LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS nebo smrt!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
40.Adamovska 10166
41.Sejbal 10156
42.Schockherr 10150
Bouldry:
40.Jeliga 9203
41.Bulička 9150
42.Zíma 9150
Hory:
24.Louda 3082
25.Slavíček 3060
26.Štalmach 2894

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5803 lezců
1181853 cest
Nové přelezy:
Poslední V 10-
Pyroman 9
Mušinec 7C+ tr
Jedna Mozk 7C
Nothing Ch 8A
Captain Ja 8A+
The Right 8A
The Left H 8A+
Free For A 8A
Octopussy 8A

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Martigny - Branson

tour d´alpy

Vzhledem ke stále se zhoršujícímu počasí, vyrazili druhý den Chrobák s Bubákem dále na jih, tentokrát již opravdu po stopách zmíněného průvodce. Cílem byl Branson, boulderingová oblast proslavená zejména bouldery La Danse des Barlogs (první 8B, které kdy spatřilo světlo světa) a Radja, jedno z prvních 8B+.

Přístup je podobně snadný jako v případě St. Loup. Přes Lausanne pokračujete po dálnici dále na jih až dojedete k Martigny, poté, co ho minete, sjedete do malé vesničky jménem Branson. Zde museli Bubák a Chrobák předvést své navigátorské a řidičské umění, jelikož vesnička v prudkém jižním svahu připomíná svými uličkami staré italské obce. Obzvlášť s větším autem může být problém prokličkovat některými zatáčkami. Dále pak pokračujete vinicemi ještě necelý kilometr a odměnou vám bude příjemné parkoviště se stolem a lavicemi, jako stvořené pro pikniky.


Branson


Hned zpočátku je třeba říci, že Branson není co do velikosti žádnou megaoblastí. Když už jsme jednou začali s přirovnáváním k oblastem známým z Čech, budeme v tom pokračovat. Byli jste někdy na Radči? Ne? Tak si tam zajeďte a budete tušit, co vás čeká v Bransonu. Tři buližníkové bloky, dva pod, jeden kus nad parkovištěm. Pokud vyrazíte z parkoviště dolů, hned po pár metrech dorazíte k prvnímu bloku, kde najdete několik lehčích boulderů na rozehřátí. Přímo s ním pak sousedí ten správný kámen, kvůli kterému jste sem nejspíš přijeli. Blok je sice poměrně velký, nicméně bouldery vedou pouze z jedné, převislé strany. Uprostřed Radja, s pekelným krokem za spoďákovou kostičku, hned vedle La Danse, se svými několika variantami nástupu, z nichž jedné se říká česká. Dobrou reklamu nám zde totiž dělá Kuba Čermák a spol., který zde již delší dobu působí. Tyto dva bouldery jsou orámovány dalšími čtyřmi ve stupních 7C - 8B. Lezení je zde příjemně komplexní. Lišty střídají boule, skoky, v jednom z boulderů je dokonce krátká spára. Vzhledem k jejich délce si i docela pěkně zalezete. La Danse je také možno lézt ze stoje jako 7C.


Branson_La_Cre_d´Orgasm - 8B


Branson_La_Cre_d´Orgasm - 8B


Blok nad parkovištěm nabízí pěkný, dlouhý traverz, který má dvě varianty, buďto s použitím velkých chytů nad hranou převisu, nebo bez nich, s obtížností 6B či 7C. V průvodci je popsán ještě sektor Vignetes, ten ale Chrobák s Bubákem nenašli, nicméně cestou měli alespoň příležitost ochutnat místní pozdní sběr, neboť celý svah je osázen vinnou révou.


Branson - 7C


Martigny se nachází v údolí, kde panuje velmi teplé klima, takže při troše štěstí je zde možné lézt téměř celý rok. Časné jarní měsíce a pak přelom října a listopadu se zde jeví jako ideální. Celkově se zde počasí dá přirovnat k Tessinu, který odtud není příliš daleko, nicméně v cestě vám budou stát dva horské průsmyky, špatné silnice a také dvoje hranice mezi Itálií a Švýcarskem. Vodu je možné opatřit v jedné z kašen v Bransonu, při zachování určitých mezí slušného chování se k přespání nechá použít parkoviště u skal.

Sponzored by Luna Rossa.


Branson


Branson - 6B+

Rosťa Štefánek   [úpravy] 10:10 04.05.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Švýcarské Srbsko a Radeč12:55:56 04.05.2006
Tak nejdřív Srbsko, teď Radeč. Škoda jen, že nemáme Nikoly (vlastně málem bych zapoměl, jeden můj dobrý kámoš má dceru Nikolu, tak třeba sem za pár let taky bude jezdit půlka světa na její cesty). Rosťovi gratulace k přelezu Al Canone a samozřejmě dalších prásků.
Petr Reschodpovědět 

 Foto dne:

Přes vejce
 Databáze cest:
Všechny cesty (186960)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Gambe Leggere 7a Ponte Brolla
Utopia 6b Leonidio
Lady Bon 7b+ Ticino
PORTE CELESTI 7c Ticino
Komínová Cesta I Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Silikonia 7+ Srbsko
Plattenführe 5- Höllental
Alte Westwand 5 Höllental
Tlačenka 7A Popova Skála
Silikonia 7+ Srbsko

 Nově v diskusi:
Pády a sedák | Re: adam ondra konecne v citovan v mass mediich | Re: adam ondra konecne v citovan v mass mediich | adam ondra konecne v citovan v mass mediich | Re: Operace tenisového lokte | Operace tenisového lokte | Mravenec | Re: Ztratil jsem | Ztratil jsem | Re: Zpětná vazba |

 Nové komentáře:
Re: to se fotil dronem? | Půl na půl | to se fotil dronem? | Marťas je držák :-). | Re: Znouzectnost | Re: Ragni si Lecco | Re: Ragni di Lecco | Re: Ragni di Lecco | Ragni si Lecco | Jde to dolů |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (6)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (5)

 Nově v inzerci:
Nabízím "odkoupení" noclehu v tatrách | NEJLEPŠÍ ONLINE PŮJČKA BEZ PODVODŮ | Půjčka od soukromé osoby bez podvodu | Lezeni dnes v Praze | Leki trekové hole | písek | Statická a dynamická lana | Spolulezec-Praha | Natírání stožárů | Písek |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 377 
 50 dní v divočině 
 295 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 341 
 Andrea 
 300 
 Ashima 
 244 
 Barkley Marathon 
 317 
 B.I.G. - světové prvenství 
 296 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 268 
 Gálfy - Horský život 
 261 
 Jak se staví ledovec 
 247 
 JAMES - Století nad oblaky 
 330 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 279 
 Lezci z Manína 
 285 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 278 
 Operace Nos 
 262 
 Plamen nikdy nezhasne 
 259 
 Pohlednice z konce světa 
 285 
 Pomíjivost ledu 
 270 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 275 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 262 
 Rhapsodia Corcontica 
 268 
 Sama 
 286 
 Šampioni zlatého údolí 
 281 
 S lyžemi v oblacích 
 322 
 Tenaya Traverse Challange 
 270 
 Tenkrát na východě 
 296 
 Velká alpská silnice - 73 
 275 
 Za oponou velehor 
 327 
 Zápasník Dee Dee 
 275 
 Životní výprava 
 256 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.