LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se držíš, nemůžeš spadnout!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
47.Kubíček 10081
48.Mikulec 10076
49.Y 10060
Bouldry:
47.Chovanová 9100
48.Paděrová 9050
49.Kollár 8953
Hory:
24.Louda 3082
25.Slavíček 3060
26.Štalmach 2894

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5797 lezců
1180781 cest
Nové přelezy:
L'effet Po 7b
Cibule A O 9+/10-
Dobří Holu Xb
The Hills 9
Pravda A L 9
Jedna Mozk 7C
Drobkova K 10-
Velkej Bej 9
Perla Xb
Posazení Xb

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lezení v Sasku

II. díl

Takže čím začít? Máme v podstatě neomezený prostor, takže se vyhneme takovému tomu schématu historie, poloha, přístup, seznam cest, ubytování, stravování atd. Každý týden si zaskočíme někam jinam a je na Vás, co na to řeknete.

V Sasku lezou sasíci. V podstatě je to takový ústav pro chorobomyslné a z toho se musí vycházet pri hodnocení zdejších cest. Více než jinde se tu vyplatí nespoléhat se pouze na informace z průvodce. Každou cestu provází pověst, o které je dobré něco vědět. Vyhnete se tak dobývání cest, které nikdy nikdo poctivě nepřelezl a především se vyhnete situaci, kdy vaše milovaná tělesná schránka neschopná pohybu visí ve stěně v místě, které je od posledního jištění  dále nez matička země. Přitom nemám na mysli jen cesty s vyšší obtížností, neboť pověst a vzhled některých pětek je tak děsivá, ze jejich přelezení vám zajistí výstup roku minimálně ve vašem oddíle.

Ještě než navštívíte nějaké vápno, zjistíte si v průvodci, že je tam třeba 100 cest. Víte, že alespoň tři čtvrtiny z nich jsou k lezení. Před odletem do Saska napočítáte 100 cest a z nich bude zajímavých deset. Někde více, někde méně. Ale pozor! Kvůli těmto liniím stojí za to žít!

Tschüs

Jarda Maršík   [úpravy] 13:32 20.11.2000Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Sasko je prostě Sasko !
Vždycky jsem byl velmi choulostivej na vzdálenosti kruhů, a celkovou děsivost odjištění cesty. Navíc doma člověk přeleze až 8 cest (někdo možná i víc) za den, kdežto odtamtud si stejný počet přivezete za 2-3 dny.
A přesto mě to tam táhne každý rok znovu a znovu. Snad proto, že lezení v Sasku pro mě nikdy nebylo o nějakých číslech obtížnosti, ale hlavně o podstatě překonávání sebe sama.
Asi sem měl štěstí, že mě tam před 10ti lety vzala banda kolem Lukyho. No a ty správný cesty mi v dalších mých výpadech do Saska ukázali právě specialisti Maršíkovci. Díky
Zapsal: Kouřa, 16:29:34 21.11.2000


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Steinturm
Schturzflug, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (186862)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Maňásek 6- Srbsko
SLOVANSKÁ EPOPEJ 9- Česká Skála
Gamel Trophy 6b+ Gorges Du Tarn
La Fuite Au Prochain Lavabo 7a Gorges Du Tarn
L'effet Poulie 7b Gorges Du Tarn
Nově komentované:
Buenos Aires 9- Červenica
Náhle Bezvětří 7- Trampská Skála
For Crying Out Loud Variant 7 Trampská Skála
Barvy Mých Snů 6 Trampská Skála
Náhle Bezvětří 7- Trampská Skála

 Nově v diskusi:
Ztratil jsem | Re: Zpětná vazba | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: autistický pseudohumor | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba |

 Nové komentáře:
Re: Czech | Re:tardi | Czech | Re: Znouzectnost | pekny | pekny | Re: No konečně! | Re: Databaze Lezce | Re: Znouzectnost | Vlhký dlaně |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (7)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (7)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
písek | Statická a dynamická lana | Spolulezec-Praha | Natírání stožárů | Písek | Home Office climbing | Mytí oken | Spolujízda, vícedélky a ubytko v Arco - 1. až 5.10. | Scarpa Drago | Pohorky MEINDL Matterhorn |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 313 
 50 dní v divočině 
 236 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 274 
 Andrea 
 235 
 Ashima 
 189 
 Barkley Marathon 
 249 
 B.I.G. - světové prvenství 
 230 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 206 
 Gálfy - Horský život 
 199 
 Jak se staví ledovec 
 196 
 JAMES - Století nad oblaky 
 262 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 223 
 Lezci z Manína 
 218 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 226 
 Operace Nos 
 209 
 Plamen nikdy nezhasne 
 199 
 Pohlednice z konce světa 
 229 
 Pomíjivost ledu 
 217 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 213 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 214 
 Rhapsodia Corcontica 
 201 
 Sama 
 221 
 Šampioni zlatého údolí 
 223 
 S lyžemi v oblacích 
 260 
 Tenaya Traverse Challange 
 215 
 Tenkrát na východě 
 232 
 Velká alpská silnice - 73 
 219 
 Za oponou velehor 
 276 
 Zápasník Dee Dee 
 223 
 Životní výprava 
 201 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.