LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ty stromy musí pryč, chci se tu pořádně rozhlídnout.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Novák 10900
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5805 lezců
1182153 cest
Nové přelezy:
Pray For P 7C+
Srdce Z Ka 7C
Srdce Z Ka 7C
Chaplin 8A/8A+
Die Keule 10-
Buzíci 9+
Odcházení Xb
Vstupenka 7C
Ocelový Ko 8A+
Ja-in Tlus 7C+

Stěny
Areál sportu - Bystřice nad Pernštejnem
HO Náchod lezecká stěna ZŠ TGM - Náchod
Lezecká stěna na ZŠ Wolkerova - Havlíčkův Brod

Prodejny
HUDYsport - Hradec Králové
HUDYsport - Hřensko
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

2. kolo Rock Point ČP v boulderingu je za námi

smallTak a je za námi druhé kolo letošního Rock Point ČP v boulderingu, které společně s prvním kolem rozhodlo o nominaci do reprezentace.

Přestože počasí lákalo spíš na jarní venkovní bouldering, sešlo se ráno na kvalifikaci celkem 22 žen a 59 mužů.

Kvalifikace se lezla v Lokalbloku systémem flash na osmi bouldrech. Závodníci měli časový limit pouze hodinu, bylo tedy potřeba zvolit správnou taktiku a nikde se moc nezdržovat. Kromě síly a techniky šlo také o zkoušku vytrvalosti.

1


2. kolo Rock Point ČP v boulderingu

foto by © Lukáš Bíba


Na nových chytech od firem AIX, HRT, Makak a Volx postavili stavěči David Kozel a Radovan Souček super kousky, které téměř všem závodníkům nabídli k přelezení minimálně jeden TOP.

V kvalifikaci se nejlépe mezi ženami vedlo Petře Růžičkové, která ani jednou nezaváhala a suverénně vybouchala osm bouldrů na osm pokusů, zbytek finalistek se rozřadilo s pěti až šesti TOPy. Mezi muži si nejlépe vedl Martin Stráník těsně následovaný Kubou Hlaváčkem. Oběma se podařilo shodně vylézt osm bouldrů na jedenáct pokusů, takže o jejich pořadí rozhodly až pokusy na zóny.

2

2. kolo Rock Point ČP v boulderingu

foto by © Lukáš Bíba


0

2. kolo Rock Point ČP v boulderingu

foto by © Lukáš Bíba


00

2. kolo Rock Point ČP v boulderingu

foto by © Lukáš Bíba


3

2. kolo Rock Point ČP v boulderingu

foto by © Lukáš Bíba


4

2. kolo Rock Point ČP v boulderingu

foto by © Lukáš Bíba


Po skončení poslední závodní skupiny mužů následoval přesun do Paláce Akropolis, kde v 16:00 odstartovalo finále žen. Celkem devět závodnic poměřilo své síly na převislých profilech od firmy Pilka Kameny. Petra Růžičková potvrdila své umístění z kvalifikace třemi TOPy na čtyři pokusy, juniorce Elišce Vlčkové už potom stačily k druhému místu dva TOPy na dva pokusy a přeshraniční závodnice Linda Gundová si s dvěma TOPy na tři pokusy dolezla pro třetí místo. 

Chlapské finále odstartovalo v šest hodin a kluci se potrápili na čtyřech bouldrech od firem AIX, Makak, HRT a Volx. Martin Stráník ani jednou nezaváhal a se ziskem čtyř TOPů na čtyři pokusy suverénně vyhrál. Štěpán Stráník a Kuba Hlaváček shodně vylezli dva bouldry a tak o konečném pořadí rozhodovaly opět pokusy. Lépe si vedl Štěpán Stráník a tak se Kuba Hlaváček musel spokojit se třetí příčkou.

5

2. kolo Rock Point ČP v boulderingu

foto by © Lukáš Bíba



Zdroj:
Celkové výsledky najdete na Výsledky



a všechny fotky postupně na Foto




6

2. kolo Rock Point ČP v boulderingu

foto by © Lukáš Bíba


7

2. kolo Rock Point ČP v boulderingu

foto by © Lukáš Bíba


Po skončení chlapského finále už ze závodní části programu následovalo pouze vyhlášení výsledků, předání cen pěti nejlepším závodníkům a závodnicím a tombola z cen od všech partnerů akce. Za ceny děkujeme firmám Rock Point, Salewa, Singing Rock, Patagonia, Norská móda, Alpsport, Lokalblok, AIX, ČHS, Rádio Beat, Lidé&hory a Everest.

A po vyhlášení už byla v plánu pouze zábava. V hlavním sále Paláce Akropolis hrála do deseti hodin kapela U-Prag a pak se zábava přesunula na bary, kde se za doprovodu DJ Z-Aires a DJ Bazooky Joe pařilo tak dlouho, jak dlouho kdo chtěl.

Na závěr patří samozřejmě poděkování! Generálnímu partnerovi firmě Rock Point, organizátorovi Českému horolezeckému svazu, pořadateli Lokalblok, hlavnímu partnerovi Pilka kameny, mediálním partnerům Rádio Beat, lezec.cz, Lidé&hory a Everest, partnerům Hlavní město Praha, Salewa, Singing Rock, Norská móda a Devold, Patagonia, Alpsport a Big Shock, dodavatelům chytů firmám AIX, HRT, Makak a Volx.

A pak lidem bez kterých by se to neobešlo: závodníkům a divákům za účast, Davidovi Kozlovi a Radovanovi Součkovi za super bouldry a přístup k práci, Tomášovi Pilkovi a Jirkovi za ochotu a super spolupráci, Petrovi Kovářovi a firmě Eventsupport za technickou a psychickou podporu, Lukášovi Bíbovi za krásné fotky a pohotovou spolupráci, Tomášovi Binterovi a Tomášovi Miřejovskému za praktické připomínky, Tomíkovi a Lucce za souhlas se závodem, Tomášovi, Jonášovi, Háně a Erice za to, že jsou takový pracanti, Pavlovi za komentování, Jáchymovi, Domče, Kryštofovi, Štepánovi, Aničce, Ondrovi, Vojtovi, Paďasovi, Kubovi, Markovi, Jendovi, Martinovi, Kubovi, Dorce a Terce za pomoc při přípravách a realizaci a všem lidem z Paláce Akropolis (hlavně Františku Votiskovi).

Na informace o dalších závodech pravidelně mrkejte na www.boulderzavody.cz nebo se k nám připojte na facebooku na stránce Rock Point Českého poháru v boulderingu 2014 a informace budou chodit za vámi ;-)

Karina Bílková   [úpravy] 08:45 10.03.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Lezečky21:02:56 09.03.2014
Hezké závody, hezké bouldery. Nepřibalil si někdo omylem v Lokálu v šatně lezečky La Sportiva Phyton?
Martin Spilkaodpovědět 

 Foto dne:
obtížnost, semifinále
MS v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (187147)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Parallel Gut 2017 8- Frankenjura
Die Keule 10- Frankenjura
Jižní Cesta V Ostrov
Urlaubsweg V Wildensteiner Gebiet
Hinterhermsdorferweg VIIb Wildensteiner Gebiet
Nově komentované:
Svérázný Rybolov VIIIc Ostaš
Atak Mrówek 8 Szczytnik
Rozcvička (Ochmelka) 5+ Čtyři Palice
Schody Soft 8- Josefovské Údolí
Přes Převis Přímo 6 Hnědé Skály

 Nově v diskusi:
Re: Pády a sedák | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: Pády a sedák | Satanský riport | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Jak funguje žebříček? |

 Nové komentáře:
Luky | Re: AO | Re: No vida | Re: AO | Re: Manaslu | Re: AO | Re: AO | Re: Manaslu | Re: AO | Manaslu |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (126)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (26)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (17)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
Revo | Zapomenutá karabina | La Sportiva Nepal 41 | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca | Boty Scarpa summit GTX Women 40 | LS Otaki women 38,5 | Spolulezec neděle 28.9. | Wild Country Revo | parťák teď na neděli 28.9. |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 516 
 50 dní v divočině 
 397 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 465 
 Andrea 
 408 
 Ashima 
 353 
 Barkley Marathon 
 426 
 B.I.G. - světové prvenství 
 393 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 383 
 Gálfy - Horský život 
 360 
 Jak se staví ledovec 
 338 
 JAMES - Století nad oblaky 
 467 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 369 
 Lezci z Manína 
 404 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 378 
 Operace Nos 
 368 
 Plamen nikdy nezhasne 
 359 
 Pohlednice z konce světa 
 402 
 Pomíjivost ledu 
 360 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 368 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 355 
 Rhapsodia Corcontica 
 360 
 Sama 
 395 
 Šampioni zlatého údolí 
 381 
 S lyžemi v oblacích 
 421 
 Tenaya Traverse Challange 
 381 
 Tenkrát na východě 
 409 
 Velká alpská silnice - 73 
 397 
 Za oponou velehor 
 457 
 Zápasník Dee Dee 
 369 
 Životní výprava 
 376 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.