LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP v ledolezení Brno (06.12)
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (16.12)

Žebříček
Cesty:
35.Duchoň 10281
36.Lachman 10260
37.Čech 10256
Bouldry:
35.Šlapák 9350
36.Stadtherrová 9350
37.H2 9309
Hory:
8.Černý 5904
9.Zvonková 5717
10.Hlahulek 5111

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5837 lezců
1192671 cest
Nové přelezy:
Tak Pravil 7C+
Mala Hosti 8a
Il Pazient 7C
Popeye 7C
Slimeline 7C
La Castali 7C+
Rodillar 8a
Černý Trav 7C
Paoroni E 7c
Final Solu 7c

Stěny
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

HandiCamp 2017

H1 = horolezec (-kyně) číslo 1, H2 = horolezec(kyně) číslo 2 atd.

H1: Kdy jsme byli tady na Ráblu, je to tři roky, ne?

H2: To je víc…

H1: Blbost!

H3: To bude tak čtyři, pět.

H1: Ale houby, tak dávno to nebylo.

H2: No tak počkej – loni Sušky, předtím Drátník, no a před ním byl ten Tábor. Takže to je čtyři roky.

H4: Jo a co Čerťáky v Jeseníkách, pamatuješ?

H2: Jo aha… Takže počkej, znova. Loni Sušky, to bylo krásně. Předtím na tuty Drátník, to bylo nic moc počasí.

H3: Pak byly teda v roce 2014 ty Čerťáky, to byla zima a taky pršelo. 2013 Tábor, to bylo ještě horší, potopa.

H2: Takže jo, je to pět let.

H1. Ty jo, toto letí….

Takhle nějak zněl rozhovor party lezců, co se zase po delší době potkali na louce u skal (přece nebudu psát „na lavici u piva“). Takže letí (roky, ne lezci silou gravitace dolů ze skály).

Před pěti lety, v roce 2012, se konal na Rabštejně VI. Ročník horo/lezecké akce HandiCamp, určené především lezcům a lezkyním se zdravotním postižením. I když nejen. A počasí tehdy moc nepřálo, žádná krásná slunečná teplá půlka září. Po dešti, zima, skály studené, brrr, ještě dnes mi při čtení článku (hledejte si tento i další na Lezci) přeběhne mráz po zádech. Co se chlapcům od singáčů nevyvedlo tehdy (ani na Čerťákách a v tom Táboře v roce 2013 už vůbec ne), loni i letos krásně napravili.
Psát na „P“: Počasí prostě profesionálně parádní, paprsky pálily přes průsvitné podprsenky, prsty pravda příliš potily, ... Kdo zná, ví.
Na louce i na skalách se o posledním květnovém víkendu  rozhostila pravá lezecká pohoda. H1 až asi H40 (z toho většina HH – tedy „handicapovaný horolezec/-kyně“) si užívali nejen toho lezení.
Na programu bylo také slaňování, přelanění, prusíkování a každý měl možnost si reálně zkusit zachránit parťáka visícího v laně. Odřezané kousky lan s uzlem budiž každému zapojenému jako hezká vzpomínka.
Moc už ani není co psát. Někdo to řekl hezky – cítím se už na tomto lezeckém setkání na Ráblu, jako když se tak nějak vracím domů.

1


2


3


4


5


6


7


foto: Singing Rock

Alexandr Zvonek   [úpravy] 17:33 15.06.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Podekovani20:30:51 15.06.2017
Zdravim s Adamem vsechny ucastniky a predevsim i organizatory. Akce se nam moc libila jak programem, tak i atmosferou. Uz se moc tesime na dalsi rocnik.
Marek & Adam
Marekodpovědět 

 Foto dne:
Sag 3
Inferno, 8+
 Databáze cest:
Všechny cesty (188387)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Il Paziente 7C Chironico
La Rustica 8C Valle Bavona
Grandissimo 7C+ Valle Bavona
Il Traforo 8A Valle Bavona
Smeg 8A Valle Bavona
Nově komentované:
First Kiss 7a Wadi Rum
First Kiss 7a Wadi Rum
First Kiss 7a Wadi Rum
So Long Beauty 9- Geyikbayiri
Neznámá 7+ Hlubočepské Plotny

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: Deratizace, | Re: Deratizace, | Deratizace, | ptám se pro kamaráda | Re: + | Není sport jako sport | Re: do pohody se hoď | Re: do pohody se hoď | Re: do pohody se hoď | + |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (107)
MČR v lezení na obtížnost (62)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (33)
Film: příběh Adama Ondry o přelezu bouldru za 8C na flash (17)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (17)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (14)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (13)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (10)
ČHS: rozjíždíme paralezení v Česku (6)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)

 Nově v inzerci:
Jungle ve středu | Praha prodám | Triop Capoeira, vel. 43 | Solution 42 | Prodám posilovací desku | Statická a dynamická lana | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | Telekomunikace ve Švedsku | Železo | Prodám sadu chytů |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 694 
 Někdy ano 
 665 
 Ne nepoužívám 
 705 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.