... Marek se tlemí, Honza nepochopil. Ne, takhle to fakt nebylo.

V sobotu 4.3.2017 pořádali na Klajdě v Brně Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity a organizace Czech Deaf Youth lezecké závody pro neslyšící. Nebyly to závody historicky úplně první. Ovšem o těch údajně prvních, které se konaly před nevíme kolika lety, nevíme kde na Jižní Moravě, nemá nikdo dost přesných informací. Prostě taková historická mlha. Nešlo nám však vůbec o nějaké prvenství. Prostě parta neslyšících lidí, co rádi lezou, zkusili, že to lezení formou amatérských závodů trochu přiblíží dalším.

Takže hlavní cíl byl přitáhnout k lezení více zájemců z řad neslyšících a strávit den v příjemné sportovní atmosféře. Ono těch neslyšících lezců beztak kdovíjak moc není. Nekomplikovali jsme to proto. Z původních čtyř kategorií (muži a ženy PP a muži a ženy TR) jsme se rozhodli, že pro 20 závodníků postačí, když uděláme kategorie dvě a to TR. Rozumné rozhodnutí.

A jinak? No dobrý. Snad nás příště bude víc :-) Na závěr ještě poděkování sponzorům - Zámkovi a Singing Rock (kvalitní materiál), Romanovi z Vinotéky U Romana (také kvalitní materiál malých vinařství) a Smejkymu z Lezeckého centra Brno.

P.S. Lezecké závody neslyšících nejsou jedinou akcí podobného zaměření. Nejen že existuje paralezení, ale pod taktovkou Singing Rock se již několik let konají HandiCampy. Tedy víkendové lezecké kempy pro sportovce se zdravotním postižením. Více si o tom všem ale najdete tady na Lezci v archivu. Letošní již 11. HandiCamp bude na Rabštejně na přelomu května a června.




















Alexandr Zvonek   [úpravy] 07:45 11.03.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Steinturm
Schturzflug, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (186863)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Přes Přeplácávání A Ještě Dál 7A+ Popová Skála
Maňásek 6- Srbsko
SLOVANSKÁ EPOPEJ 9- Česká Skála
Gamel Trophy 6b+ Gorges Du Tarn
La Fuite Au Prochain Lavabo 7a Gorges Du Tarn
Nově komentované:
Buenos Aires 9- Červenica
Náhle Bezvětří 7- Trampská Skála
For Crying Out Loud Variant 7 Trampská Skála
Barvy Mých Snů 6 Trampská Skála
Náhle Bezvětří 7- Trampská Skála

 Nově v diskusi:
Ztratil jsem | Re: Zpětná vazba | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: autistický pseudohumor | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba |

 Nové komentáře:
Re: Czech | Re:tardi | Czech | Re: Znouzectnost | pekny | pekny | Re: No konečně! | Re: Databaze Lezce | Re: Znouzectnost | Vlhký dlaně |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (7)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (7)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
písek | Statická a dynamická lana | Spolulezec-Praha | Natírání stožárů | Písek | Home Office climbing | Mytí oken | Spolujízda, vícedélky a ubytko v Arco - 1. až 5.10. | Scarpa Drago | Pohorky MEINDL Matterhorn |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 319 
 50 dní v divočině 
 240 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 284 
 Andrea 
 241 
 Ashima 
 192 
 Barkley Marathon 
 253 
 B.I.G. - světové prvenství 
 235 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 212 
 Gálfy - Horský život 
 201 
 Jak se staví ledovec 
 199 
 JAMES - Století nad oblaky 
 267 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 226 
 Lezci z Manína 
 223 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 234 
 Operace Nos 
 219 
 Plamen nikdy nezhasne 
 202 
 Pohlednice z konce světa 
 231 
 Pomíjivost ledu 
 219 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 218 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 218 
 Rhapsodia Corcontica 
 206 
 Sama 
 226 
 Šampioni zlatého údolí 
 229 
 S lyžemi v oblacích 
 266 
 Tenaya Traverse Challange 
 219 
 Tenkrát na východě 
 241 
 Velká alpská silnice - 73 
 224 
 Za oponou velehor 
 282 
 Zápasník Dee Dee 
 227 
 Životní výprava 
 204 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.