LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP v ledolezení Brno (06.12)
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (16.12)

Žebříček
Cesty:
30.Černý 10375
31.Sejbal 10331
32.Chejn 10324
Bouldry:
30.Šťastný 9600
31.Stribrny 9525
32.Svoboda 9478
Hory:
26.Novák 2688
27.Chomová 2670
28.Bernard 2632

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5837 lezců
1192701 cest
Nové přelezy:
PXT 7b+
Terapia De 7b
Lola Flore 8a
Coleta 8a
Polib Si Z 7C+/8A
Tak Pravil 7C+
Mala Hosti 8a
Il Pazient 7C
Popeye 7C
Slimeline 7C

Stěny
HOKOK Sport Kladno - Kladno
Boulder sokolovna Hrušovany - Hrušovany u Brna
HARLEM - Ústí nad Labem

Prodejny
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
Green sport - Brno
Ksport - Třinec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vychází třetí číslo lidé&HORY

-pr-

Z redakce na Smíchově k vám míří č. 3 lidé&HORY. Čtrnáct stran TÉMATU vás podrobně seznámí s masivem HOCHSCHWAB a představí vám řadu pěších a skialpových túr, ale i klasické horolezecké výstupy a zajištěné cesty v této oblasti.

Téma je doplněno o řadu praktických informací o chatách, kontaktech a popisů túr na osmi vložených kartičkách.

ČLÁNKY A SERIÁLY:
Hned v úvodu vám na třech stranách rubriky „Osobnost“ slovem i fotografií představí Petr Piechowicz českou lezeckou hvězdu Adama Ondru, zejména pak jeho velmi úspěšnou loňskou sezónu.
Na lezeckou tématiku naváže Voloďa Suchý, který zavzpomínal na počátky výškových prací a vtipnou historku o sundávání vlajky z Pražského hradu během volby prezidenta.
V rubrice „Chata“ představujeme chatu Reintalangerhütte - východisko pro horolezce, kterým učarovaly vápencové stěny Hochwanneru a Zugspitze.
J. Krejsa a P. Piechowicz vás v rubrice „Skalky“ pozvou na stěny jejich "rodných" Kružberských skal.
Vláďa „Chroust“ Procházka pokračuje ve své „Metodice“ v problematice techniky jištění na stanovišti.
Zajímavé ohlédnutí při příležitosti 30. výročí prvního výstupu P. Habelera a R. Messnera na Mt. Everest bez použití kyslíku přináší článek na straně 19.
V rubrice „... a tenkrát se to ve mně nadobro zlomilo.“ zavzpomíná na své začátky Dodo Kopold.
Seriál „Jihoamerické vrcholy“ čtenáře provede skalnatými zuby Ohňové země.
Oblast kolem Rifflsee, největšího jezera Ötztálských Alp, může být jedním z atraktivních cílů výjezdu za adrenalinem. Více na str. 48-49 a na zadní straně panoramatu.
Již devátý díl „Československých a Českých himalájských expedic“ čtenáře seznámí s úspěchy slovenských horolezců.
Dvoustrana 52-53 přináší unikátní reportáž z návštěvy muzea Messner Mountain Museum.
Tradiční seriál Jiřího Nováka „Vybrané výstupy“ se tentokrát přesunul na stěny Wilder Kaiseru.
Zážitky ze skialpového výstupu a následného sjezdu z Mera Peaku představí vítěz rubriky „Túra, na kterou nezapomenu“.
Druhý díl seriálu „Praha a alpinismus“ se věnuje životu a významné činnosti v rozvoji alpinismu pražského rodáka Johanna Südla.
Závěr časopisu je věnován radám, jak správně vybrat spací pytel, dále testům outdoorového vybavení a novinkám na trhu.
Poslední strana informuje o novinkách pro členy OeAV (www.alpenverein.cz) a nově distribuovaných mapách Západních Alp od významné italské kartografické společnosti IGC.

NOVINKY:
V č. 3 začíná na str. 16-18 seriál „Australské treky“, který přiblíží krásy horských oblastí Austrálie.

SOUTĚŽE:
Kromě oblíbené čtenářské soutěže s tajenkou se můžete zúčastnit i nové soutěže Kdo se vyzná, ten pozná..., ve které se poznávají vrcholy nebo pohoří na fotografii. Správná odpověď se vyplňuje na stejnou kartu, jako tajenka.

Slunečné dny v horách a na skalách přeje za celou redakci

Daniel Polman



(Článek vyšel původně 10. června 2008)

Daniel Polman   [úpravy] 13:37 13.06.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Anatolie
Freedom For Boğaziçi, 9
 Databáze cest:
Všechny cesty (188395)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kontrastprogramm 6+ Meteora
Einstiegvariante 5+ Meteora
Pythagoras 8 Meteora
No Name 1 5b San Vito Lo Capo
Pino 5c San Vito Lo Capo
Nově komentované:
Bella Monella 6a Bassilandia
Savra Ext. 7b+ Leonidio
First Kiss 7a Wadi Rum
First Kiss 7a Wadi Rum
First Kiss 7a Wadi Rum

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: Deratizace, | Re: Deratizace, | Deratizace, | ptám se pro kamaráda | Re: + | Není sport jako sport | Re: do pohody se hoď | Re: do pohody se hoď | Re: do pohody se hoď | + |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (107)
MČR v lezení na obtížnost (62)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (33)
Film: příběh Adama Ondry o přelezu bouldru za 8C na flash (17)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (17)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (14)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (13)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (10)
ČHS: rozjíždíme paralezení v Česku (6)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)

 Nově v inzerci:
VV Transportér obytný spaní 2+2 | Jungle ve středu | Praha prodám | Triop Capoeira, vel. 43 | Solution 42 | Prodám posilovací desku | Statická a dynamická lana | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | Telekomunikace ve Švedsku | Železo |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 701 
 Někdy ano 
 672 
 Ne nepoužívám 
 709 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.