LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Trénink dělá mistry.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5797 lezců
1180780 cest
Nové přelezy:
L'effet Po 7b
Cibule A O 9+/10-
Dobří Holu Xb
The Hills 9
Pravda A L 9
Jedna Mozk 7C
Drobkova K 10-
Velkej Bej 9
Perla Xb
Posazení Xb

Stěny
boulderingjicin - Jicin
Boulder MyWay - Praha 9 Čakovice
ZŠ Jihlava - Jihlava

Prodejny
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Franken Jura

Rote Fels

Do Franken Jury se vydala partička nejbláznivějších skalních fanatiků. Fanatiků proto, protože počasí , na kterém je bohužel hodně závislý náš sport, mělo být velmi špatné. Mělo pršet a měla být zima a skutečně obojí nás potkalo. Jenže natrefili jsme na dobré oblasti, nálada byla dobrá a tak nakonec všichni odjížděli nadmíru spokojeni.

Ráno na výstaviště přijeli Hop a Tomáš autem. Ostatní tramvají a trolejbusem. Jen Bětka přijela takxíkem. Takxikáři zaplatila tučné spropitné za to, že byl tak ochotný a přendal jí zavazadla a toaletní kufříky do Hopova auta, jen ho napomenula k opatrnosti, protože prý jedna s kabel obsahuje pro ni nepostradatelný notebook. Pak již s ulehčením vypnula mobilní telefon a mohli jsme vyrazit. Cesta nám plynula rychle a příjemně zejména když v Hahnbachu nás Bětka pozvala na jídlo, které bylo velmi dobré. O tom, že bychom si to chtěli zaplatit nechtěla ani slyšet a rychle zaplatila bussines kartou ( zlatou ) řka , že to na účtu ani nepozná.


Dojeli jsme nakonec na Rote Fels , počasí bylo nic moc, ale zatím bylo ještě příjemné teplo. Začali jsme se rozlézat na několika z lehčích cest. Moc se nám líbila Für Conny 7-, Feuer Vogel 8 a nakonec i cesta Carrigan route 9-, kterou vylezl Hop i oba Mlaďoši. Několikrát přešel déšť a několikrát to opět vyschlo. Trochu nám to občas bralo náladu, ale nakonec k večeru vysvitlo sluníčko a bylo to super. Lezli jsme ještě nedaleko nádherné stěny Empor Wand na Zigmody G.Wand. Bětka na sluníčku si ťukala do svého notebooku a přebírala za den již naplněné hlasové schránky, říkala že spojení je naštěstí velmi dobré, prý je lepší než ze Říma či Barcelony a tak zvládne tu kupu nahromaděné práce. Zkusili jsme si cestu Idi Amin 9/9+ , která ještě tento večer nepadla, ale myslím, že na ni Štěpán s Jirkou vyrazí. Pak jsme již Bětku odvezli do penzionu Wald Café a sami se vydali do jeskyně nedaleko Ankatal Wandu.


Hop v Carrigan Route 9- PP

Jak již naznačovalo ranní ochlazení z neděle se klubal nádherný den, jenže asi po dvou hodinách , které jsme ještě navíc prolenošili ve spacácích, se opět zatáhlo. Dojeli jsme kolem jedenácté pro Bětku, která zrovínka dojídala poslední z croasánů a vyrazili do stěn. Vzduch se bohužel za tak krátkou chvíli nestačil ohřát a tak když jsme dorazili na Plecher wand ( moc hezké skály nedaleko Plechu) začínali jsme lézt s drkotajícími zuby. Ano přiznávám byla tady i chvíle váhání, zda se neodebéřeme směr Weiden koupaliště, ale pak jsme vydrželi a přestože nebyl den přímo na výkony, tak pak se jich pár i povedlo. Například velmi pěkná Talseite 9- a nebo na stěnu Schöne Aussicht cesta Wetter 9- a nebo Sache 8 takže závěrečná bilance byla pěkná:

Hop ... Carrigan Route 9- PP, Talsaite 9- F, Schöne Sache 8 OS atd.
Štěpán ... Carrigan Route 9- PP, Talsaite 9- OSF, Top Secret 8- PP atd.
Jirka ... Carrigan Route 9- RP, Talseite 9- OS, Schöne Wetter 9- RP, Top Secret 8- OS
Jana ... Für Conny 7- OS
Martin ... Carrigan Route 9- PP, Talseite 9- OSF

Již se všichni těšíme na červen a červenec to by se snad denní teploty mohly vyšplhat i přes deset stupňů.

JirkaS   [úpravy] 15:20 15.05.1999Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 bětka... rulez10:34:02 26.08.2003
By me zajimalo proc ta Bětka s vama vubec nekam jezdi... :o))
steepodpovědět 

 Bětka13:34:17 26.08.2003
Borci, dejte tam taky fotku Bětky, ať je vidět jak taková Klaimberka vypadá. :-)))
Martin Sivekodpovědět 

 Foto dne:
Steinturm
Schturzflug, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (186861)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
SLOVANSKÁ EPOPEJ 9- Česká Skála
Gamel Trophy 6b+ Gorges Du Tarn
La Fuite Au Prochain Lavabo 7a Gorges Du Tarn
L'effet Poulie 7b Gorges Du Tarn
Broken Arrow Extension 7A Popova Skála
Nově komentované:
Buenos Aires 9- Červenica
Náhle Bezvětří 7- Trampská Skála
For Crying Out Loud Variant 7 Trampská Skála
Barvy Mých Snů 6 Trampská Skála
Náhle Bezvětří 7- Trampská Skála

 Nově v diskusi:
Ztratil jsem | Re: Zpětná vazba | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: autistický pseudohumor | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba |

 Nové komentáře:
Re: Czech | Re:tardi | Czech | Re: Znouzectnost | pekny | pekny | Re: No konečně! | Re: Databaze Lezce | Re: Znouzectnost | Vlhký dlaně |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (7)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (7)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
písek | Statická a dynamická lana | Spolulezec-Praha | Natírání stožárů | Písek | Home Office climbing | Mytí oken | Spolujízda, vícedélky a ubytko v Arco - 1. až 5.10. | Scarpa Drago | Pohorky MEINDL Matterhorn |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 310 
 50 dní v divočině 
 232 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 272 
 Andrea 
 232 
 Ashima 
 188 
 Barkley Marathon 
 247 
 B.I.G. - světové prvenství 
 229 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 205 
 Gálfy - Horský život 
 199 
 Jak se staví ledovec 
 194 
 JAMES - Století nad oblaky 
 261 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 220 
 Lezci z Manína 
 217 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 225 
 Operace Nos 
 208 
 Plamen nikdy nezhasne 
 198 
 Pohlednice z konce světa 
 225 
 Pomíjivost ledu 
 213 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 212 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 213 
 Rhapsodia Corcontica 
 200 
 Sama 
 218 
 Šampioni zlatého údolí 
 221 
 S lyžemi v oblacích 
 258 
 Tenaya Traverse Challange 
 212 
 Tenkrát na východě 
 230 
 Velká alpská silnice - 73 
 215 
 Za oponou velehor 
 275 
 Zápasník Dee Dee 
 222 
 Životní výprava 
 201 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.