LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se tam udrží sníh, tak já taky.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP v ledolezení Brno (06.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)

Žebříček
Cesty:
12.Klapal 11154
13.Bulička 11106
14.Pail 11103
Bouldry:
12.Kučera 10378
13.Popovský 10350
14.Chytil 10325
Hory:
21.Magič 3304
22.Rojko 3282
23.Nešvera 3129

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5838 lezců
1192769 cest
Nové přelezy:
Beer From 8A
4 Low 8C
Chewbacca 8A+
La Peregri 8A+
Le Frigo 8A+
November R 8A+
La Bongada 8c+/9a
Warcraft I 7C/7C+
Guin DJ 7c
Save Your 7C

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Francouzka Elis Revol vzdala zimní solo výstup na Manaslu

Alex Txikon na Everestu evakuoval parťáka

Francouzská horolezkyně Elisabeth Revol, která se pokoušela o zimní solo výstup na Manaslu (8.163 m), svůj pokus kvůli počasí včera vzdala, informovaly nepálské noviny The Himalayan Times.

“Husté sněžení a velký vítr ve vyšších táborech přiměl Revol Elisabeth Marie Bernadette, aby v pondělí ukončila pokus o vylezení Manaslu," citovaly noviny nepálského agenta, který výstup pomáhal zajišťovat.

Její tým již podle novin sbalil základní tábor a vyrazil na cestu dolů do vesnice Samagaon. Původně měla Elisabeth Revol v plánu zkusit vystoupit na vrchol dnes, podařilo se jí dosáhnout jen výšky 7300 metrů, informovaly noviny.



37letá Elisabeth měla v plánu jít normálkou. Na začátku ji  doprovázel parťák Ludovic Giambiasi. Výš chtěla jít sama. "Francouzka má sen být první ženou, která vyleze Manaslu v zimní sezóně," citovaly koncem prosince noviny The Himalayan Times nepálského agenta.

Elisabeth Revol má za sebou řadu himalájských expedic. Mj. v roce 2009 vylezla na Annapurnu s českým horolezcem Martinem Minaříkem, který však při sestupu zahynul.

Jediný zimní výstup na Manaslu se podařil v lednu 1984 Polákům. Maciej Berbeka a Ryszard Gajewski tehdy dolezli na vrchol 12. ledna. Nebyl to čistě kalendářně zimní výstup, protože jejich expedice začala počátkem prosince, uvádí  web Altitudepakistan specializovaný na výškové horolezectví.
Naposledy se o zimní výstup na Manaslu pokoušeli v roce 2015 Italové Simone Moro a Tamara Lunger, ale kvůli přívalům sněhu to vzdali.

O přípravě expedice Elisabeth Revol jsme informovali v článku na Lezci zde:
Francouzka Elis Revol chystá zimní solo výstup na Manaslu


Everest


Další sledovanou zimní expedicí aktuální sezóny je pokus o zimní výstup na Everest, na který vyrazil baskický horolezec Alex Txikon. V neděli musel být vrtulníkem evakuován jeho parťák Carlos Rubio kvůli zánětu plic do nemocnice. Není v ohrožení života, ale Alex v té souvislosti uvedl, že se chystá dál na výstup do C4, ale že splnění snu bez Carlose nebude možné. Což zjevně mínil jako poděkování parťákovi. Čekáme další zprávy.



Před tím měla expedice na Everest problém s úmrtím styčného důstojníka z nepálského ministerstva turistiky, který expedici doprovázel do základního tábor. Dle The Himalayan Times zemřel na výškovou nemoc během transportu do Lukly.

O přípravě expedice jsme informovali v článku na Lezci zde: Alex Txikon se chystá na Everest v zimě bez kyslíku

sth   [úpravy] 09:55 24.01.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 preklad11:59:06 25.01.2017
Vetu - "In short, this dream would not posible, without you Carlos." - chapem skorej ako podakovanie Carlosovi, ze bez neho by expediciu nebolo mozne uskutocnit, nie ako konstatovanie ze ciel by sa nemal podarit.
marekodpovědět 
 Re: preklad12:11:00 25.01.2017
Jo, to asi jo. Alex v každém případě pokračuje v pokusu o výstup dál. Díky za upřesnění.
 Standaodpovědět 

 Foto dne:
Sag 3
Kartal Yuvasi, 7-
 Databáze cest:
Všechny cesty (188409)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Giardino Delle Delizie (P1) 6b Mariella
Dammi Un Passaggio 6c+ Mariella
Cien Duros Pa'chapas 6a Jaén
Wie Ni Waagt, Ni Klimt 6c+ Ussassai
Woman Rock 6a+ Ulassai
Nově komentované:
4 Low 8C Valle Bavona
Sinter Synphonie 6b Leonidio
Savra Ext. 7b+ Leonidio
First Kiss 7a Wadi Rum
First Kiss 7a Wadi Rum

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: Deratizace, | Snad to nikoho neodradí | Kolebka | Re: Deratizace, | Re: Deratizace, | Deratizace, | ptám se pro kamaráda | Re: + | Není sport jako sport | Re: do pohody se hoď |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (107)
MČR v lezení na obtížnost (62)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (33)
Film: příběh Adama Ondry o přelezu bouldru za 8C na flash (17)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (14)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (14)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (14)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (10)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)
ČHS: rozjíždíme paralezení v Česku (6)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 | Jungle ve středu | Praha prodám | Triop Capoeira, vel. 43 | Solution 42 | Prodám posilovací desku | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 732 
 Někdy ano 
 728 
 Ne nepoužívám 
 763 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.