LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Náčelník má vždycky pravdu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP v ledolezení Brno (06.12)
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (16.12)

Žebříček
Cesty:
49.Bardas 10057
50.Hodeček 10025
51.Mikulec 10023
Bouldry:
49.Bulička 9075
50.Zímová 9053
51.Jurečka 8950
Hory:
5.Skopec 6511
6.Bloudek 6420
7.Švihálek 6192

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5838 lezců
1192711 cest
Nové přelezy:
Tornado Lo 7b
PXT 7b+
Terapia De 7b
Lola Flore 8a
Coleta 8a
Polib Si Z 7C+/8A
Tak Pravil 7C+
Mala Hosti 8a
Il Pazient 7C
Popeye 7C

Stěny
Dům Ignáce Stuchlého - Fryšták
LC Baldovec - Rozstání – Baldovec
Sportareál Klíny venkovní stěna - Klíny 210

Prodejny
HUDYsport - Praha 9
HUDYsport - Praha 2
NěcoNavíc.cz - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tenkrát na pískovci:

Podpořte vznik filmového dokumentu o lezení v Adršpachu a Sasku

Ahoj přátelé lezci.
Chci vás poprosit o podporu dokumentárního filmu Tenkrát na pískovci, který točíme. Bude mít 90 minut a uvidíte ho v kině. Už máme rozhovory, záběry z dronu a archivní materiály. Potřebujeme ale točit dál.

Proto jsme spustili kampaň na HitHitu. Spousta lezců už nás podpořila. Přispějte taky! A my vám to oplatíme. Pozveme vás na premiéru filmu - nebo pošleme super ponožky. Víc informací je na našem webu.


“Pod Milencema je jedna skála, tu jsem pojmenoval Padák. Pamatuju si, jak jsem letěl skrz ty smrky - to muselo bejt dvacet metrů.” Karel “Kokša” Hauschke.


Úvodní video:




Proč natáčíme?

Lezu přes 17 let. Nemálo z toho času jsem strávil v Adršpachu a v dalších pískovcových oblastech. Historie těchto míst a hrdinnost starších lezců mě vždycky fascinovala. Jejich příběhy jsou jedinečné - a zaslouží si filmové zpracování. My, lezci, je totiž dobře známe. Chci je ale ukázat i ostatním, kteří nemají tušení, co se za lezením všechno skrývá.

Náš dokument bude mapovat historii od těch nejranějších let až po lezecké legendy z let šedesátých a sedmdesátých. Které pořád v Adru potkáváme.

Část peněz na natáčení přislíbil Česko-německý fond (budeme točit i na píscích v Sasku), zbytek jsme se rozhodli vybrat na HitHitu.

O filmu

Všechno, co potřebujete vědět, vám vysvětlí Vojta - náš režisér



Kdo natáčí?



Režisér je Vojtěch Ličko. Hlavní kameraman je Pavel Klement. Točil Adama Ondru pro sérii Road to Tokyo. Natočil taky Adamův přelez Silence. Druhý kameraman je Honza Šimánek. Taky zrovna točí s Adamem, celovečerní dokument, který půjde do kin. Točil i s produkcí Black Diamond, například Balkan Notes.

Všichni jsme zároveň lezci i filmaři. Kameramani díky tomu, že sami lezou, umí zachytit lezce ve všech situacích.



Dominika Řebíková   [úpravy] 07:51 18.05.2022Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:
Anatolie
Freedom For Boğaziçi, 9
 Databáze cest:
Všechny cesty (188402)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Think Drink L1 6c Chulilla
Xica De Marxalenes 6a+ Chulilla
Gros Chagrin 8a Datca
Baba Zula 5c+ Datca
Sorry Mr. Cactus 5c Nafplio
Nově komentované:
Bella Monella 6a Bassilandia
Savra Ext. 7b+ Leonidio
First Kiss 7a Wadi Rum
First Kiss 7a Wadi Rum
First Kiss 7a Wadi Rum

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Kolebka | Re: Deratizace, | Re: Deratizace, | Deratizace, | ptám se pro kamaráda | Re: + | Není sport jako sport | Re: do pohody se hoď | Re: do pohody se hoď | Re: do pohody se hoď |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (107)
MČR v lezení na obtížnost (62)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (33)
Film: příběh Adama Ondry o přelezu bouldru za 8C na flash (17)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (16)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (14)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (13)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (10)
ČHS: rozjíždíme paralezení v Česku (6)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)

 Nově v inzerci:
Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 | VV Transportér obytný spaní 2+2 | Jungle ve středu | Praha prodám | Triop Capoeira, vel. 43 | Solution 42 | Prodám posilovací desku | Statická a dynamická lana | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 701 
 Někdy ano 
 673 
 Ne nepoužívám 
 710 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.