Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest
Pokud používáš deníček na lezec.cz, možná už tě někdy napadlo, že zapisování cest z mobilu není úplně nejrychlejší. Nová aplikace Lezec Deníček pro iOS se pokouší pomoci tenhle problém vyřešit. Přináší nejčastěji používané funkce deníčku v podobě, která je navržená přímo pro telefon – jednoduchá, přehledná a rychlá. Jde o první verzi.
Klub Animals hledá nové trenéry lezení do letňanské Jungle
Lezení pro nás není jen sport, je to cesta, která spojuje lidi, posouvá hranice a učí makat i radovat se z výsledků. A teď hledáme posily do našeho týmu – odpoledne v hale, akce na skalách, práce s dětmi i komunikace s rodiči. Zkrátka všechno, co k životu trenéra patří.
Aktuálně hledáme:
● Trenéra lezení
● Hlavního trenéra lezení
Adam Ondra skončil dnes večer ve finále závodu Světového poháru v lezení na obtížnost ve slovinském Koperu na 7. místě. Vyhráli Japonec Sorato Anraku a Slovinka Janja Garnbret. Druzí byli Španěl Alberto Ginés López a Korejka Chaehyun Seo, třetí Brit Toby Roberts a Italka Laura Rogora.
Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují
Americký film o elitní americké bouldristce Ashimě Shiraishi „Ashima“ obdržel hlavní cenu Grand Prix filmové soutěže letošního Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují. Výsledky vyhlásili v neděli na závěr festivalu pořadatelé a dnes je zveřejnili na Facebooku.
Výstupy roku 2024 vyhlásil včera na Mezinárodním festivalu horolezeckých filmů v Teplicích nad Metují Český horolezecký svaz. Zde je přehled hlavních ocenění:
Aktuální číslo 4/2025 představuje několik tipů na zajímavé túry nejen v Alpách, ale i třeba v Jižní Americe, na Sardinii nebo v Jordánsku. Milovníci vertikál a sportovního lezení si určitě se zájmem přečtou rozhovor s nejlepší slovenskou lezkyní Míšou Izakovičovou, formou rozhovoru je dokončeno i představení Romana Svobody a české firmy YATE.
Horolezci Marek Disman, Petr Disman a Tomáš Lukš vylezli dosud nevylezený pilíř v jižní stěně Hochalmspitze.
Vedle stávajících cest Traumfänger (6a) a Südpfeiler (V) na hlavním pilíři jižní stěny tak přidali další možnost výstupu na královnu Vysokých Taur.
Lukáš Mokroluský se stal včera večer juniorským vicemistrem světa v lezení na obtížnost ve finských Helsinkách. Lukáš ve finále dolezl do stejného místa jako vítěz závodu, takže o výsledcích rozhodlo páteční semifinále. Včera dopoledne se lezlo ještě poslední semifinále, a to pro kategorii U17, ve které skončila Adéla Bodanská na 19. příčce.
Máš zájem o jeskyně a podzemí obecně? Navštěvuješ podzemí amatérsky a chceš se posunout dál? V tom případě by tě měl zajímat tento kurz, který připravuje Česká speleologická společnost.
Jakub Konečný skončil dnes večer ve finále závodu Světového poháru v lezení na obtížnost v Madridu ve Španělsku na 8. místě. Vyhráli Korejec Dohyun Lee a Američanka Annie Sanders. Druzí byli Španěl Alberto Ginés López a Italka Laura Rogora, třetí Japonec Satone Yoshida a Američanka Brooke Raboutou.
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest
Pokud používáš deníček na lezec.cz, možná už tě někdy napadlo, že zapisování cest z mobilu není úplně nejrychlejší. Nová aplikace Lezec Deníček pro iOS se pokouší pomoci tenhle problém vyřešit. Přináší nejčastěji používané funkce deníčku v podobě, která je navržená přímo pro telefon – jednoduchá, přehledná a rychlá. Jde o první verzi.
⸻
Co v aplikaci najdeš?
Aplikace se zaměřuje na to, co lezci potřebují nejčastěji:
• Zápis přelezů
Jednoduchý a rychlý způsob, jak si zaznamenat výstupy přímo v mobilu.
• Seznam vylezených cest
Přehled všech tvých přelezů s možností se kdykoli vrátit k podrobnostem.
• Top 10 přelezů
Rychlý pohled na tvé nejtěžší nebo nejvýznamnější výstupy.
• Detail cesty
Informace o jednotlivých cestách v přehledné podobě.
• Statistiky a grafy
Základní přehledy a vizualizace, které ukážou, jak se vyvíjí tvoje lezení v čase.
⸻
Jak aplikaci získat?
• iOS verze je dostupná ke stažení už nyní.
• Android verze je v testovací fázi. Pokud máš zájem o předběžný přístup a chceš si ji vyzkoušet dřív, dej mi vědět – rád pošlu pozvánku.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.