LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kudy mám lézt?? Nahoru!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
40.Adamovska 10166
41.Sejbal 10156
42.Schockherr 10150
Bouldry:
40.Jeliga 9203
41.Kožich 9150
42.Čech 9150
Hory:
16.Punčochář 3751
17.Najman 3723
18.Cibulka 3582

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5802 lezců
1181779 cest
Nové přelezy:
Pyroman 9
Mušinec 7C+ tr
Jedna Mozk 7C
Nothing Ch 8A
Captain Ja 8A+
The Right 8A
The Left H 8A+
Free For A 8A
Octopussy 8A
Foxy Lady 8A

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

POVL report

Když už flákáme tu propagaci POVLu před akcí, tak alespoň zkusím krátký report jako pozvánku na příští rok.  Termín ještě nemáme, ale bude to někdy v září 2022.

Letos jako první vystoupil Banán. Povídal o tom, jak se leze s Háčkem na velký kopce. V roli mediální hvězdy se sice teprve rozkoukává, ale přednáška se mu povedla na výbornou.  Následovalo povídání o tom, jak se leze na Gaš dvojku v ženském podání bez kyslíku, kterého se moderátorsky chopil Martin. Dina tam byla v osmdesátým osmým a krom enormního fyzického výkonu to vyžadovalo notnou dávku zarputilosti a odhodlání. Kádrově to měla na hraně a ženské lezení se v té době také nepodporovalo. Výsledek byl, že nahoru vylezla s Lívií navzdory výslovnému zákazu vedoucího expedice. Po úspěšném návratu do BC jí čekalo vyloučení z expedice a komplikovaný návrat domů na vlastní triko. No byly to zvláštní časy. Kája tam vylezla letos. I dnes to organizačně vyžaduje jistou dávku úsilí. Přeci jenom to je v Pakistánu a když to srovnáte s výletem na Kokořín, tak to komplikovanější je.  Samotný výstup zvládla bravurně a když při sestupu potkala svého parťáka, který zvažoval, že to otočí, tak ho notný kus doprovodila směr vrchol. Každopádně zažít Dinu a Káju spolu na podiu bylo hodně inspirující.

Následný večírek hned ze startu nakopli Šnycl Paradajs. Ovčie Kiahne to rozpumpovali jako každý rok a ještě k tomu byla premiéra POVL songu, ke kterýmu bude časem i klip.

Sobotní ráno bylo zahájeno za hojné účasti jógou se Zuzkou. Následoval film od Jirky o tom, jak kdysi lezli pankáči. K tomu jsme přidali málo známou parodii Mons Olympus od Karla Vlčka o zdolávání jedné velmi obtížné hory. Následoval Kokořín a představení nového průvodce. Dále pozvánka do málo známé oblasti ve Španělsku. Galayos v Sierra Gredos poskytuje krásné žulové lezení převážně po vlastním. A je tam nejkrásnější spára celého pyrenejského poloostrova - Lynyrd Skynyrd.  Zahraniční host Simon popovídal o Austrálii a Tasmánii.


THE LORAX PROJECT - TRAILER from Mission Control Collective on Vimeo.

Po obědové pauze Sam představil projekt Sokolíci a popovídal o lezení v Picos de Europa. Následně proběhla velmi příjemná přednáška Bompitchek. Holky z Ádru co tolik neřešej čísla, ale čas ve skalách si dokážou náramně užít. A tak to má být. Algena to uchopil PO VLastním a závěrečná hláška – „To prostě jednou dospěješ do bodu, kdy pochopíš, že něco musí hořet“ – byla pro nejednoho účastníka zlatým hřebem víkendu. No a grande finále, kdy Fanda zpovídal Prcase, bylo prostě famózní. Mnoho historek, mnoho radosti.

Po přednáškách ještě proběhla soutěž Král Žába. Atmosféra byla výborná a duch bojovný. Nejlepší z nejlepších byli Honziš a Bára. Takže sláva vítězům a čest poraženým. Vystoupení kapely Přehmat byla ta pomyslná třešnička na tom POVL dortu.

Ještě je na místě poděkovat a to hned několika směry.
Díky všem, co se podíleli na realizaci letošního ročníku.
Díky sponzorům, že podporují tento nekomerční domácký festiválek.

Jsou to Singing Rock, Hanibal, Saltic, Direct Alpine a Rohozec.

Díky Karlovi Vlčkovi, že věnoval pro Prcase, jakožto hlavní hvězdu akce, krásnou fotku.

No a velký dík patří všem návštěvníkům za skvělou atmosféru.

Díky Covid nařízením, jsme vybírali dobrovolný příspěvek – ke vstupnému se váže hromada byrokracie – a bylo fajn zjistit, že POVL máte rádi a nedělá vám problém jej finančně podpořit.

Parkování se udrželo tam kde mělo, nepořádek nikde nebyl, hluk do obce přiměřený. Takže další ročník má zelenou.

Díky moc.

Za POVL tým  Vorel
Fotky – Kuba Frič











































































































Vorel   [úpravy] 07:42 24.09.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 fotky17:32:26 24.09.2021
jako super, cajk akce, ale ty fotky? ani jedna neni ostrá, to je moderní, záměr autora nebo co? nevim, nechápu, nerozumim, za mě hodně moc špaténka
Honzaodpovědět 
 Re: fotky18:30:36 24.09.2021
Povl geniální
internet snizuje kvalitu fotek ja je mam uplne cisty moc nechapu takove jako ty co potrebuji krytizovat a jeste naseho nej lezeckeho fotografa...
Bakyodpovědět 
  Re: fotky20:12:05 24.09.2021
naopak, fotky jsou naprosto skvely!
hektorodpovědět 
 Re: fotky09:12:21 25.09.2021
Trolíš Kubu Friče? Haha :))
Jan Š.odpovědět 
  Re: fotky18:35:45 01.10.2021
Možná trochu více kusů, ale všechny parádní! Co na tom, že je někde něco trochu mázlého. Dobrý výběr.
Zdéna N.odpovědět 

 Foto dne:

Přes vejce
 Databáze cest:
Všechny cesty (186948)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Když Se Nedaří IXb Ostaš
Nepracuj Hajzle! VIIIc Ostaš
Hrana Odepsaných 4+ Ostrá Skála
Bärnhofer Quergang 5 Frankenjura
Moje Váha III Adršpach
Nově komentované:
Poklice 6+ Srbsko
O Třinácti Tchýních Xa Teplické Skály
Superrempl 6 Pálava
Kuchařova Cesta 6+/7- Pálava
Frankenschwein Xa Teplické Skály

 Nově v diskusi:
Re: adam ondra konecne v citovan v mass mediich | adam ondra konecne v citovan v mass mediich | Re: Operace tenisového lokte | Operace tenisového lokte | Mravenec | Re: Ztratil jsem | Ztratil jsem | Re: Zpětná vazba | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost |

 Nové komentáře:
Re: Znouzectnost | Re: Ragni si Lecco | Re: Ragni di Lecco | Re: Ragni di Lecco | Ragni si Lecco | Jde to dolů | . | Re: Czech | Re:tardi | Czech |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)
Yannick Flohé: první flash boulderu za 8C v historii (4)

 Nově v inzerci:
Lezeni dnes v Praze | Leki trekové hole | písek | Statická a dynamická lana | Spolulezec-Praha | Natírání stožárů | Písek | Home Office climbing | Mytí oken | Spolujízda, vícedélky a ubytko v Arco - 1. až 5.10. |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 369 
 50 dní v divočině 
 289 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 332 
 Andrea 
 298 
 Ashima 
 241 
 Barkley Marathon 
 308 
 B.I.G. - světové prvenství 
 287 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 262 
 Gálfy - Horský život 
 256 
 Jak se staví ledovec 
 244 
 JAMES - Století nad oblaky 
 316 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 270 
 Lezci z Manína 
 273 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 276 
 Operace Nos 
 260 
 Plamen nikdy nezhasne 
 252 
 Pohlednice z konce světa 
 279 
 Pomíjivost ledu 
 267 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 272 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 255 
 Rhapsodia Corcontica 
 262 
 Sama 
 282 
 Šampioni zlatého údolí 
 274 
 S lyžemi v oblacích 
 318 
 Tenaya Traverse Challange 
 262 
 Tenkrát na východě 
 290 
 Velká alpská silnice - 73 
 270 
 Za oponou velehor 
 321 
 Zápasník Dee Dee 
 272 
 Životní výprava 
 254 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.