LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Helé mami, horolezec. Jéé už tam neni!?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12800
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5784 lezců
1177905 cest
Nové přelezy:
Překvapivý 7B
Frankenste 9+/10-
Wieder Dah 9-
Frankenste 9+/10-
Omerta 8A+
Don Corleo 7C
Teplákovej 7C
Chasin´ Th 9
Pepino Pil 7c+/8a
Sex Je Pre 7b+

Stěny
K2-Poprad - Poprad
9a - Olomouc
Skatepark - Jablonec Nad Nisou

Prodejny
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
bart´s port - Praha 2
HORALSPORT - KLADNO

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Everest 2003

Snowboard

Expedice Everest 2003 splnila svůj cíl na 50%. Jak jsem koukal, poté co Jarda Maršík popsal můj plán sjet Everest na snowboardu, rozhořela se velká diskuse s smělosti mých plánů. Uznávám, že plány byly velkolepé, sám jsem přemýšlel, jestli jsem to nepřepísk. Ale asi ne. 15.5.2003 jsem jako 1. člověk na světě sjel severní žebro v severní stěně Evrestu z úrovně tábora C2, kde je hranice sněhu ve výšce 7700 m n.m. až do ABC. Na vrcholu jsme nebyli a ani nešel sjet pro tragický nedostatek sněhu a silný vítr, který byl na vrcholu po celých 5 týdnů naší expedice. Takže není to sjezd z 8848 m n.m., ale je to nejtěžší sjezd co jsem kdy jel. Úsek z C1 do ABC má místy sklon 80st, jsou tam 90st skoky a celou dobu se kličkuje mezi trhlinami. Nejlíp celý sjezd ohodnotil štáb čínské televize (který to natačel):"Až tohle někdo uvidí, tak to nebyl jenom první sjezd, ale i poslední ...

Petr Machold   [úpravy] 20:29 05.06.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Festak21:29:05 05.06.2003
Doufam, ze sis rek Cinanum o zaznam, prihod k tomu nejakej comment, trocha hudby, strih a sup  s tim na festak v srpnu!
Jonyodpovědět 

 supppeeerr10:51:47 06.06.2003
Poklona až na zem. Seš fakt pašák!!!!
Byl by to fakt skvělej film!!!!!!!!!
čusbus
Lukodpovědět 

 Super12:00:08 06.06.2003
Super, gratuluju, je to fakt vykon, zajimalo by me jak dlouhy byly ty 80-ti stupnovy useky.
tomodpovědět 
 Re: Super21:13:13 06.06.2003
Nejdelší měl tak 20 m, ty ostatni byly kratsi. Spis takovy zlomy kolem trhlin.
Petrodpovědět 

 Sjezd Everestu v novinách17:38:06 06.06.2003
Kdo si dneska (v sobotu) koupí v Ústeckém kraji MF DNES, dozví se další podrobnosti. Kdo si jí nekoupí, může si to přečíst snad na www.mfdnes.cz později nebo http://newton.hledej.cz pod heslem Machold. Papouš P.S. Teď jsem sežral hada a uďál PÍÁR. Ale snad v dobré věci a jsou tam i odkazy zdarma, takže i trochu charita. Jinak ještě jednou gratulace do Teplic a SKAJP (nebo jak to tam zdravíte rudé a jejich pohunky)
Papoušodpovědět 

 wau10:47:46 07.06.2003
fakt dobry bude nekde k vidění ten film?? Určitě bych ho rad shlidnul. A jinak gratuluju fakt hustej vykon:)
Prdodpovědět 

 ?21:42:47 08.06.2003
Jo nazdar Péťo, teď se dívám, že tu máš článek. Můj komentář už je u Papoušovo přepisu Mladé Fronty. Přiznám se , že víc se mi o tom psát nechce.
Jarda Maršíkodpovědět 

 Foto dne:

MoFloJo, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (186470)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Eine Kleine Reise Zum Mond 9- Hochschwab
Pistole 4 Kalovy
Humuspfeiler 6b Maltatal
Plastic Surgery Disaster 7b Kalymnos
Vromikos 6c Kalymnos
Nově komentované:
Výhodnej Fucking 6- Česká Skála
Milanův Odkaz 5+ Svatý Jan
Večerní Cesta VIIa Prachov
Večerní Cesta VIIa Prachov
Večerní Cesta VIIa Prachov

 Nově v diskusi:
Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Davle | Re: Trapny | Re: Trapny | Re: Našla se peněženka - jsi amatér | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku | Re: Našla se peněženka v anglickém parčíku |

 Nové komentáře:
Re: spadnu na žíněnku, dám si sušenku | VV SHS JAMES k výberu chatárov n | Re: Ševčík | Re: Funkcionáři KST | Re: Ševčík | Re: Dee Dee Dandný | Re: spadnu na žíněnku, dám si sušenku | Re: spadnu na žíněnku, dám si sušenku | Re: Úprava titulku | Dee Dee Dandný |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (36)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (18)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Bouldrové závody na Fesťáku (15)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Pinch od Edelridu (13)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)

 Nově v inzerci:
Dodávka na cestování | Grivel MB AlpinePro 40+10 | Nalezeny lezecky | krk | Statická a dynamická lana | El Chorro | Krosna na děti Salewa Koala | partačka/parťák na skály | Ztraty a nalezy | spolujizda na MHFF |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 75 
 50 dní v divočině 
 43 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 51 
 Andrea 
 53 
 Ashima 
 34 
 Barkley Marathon 
 54 
 B.I.G. - světové prvenství 
 39 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 49 
 Gálfy - Horský život 
 42 
 Jak se staví ledovec 
 28 
 JAMES - Století nad oblaky 
 43 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 45 
 Lezci z Manína 
 40 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 40 
 Operace Nos 
 45 
 Plamen nikdy nezhasne 
 36 
 Pohlednice z konce světa 
 44 
 Pomíjivost ledu 
 42 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 47 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 46 
 Rhapsodia Corcontica 
 40 
 Sama 
 44 
 Šampioni zlatého údolí 
 33 
 S lyžemi v oblacích 
 44 
 Tenaya Traverse Challange 
 38 
 Tenkrát na východě 
 42 
 Velká alpská silnice - 73 
 46 
 Za oponou velehor 
 45 
 Zápasník Dee Dee 
 40 
 Životní výprava 
 36 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.