LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
47.Kubíček 10081
48.Mikulec 10076
49.Y 10060
Bouldry:
47.Chovanová 9100
48.Paděrová 9050
49.Kollár 8953
Hory:
23.Verner 3138
24.Louda 3082
25.Slavíček 3060

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5801 lezců
1181113 cest
Nové přelezy:
Semišová M Xb
Čokoláda Xb
Skyfall 9-
Elysion 9
LSD 9/9+
Speedy Gon 9
Čierny Pan 9+/10-
Defenders 9
Osama Du S 9/9+
Jedna Mozk 7C

Stěny
Masacre Room - České Budějovice
Fit Studio Jitka - Slaný
ZŠ Choceň - Choceň

Prodejny
Rock Point Liberec - Liberec 1
HUDYsport - Zlín
HUDYsport - Jablonec nad Nisou

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Report z 2. kola Hudy dětských závodů v olympijské trojkombinaci

V neděli 7. října se na BigWallu uskutečnilo druhé kolo poháru závodů ve třech lezeckých disciplínách, které budou figurovat na programu olympijských her v Tokiu v roce 2020, tedy lezení na obtížnost, rychlosti a boulderingu.

Závody byly určené pro děti ve věku do 13 let včetně a rozdělené do 3 věkových kategorií (U10, U12 a U14).
Účast byla parádní a BigWall se tak zaplnil celkem 102 malými závodníky a jejich doprovodem.

Systém závodu zaručil, že děti měly postaráno o program po celý den – každá z kategorií se vždy věnovala jedné disciplíně a v tříhodinových blocích se na nich postupně střídaly.

Stavěči před sebou měli nelehký úkol – závodů se účastnily jak děti, které se lezení věnují jen rekreačně a navštěvují třeba jednou týdně lezecký kroužek, tak ostřílení borci, kteří objíždí dětské závody pravidelně. Bylo potřeba, aby se na závodních cestách rozřadili všichni a to se nakonec taky podařilo.

Na vyhrazených profilech na hlavní hale byly postavené pouze cesty určené pro malé závodníky, všichni si tedy mohli zažít, jaké to je, lézt na čisté stěně, což se při běžném tréninku jen tak nepoštěstí. Pro každou z kategorií byly nachystané 2 cesty na obtížnost, na které se postupně vystřídali kluci a holky. Na rychlost byly připraveny 2 identické cesty, každou z nich lezly děti jednou a do výsledků se započítával pouze lepší z časů. Jedna z rychlostních cest byla vybavena digitální časomírou, což byla pro spoustu dětí skvělá příležitost vyzkoušet si něco nového (za její zapůjčení děkujeme Rudovi Štípkovi). Boulderovku zaplnilo 12 závodních boulderů, pro každou z kategorií 4. Malé množství boulderů na jinak prázdné stěně poskytlo dostatek prostoru pro boulderování i kreativitu stavěčů. I u dětských problémů tedy nechyběly skoky a další libůstky, které často vídáme na závodech pro dospělé.

Celý den se nesl v duchu skvělé atmosféry, maximální snahy dětí a jejich parádních výkonů. Malí sportovci se vzájemně neustále podporovali a bylo vidět, že je to podpora upřímná – když lezl někdo cestu na rychlost, na hale nebylo slyšet vlastního slova přes hlasité burcování nejen oddílových kamarádů. Hodně mě taky potěšilo sledovat projevy fair play od závodníků např. v podobě uznání neudrženého topu.
Ti nejlepší byli na závěr odměněni medailemi a cenami od našich partnerů. Kategorii U12 předával ceny Mára Holeček, medailisté si tedy měli možnost potřást pravicí s „opravdovým horolezcem“.

Doufáme, že tento netradiční závodnický koncept byl pro děti příjemnou změnou a kdo ví, třeba se někdo z nich jednou zúčastní obdobných závodů pod pěti kruhy. Ať už to v té době bude v podobě kombinace, nebo v některé ze samostatných disciplín.

Děkujeme, že jste na závody přijeli a těšíme se na další ročník!

Poslední kolo poháru proběhne již tuto sobotu v Ústí nad Labem.

Děkujeme partnerům za podporu:

Generální partner: HUDY sport

Hlavní partner: Rock Empire

Partneři: TR Walls, Directalpine, BigWall, Lezec.cz

A v neposlední řadě díky za krásné fotky, o které se postaral Tomáš Lisý.

Výsledky:

Dívky U10

Dívky U12

Dívky U14

Chlapci U10

Chlapci U12

Chlapci U14



1


2


3


4


5


6


7


8


Další fotky jsou zde v albu na Facebooku: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2394903020550142&type=1&l=bb036729f9

Dorka   [úpravy] 06:00 11.10.2018Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 díky pořadatelům07:03:17 11.10.2018
Super atmosféra a super cesty jak na boulderu tak na obtížnost. Organizace parádně zvládnutá. Díky víc takových závodů
Ruda Š.
Ruda Š.odpovědět 
 Re: díky pořadatelům06:49:44 12.10.2018
Také se připojuji s poděkováním. Výborná atmosféra. BW plný dětí. Super cesty.
odpovědět 

 Byl to kotel08:29:12 11.10.2018
Za sebe mohu potvrdit, že atmosféra závodu byla fantasticka. Z fotografií to není poznat, ale stěna byla narvaná a byl to opravdu kotel.Bylo fajn sledovat, jak si děcka radí a vzájemně se podporují. A to přitom lezli proti sobě.
Pořadatelsky to bylo zvládnuté. Tady se odvedlo hodně práce a vyplatilo se.
Teoodpovědět 

 Foto dne:

Narovnaná Májová
 Databáze cest:
Všechny cesty (186876)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Direkter Alter Weg VI Bielatal
Diedro Andante 6c Let Trincee Arco
Kaiser Schmarren 6c Let Trincee Arco
Ambulanziere 5C Let Trincee Arco
Simmptomatic Love 7a Let Trincee Arco
Nově komentované:
Poslední Kovboj 5+ Roviště
Náhle Bezvětří 7- Trampská Skála
Náhle Bezvětří 7- Trampská Skála
Náhle Bezvětří 7- Trampská Skála
Náhle Bezvětří 7- Trampská Skála

 Nově v diskusi:
Mravenec | Re: Ztratil jsem | Ztratil jsem | Re: Zpětná vazba | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: autistický pseudohumor | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba |

 Nové komentáře:
Re: Ragni di Lecco | Ragni si Lecco | Jde to dolů | . | Re: Czech | Re:tardi | Czech | Re: Znouzectnost | pekny | Re: No konečně! |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
Leki trekové hole | písek | Statická a dynamická lana | Spolulezec-Praha | Natírání stožárů | Písek | Home Office climbing | Mytí oken | Spolujízda, vícedélky a ubytko v Arco - 1. až 5.10. | Scarpa Drago |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 350 
 50 dní v divočině 
 263 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 312 
 Andrea 
 272 
 Ashima 
 222 
 Barkley Marathon 
 280 
 B.I.G. - světové prvenství 
 261 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 238 
 Gálfy - Horský život 
 235 
 Jak se staví ledovec 
 224 
 JAMES - Století nad oblaky 
 294 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 249 
 Lezci z Manína 
 247 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 254 
 Operace Nos 
 243 
 Plamen nikdy nezhasne 
 228 
 Pohlednice z konce světa 
 253 
 Pomíjivost ledu 
 245 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 248 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 240 
 Rhapsodia Corcontica 
 239 
 Sama 
 258 
 Šampioni zlatého údolí 
 250 
 S lyžemi v oblacích 
 289 
 Tenaya Traverse Challange 
 244 
 Tenkrát na východě 
 268 
 Velká alpská silnice - 73 
 247 
 Za oponou velehor 
 302 
 Zápasník Dee Dee 
 255 
 Životní výprava 
 233 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.