LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
33.Duchoň 10284
34.Novotná 10265
35.Reich 10254
Bouldry:
33.Svoboda 9581
34.Moravec 9550
35.Ďurech 9456
Hory:
23.Verner 3138
24.Louda 3082
25.Slavíček 3060

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5804 lezců
1182183 cest
Nové přelezy:
Steep Mud 9+/10-
Speedy Gon 9
Velkej Bej 9
Cestička K 7C
Herr Kules 9/9+
Ab Durch D 9/9+
Leftfield 9+/10-
Zelená Hro 9-
Kontrollfr 9-
Rumpelkamm 9

Stěny
Singing rock caffé - Vysoké Tatry
(Sky Club Brumlovka - Praha - uzavřena) - Praha 4
Gekon Boulder bar - Pardubice

Prodejny
Rock Point Olomouc - Olomouc
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Renon neboli Ritten (to je německy)

Z Bolzána je to po levé straně od dálnice (směrem na Brener). Nejlépe je jet v Bolzánu kolem nádraží, ale nezahnout doprava na most přes řeku a dálnici, ale pokračovat dále úzkými uličkami směrem na St. Magdalenu (to je část/čtvrť Bolzána). Silnice začne záhy stoupat a serpentinami se vlnit do kopců. Směrovky na Ritten/Renon. Minete vesničku Collalbo (tuším) s pověstnými pyramidami z hlíny (to si nedělám srandu to je fakt !!) a pak u kostela Maria Saal odbočíte doleva. viz obr.


ta cedule "k lezecké zahrádce" ;-)) tam doopravdy je a pak v lese ještě asi dvakrát, aby jste to neminuli. Ten Enzian a Egarter nejsou vesnice ale tzv. hofy, po našem asi statky (ale zařízené pro turisty). Před Egarterem byl sice zákaz vjezdu, ovšem s tím že pokud tam bydlíš tak tam můžeš, takže... jsme tam samozřejmě jeli. Od parkoviště je to asi deset minut do kopce SV, viz. obr.:


No a teď si k tomu sedněte, protože mě to skoro vyrazilo dech. To co jsem tam viděl. Sice jsme tam nelezli, byl to pouze průzkum a stejně celou noc předtím lilo (výmluvy ...). Je fakt, že jsme byli docela utahaní a ani jsme tam lézt neplánovali, ale teď zpětně mě trošku mrzí, že jsem něco alespoň nezkusil. Protože... jestli někdo v koutku duše obdivuje Josemity a touží se tam podívat, tak nemusí až za louži, stačí zná-li Renon.


Spárky, trhlinky, koutky a kouty... a k tomu spousty nýtů... No Comment ;-))


Abych zase nepřeháněl. Je tam okolo třiceti cest (5+ až 7a), některé dvou délkové, materiál docela lámavý (připomínal mi teplický porfyr tady pod hvězdárnou) a kde byla hladká plotna, tam bez rozpaků vymlátili pár chytů. Něco takového provést u nás, tak tě celá lezecká /horo/ veřejnost (v čele s p. Mellanem) rozcupuje na LEZCI na kousky a svaz nebude vědět kterej paragraf DŘ ti přišít dřív. Inu jiný kraj, jiný mrav. V Itálii (jak se zdá) to nikomu v žaludku neleží.
Aby jste mi věřili:


... taky tesnuto ...


A tak nechám na každém jak uváží. Jestli se podobným skalám obloukem vyhnout, nebo jestli zavítat, zkusit a až poté hodnotit užitnou hodnotu dané oblasti. Je fakt, že bez onoho "doktoringu" by se tam asi nelezlo.

Konec konců den předem jsem v Sarentinu lezl a (vylezl) jedno pěkné 7a (a od půlky nahoru to taky byly vysekaný kapsičky, jak jsem zjistil) a radost mi to nekazilo ;-))

Takže až pojedete do Arca, zastavte se v Renonu (majzlíky sebou !! ;-))

p.s.

...tohle jsou ony "PYRAMIDE della TERRA" místní lákadlo na turisty. Nic pro nás, je to fakt z hlíny a ani tě k tomu nepustěj blíž (asi aby po tom někdo nezkoušel - třeba s mačkama ;-))

SKAJP Lukáš   [úpravy] 11:55 31.10.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 pekne18:06:54 07.11.2003
Dokonaly clanek a nakresy.
JirkaSodpovědět 

 trochu seknuto?10:52:25 08.11.2003
Když někdo vytesá 3 prstové dírky do hladkých žulových ploten je to vůl. Argumenty o spoustě skal v Italii a bezproblémovém soužití tesačů a netesačů jsou žvásty.
datlodpovědět 

 Foto dne:

Věž v Zhangjiajie
 Databáze cest:
Všechny cesty (187039)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Przytul Slimaka 5 Toczek
Parazit 6A+ Popova Skála
Erbstück VIIIa Bielatal
Pecunia Sue 6a Valle Aquila
Incastro 5c Valle Aquila
Nově komentované:
U Buku 5- Kozel
Erbstück VIIIa Bielatal
Silikonia 7+ Srbsko
Pedrův Smrk 10- Josefovské Údolí
V Pasti 6C+ Popova Skála

 Nově v diskusi:
Re: Pády a sedák | Re: Peněženka na Tetínských skalách | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Peněženka na Tetínských skalách | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Operace tenisového lokte | Re: Pády a sedák |

 Nové komentáře:
Re: to se fotil dronem? | Lukáš Mokroluský v semifinále! | Držíme palce! | Re: to se fotil dronem? | Půl na půl | to se fotil dronem? | Marťas je držák :-). | Re: Znouzectnost | Re: Ragni si Lecco | Re: Ragni di Lecco |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (7)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)
Pepa Šindel přelezl další cestu za 9a/+: Procesor na Slovensku (4)

 Nově v inzerci:
Wild Country Revo | parťák teď na neděli 28.9. | Nabízím "odkoupení" noclehu v tatrách | Lezeni dnes v Praze | Leki trekové hole | písek | Statická a dynamická lana | Spolulezec-Praha | Natírání stožárů | Písek |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 411 
 50 dní v divočině 
 329 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 365 
 Andrea 
 332 
 Ashima 
 270 
 Barkley Marathon 
 348 
 B.I.G. - světové prvenství 
 325 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 299 
 Gálfy - Horský život 
 291 
 Jak se staví ledovec 
 272 
 JAMES - Století nad oblaky 
 366 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 300 
 Lezci z Manína 
 317 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 307 
 Operace Nos 
 289 
 Plamen nikdy nezhasne 
 284 
 Pohlednice z konce světa 
 314 
 Pomíjivost ledu 
 294 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 300 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 291 
 Rhapsodia Corcontica 
 286 
 Sama 
 311 
 Šampioni zlatého údolí 
 304 
 S lyžemi v oblacích 
 349 
 Tenaya Traverse Challange 
 305 
 Tenkrát na východě 
 322 
 Velká alpská silnice - 73 
 308 
 Za oponou velehor 
 359 
 Zápasník Dee Dee 
 298 
 Životní výprava 
 284 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.