LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nedělej krok, ze kterého se nemůžeš vrátit.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
7.Nespoutaný 11622
8.Mokroluský 11596
9.Širůčková 11456
Bouldry:
7.Pochman 10675
8.Jungling 10628
9.Kopecký 10600
Hory:
15.Novák 3832
16.Punčochář 3751
17.Najman 3723

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5805 lezců
1182318 cest
Nové přelezy:
Murati 7c
Mladé Drsn 7C+
Láskyplné 8A
Frisch Gep 9/9+
Athletico 9+/10-
Linkes Tru 9+/10-
Malej Bejk 9+
Ztracený S Xb
Krvavý Rom Xa
Inspirace 9

Stěny
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vychází šesté číslo časopisu lidé&HORY

smZima stále stojí za dveřmi a zdá se, že se nějak ostýchá mezi nás vstoupit. Řada z vás jistě plánuje nejrůznější akce v horách.

Některé zatím bohužel nemohou být kvůli nedostatku sněhu uskutečněny, a tak končí spíše ve fázi snů. Poslední číslo ročníku 2006 přichází s řadou inspirativních článků, které vaše myšlenky na výlety do hor a na skály v novém roce jistě obohatí.
Velkou výzvu představuje hlavní téma, kterým je 500 km dlouhý přechod "Po střeše Rakouska". Mnozí z vás jste měli možnost zhlédnout zajímavou přednášku o této akci na letošním Smíchovském festivalu Alpinismu. Na podzim roku 2006 vyrazili Aleš Zárybnický a Ladislav Tajovský vstříc nejvyšším rakouským vrcholům. Postupně přešli hlavní hřeben Alp přes horské skupiny Ankogel, Goldberg, Glockner, Granatspitze, Venediger a Zillertálské Alpy. Téma čísla vás pobaví nejen zážitky obou protagonistů z této předlouhé dobrodružné cesty, ale poslouží zároveň jako praktický průvodce. Kromě map a vystřihovacích kartiček s popisy túr je na zadní straně rozkládacího panoramatu uveden podrobný přehled chat, které leží přímo na trase přechodu.

Tradiční seriály a rubriky:
· »Osudová rozhodnutí« reagují na příběh uvedený v čísle 5. Kromě odborných komentářů jsme otiskli i velmi zajímavé divácké názory.
· V rubrice »Osobnost« se vzpomíná na legendárního horala a svérázného tatranského patriota Arno Puškáše.
· Rubrika »Světové vrcholy« přibližuje horolezeckou historii a krásu masivu Kangchenjungy.   
· Autor příběhu »Túra, na kterou nezapomenu« vypráví o zážitcích z bigwallového lezení v chorvatském Národním parku Paklenica.
· Rubrika »Skalky« zavítala tentokrát k obci Štěpánov nad Svratkou, u níž se nachází velmi zajímavý nepískovcový skalní útvar – Vysoká skála.
· Seriál »Úrazy a úmrtí v rakouských Alpách« se aktuálně věnuje lavinám.

Zájemci o expedice v Himálajích ocení článek EXPEDICE DHALAUGIRI HI-TECH, HIGH POINT, který časopisu poskytl jeden z jejích účastníků – Roman Langr.
Petr Piechowicz, skvělý lezec a fotograf v jedné osobě, zavede čtenáře do krásné krajiny NORSKA, která skýtá podmínky pro nepřeberné množství aktivit – od boulderingu až po dlouhé treky.

Nově v časopise:
V aktuálním čísle najdete také dvě zásadní novinky. Rozjíždí se velmi praktický seriál »Orientace v horách« a hned na druhé straně obálky vyhlašujeme FOTOSOUTĚŽ o hodnotné ceny.
Dále se můžete těšit na řadu aktualit, reportáž ze Smíchovského festivalu alpinismu 2006 a novinky v outdoorovém vybavení (zejména pro zimní aktivity).

Pevné zdraví a mnoho krásných zážitků v horách a na skalách vám do roku 2007 za časopis lidé&HORY přeje

Daniel Polman
www.lideahory.cz



(Článek vyšel původně 8.1.2007)

Daniel Polman   [úpravy] 08:39 09.01.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
kvalifikace
MS v lezení 2025 boulder
 Databáze cest:
Všechny cesty (187057)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Techtlemechtle VIIIb Teplické Skály
Il Pozzo Dei Desideri 6b Bastionata Di Boragni
Gocce Doc 6b Bastionata Di Boragni
Crateri 6b Bastionata Di Boragni
Come Giu Per Ville 6b Val Pennavaire
Nově komentované:
Přes Převis Přímo 6 Hnědé Skály
Rys Panikářů 3 Černolické Skály
Rys Panikářů 3 Černolické Skály
U Buku 5- Kozel
Erbstück VIIIa Bielatal

 Nově v diskusi:
Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády, sedák a termity | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády, sedák a termity |

 Nové komentáře:
Re: Ragni si Lecco | Re: to se fotil dronem? | Lukáš Mokroluský v semifinále! | Držíme palce! | Re: to se fotil dronem? | Půl na půl | to se fotil dronem? | Marťas je držák :-). | Re: Znouzectnost | Re: Ragni si Lecco |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (8)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)
Pepa Šindel přelezl další cestu za 9a/+: Procesor na Slovensku (4)

 Nově v inzerci:
Boty Scarpa summit GTX Women 40 | LS Otaki women 38,5 | Spolulezec neděle 28.9. | Wild Country Revo | parťák teď na neděli 28.9. | Nabízím "odkoupení" noclehu v tatrách | Lezeni dnes v Praze | Leki trekové hole | písek | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 435 
 50 dní v divočině 
 351 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 386 
 Andrea 
 354 
 Ashima 
 290 
 Barkley Marathon 
 372 
 B.I.G. - světové prvenství 
 351 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 319 
 Gálfy - Horský život 
 304 
 Jak se staví ledovec 
 292 
 JAMES - Století nad oblaky 
 393 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 322 
 Lezci z Manína 
 342 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 323 
 Operace Nos 
 309 
 Plamen nikdy nezhasne 
 307 
 Pohlednice z konce světa 
 331 
 Pomíjivost ledu 
 316 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 316 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 308 
 Rhapsodia Corcontica 
 306 
 Sama 
 330 
 Šampioni zlatého údolí 
 322 
 S lyžemi v oblacích 
 369 
 Tenaya Traverse Challange 
 322 
 Tenkrát na východě 
 347 
 Velká alpská silnice - 73 
 318 
 Za oponou velehor 
 379 
 Zápasník Dee Dee 
 313 
 Životní výprava 
 318 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.