LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Chuck Norris vyjel na kole bez kyslíku na Mount Everest, a až nahoře zjistil, že měl spadlý řetěz.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
20.Novák 10756
21.Kalvas 10684
22.Svoboda 10674
Bouldry:
20.Košťál 10000
21.Šípek 10000
22.Štípek 9956
Hory:
30.Malý 2695
31.Málek 2682
32.Chomová 2670

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5804 lezců
1182193 cest
Nové přelezy:
Steep Mud 9+/10-
Speedy Gon 9
Velkej Bej 9
Cestička K 7C
Herr Kules 9/9+
Ab Durch D 9/9+
Leftfield 9+/10-
Zelená Hro 9-
Kontrollfr 9-
Rumpelkamm 9

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Chris Sharma: DWS na obrovský skalní oblouk Pont d’Arc

Chris Sharma oznámil další impozantní deep water solo (DWS) prvovýstup na asi 30 metrů vysoký skalní oblouk Pont d’Arc v Ardèche ve Francii.

Na Instagramu uvedl, že to přelezl po 4 dnech zkoušení odspodu, během nichž absolvoval několik pádů z výšky do vody. Obtížnost odhaduje kolem 8b+, což není zdaleka nejtěžší, co kdy lezl, ale je to podle něj snová linie. Slibuje zveřejnit z přelezu videoklip.

Zatím je zde foto na Instagramu:

Free soloing has never been my cup of tea. But put some deep water below and now you're talking!  Last week I climbed one of the best routes of my life.  After so many years, it's amazing to keep finding routes that inspire me in new ways. The Pont d'Arc is an absolute dream line. It's hard to believe something like this even exists!  After 4 days trying from the ground up and taking some big falls I was finally able to link to through the arch. It tops out at around 30 meters on the far side of the arch (that you can't see in the photo). A perfect line, on perfect rock in a perfect location. It's hard to get more perfect haha.  Id say its around 8b+ (5.14). Although it felt plenty hard, it may not be the most difficult climb I've ever climbed. It's interesting how a grade is only a small part of what defines the whole challenge or the value of our climbing experience.  Stay tuned for some rad video clips coming soon! Hopefully I'll be able to come up with a good name soon too. Anyone have any good ones? 📷 @giancolafoto  @sharmaclimbingbcn @prana @evolvusa @petzl_official @climbskinspain @clifbar @sterlingrope @buffofficial @redbull @vertical.life.climbing

A post shared by Chris Sharma (@chris_sharma) on




Další obrázky přinesl francouzský lezecký magazín Grimper:



Předchozí věhlasné DWS výstupy Chris nacvičoval roky. Loni přelezl DWS projekt Alasha za 9b na Mallorce (psali jsme zde: Chris Sharma dává nový DWS projekt za 9b na Mallorce.

A 10 let před tím vylezl slavný Es Pontas na Mallorce v obdobně vysokém obtížnostním čísle jako Alasha (o přelezu např. článek na Lezci z roku 2006 Chris Sharma přelezl svůj DWS projekt na Mallorce).

Zde je video ze zmíněného přelezu DWS projektu Es Pontas:


sth   [úpravy] 13:40 20.06.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 jééé14:46:01 20.06.2017
tama sme podplouvali na lodičce, ale žádnej šarma nám do lodi nespadl :D krásnej oblouk!
plavecodpovědět 

 linie snů19:13:35 20.06.2017
Podle fotek to spíš než na snovou linii vypadá na linii snů, ale lezu hovno, tak se třeba pletu.
honzaodpovědět 
  linie snů07:26:59 21.06.2017
s mladou novou shanim linku novou, bychom byli s dobou, nejlíp linku snovou, protože jsem na zensky , shanim linky kuchynsky.
Viteslav Krokodylodpovědět 

 Foto dne:

Věž v Zhangjiajie
 Databáze cest:
Všechny cesty (187040)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Buon Anno 5c Valle Aquila
Przytul Slimaka 5 Toczek
Parazit 6A+ Popova Skála
Erbstück VIIIa Bielatal
Pecunia Sue 6a Valle Aquila
Nově komentované:
U Buku 5- Kozel
Erbstück VIIIa Bielatal
Silikonia 7+ Srbsko
Pedrův Smrk 10- Josefovské Údolí
V Pasti 6C+ Popova Skála

 Nově v diskusi:
Pády, sedák a termity | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Peněženka na Tetínských skalách | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Peněženka na Tetínských skalách | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák |

 Nové komentáře:
Re: to se fotil dronem? | Lukáš Mokroluský v semifinále! | Držíme palce! | Re: to se fotil dronem? | Půl na půl | to se fotil dronem? | Marťas je držák :-). | Re: Znouzectnost | Re: Ragni si Lecco | Re: Ragni di Lecco |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (7)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)
Pepa Šindel přelezl další cestu za 9a/+: Procesor na Slovensku (4)

 Nově v inzerci:
Wild Country Revo | parťák teď na neděli 28.9. | Nabízím "odkoupení" noclehu v tatrách | Lezeni dnes v Praze | Leki trekové hole | písek | Statická a dynamická lana | Spolulezec-Praha | Natírání stožárů | Písek |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 415 
 50 dní v divočině 
 331 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 370 
 Andrea 
 335 
 Ashima 
 275 
 Barkley Marathon 
 353 
 B.I.G. - světové prvenství 
 332 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 300 
 Gálfy - Horský život 
 293 
 Jak se staví ledovec 
 279 
 JAMES - Století nad oblaky 
 371 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 302 
 Lezci z Manína 
 321 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 308 
 Operace Nos 
 290 
 Plamen nikdy nezhasne 
 287 
 Pohlednice z konce světa 
 319 
 Pomíjivost ledu 
 296 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 300 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 292 
 Rhapsodia Corcontica 
 288 
 Sama 
 313 
 Šampioni zlatého údolí 
 305 
 S lyžemi v oblacích 
 351 
 Tenaya Traverse Challange 
 306 
 Tenkrát na východě 
 325 
 Velká alpská silnice - 73 
 309 
 Za oponou velehor 
 364 
 Zápasník Dee Dee 
 299 
 Životní výprava 
 287 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.