LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP v ledolezení Brno (06.12)
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (16.12)

Žebříček
Cesty:
28.Kolomazník 10516
29.Lebloch 10412
30.Černý 10375
Bouldry:
28.Obal 9703
29.Horáček 9700
30.Šťastný 9600
Hory:
20.Tomasu 3348
21.Magič 3304
22.Rojko 3282

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5838 lezců
1192724 cest
Nové přelezy:
Warcraft I 7C/7C+
Guin DJ 7c
Save Your 7C
Low Gravit 8A+/8B
Teplákovej 7C
Lízni Si A 8A+
Keyman 8A
Tornado Lo 7b
PXT 7b+
Terapia De 7b

Stěny
HO Lokomotiva Beroun - Beroun 2
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná
Sokol Nymburk - Nymburk

Prodejny
HUDYsport - Praha 2
HUDYsport - Hradec Králové
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Sóliko 8b+

Tak se nám Alex Huberovic zase předved. Podle zpráv od Zakouše vysólikoval v Schleierwasserfall wegu Kommunist, což je za nějakých 8b+! (8a, Klettern)

Doplnění:
Communist: 22m, převislé silové lezení. Klíčové místo je 10m nad podlahou (spíš přímo nad boulder šutry, dopad tedy nic moc asi...). Nepoužil žádné boldermatky 'v Schleierwasserfall (..ani taťky).
¨
(Alex): Schleierwasserfall je moje zamilovaná oblast, znám každou cestu a každý chyt. Lezení zde mi vyhovuje a to je taky důvod proč to zde mmá tak rád :-) Při lezení zde se cítim jako doma což mi dodává sebedůvěru potřebnou pro objevování mých hranic a limitů
Proč sóliko?:
(Alex):  Po sóliku Opportunist (8b tamtéž) jsem cítil, že mám ještě ve své výkonosti rezervy. Na druhou stranu mě tlačil čas, protože s každým rokem je pro mě udržení vysoké úrovně sportovního lezení čím dál tím těžší (hold stárnem, že).
Pravdou je, že v současné době mé maximum není o mnoho výše než je obtížnost "Komouše", rezervy jsou malé. Navíc ani po intenzívním tréninku v cestě jsem ji nedal každým pokusem! Ale věděl jsem, že pokud budou dobré podmínky a budu odpočatý tak mám na to.
Po mnoha sólových výstupech jsem moc dobře věděl jak mé tělo a má mysl při tomto druhu aktivity pracuje - toto mi umožnilo dosáhnout svých hranic!

...
volně podle 8a.nu bender

na 8a sajtu pak je ještě krátký popis samotného "VÝSTUPU".

UPOZORNĚNÍ: Sólikování může způsobit nevratné změny vašeho aparátu!!!

bender   [úpravy] 10:09 06.05.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Hluboce smekám..10:21:18 11.05.2004
Každý, kdo slyšel přednášku Alexe Hubera o jeho sólu v diretce na Cimu Grande ví, že to má v hlavě srovnaný. Tam ovšem lezl obtížnost, kterou dost „přesahuje“ i když ve stěně 500 m vysoké. Tady už lezl hodně na hranici a s možností pádu, kdy už nějaký ten metr navíc nehraje roli. Hluboký úklon a smekám před tak FANTASTICKÝM výkonem.

ALE..

Jestli s tím ale Saša nepřestane, dlouho tu asi nebude..

 
Houbaodpovědět 
 Re: Hluboce smekám..10:29:04 11.05.2004
Kdo umí...
Které z jeho sól je obdivuhodnější? Asi obě!!:)) Vzhledem k tomu, že problém sóla je hlavně v náporu na psýchu, možná je ještě neskutečnější ta Cima.
Ale to lano by si už snad doma nemusel zapomínat! :) Docela by chyběl!!!
Honza Pušodpovědět 

 Foto dne:
Anatolie
Freedom For Boğaziçi, 9
 Databáze cest:
Všechny cesty (188407)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Wie Ni Waagt, Ni Klimt 6c+ Ussassai
Woman Rock 6a+ Ulassai
Low Gravity 8A+/8B Křížový Vrch
Lízni Si A Hrej 8A+ Křížový Vrch
Keyman 8A Křížový Vrch
Nově komentované:
Bella Monella 6a Bassilandia
Savra Ext. 7b+ Leonidio
First Kiss 7a Wadi Rum
First Kiss 7a Wadi Rum
First Kiss 7a Wadi Rum

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Snad to nikoho neodradí | Kolebka | Re: Deratizace, | Re: Deratizace, | Deratizace, | ptám se pro kamaráda | Re: + | Není sport jako sport | Re: do pohody se hoď | Re: do pohody se hoď |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (107)
MČR v lezení na obtížnost (62)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (33)
Film: příběh Adama Ondry o přelezu bouldru za 8C na flash (17)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (15)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (14)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (13)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (10)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)
ČHS: rozjíždíme paralezení v Česku (6)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 | VV Transportér obytný spaní 2+2 | Jungle ve středu | Praha prodám | Triop Capoeira, vel. 43 | Solution 42 | Prodám posilovací desku |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 706 
 Někdy ano 
 677 
 Ne nepoužívám 
 712 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.